En İyi 10 Domain Satın Alma Sitesi (2024)

Yeni bir işiniz varsa, bunu pazarlamanın önemli bir parçası olarak markanızı yansıtan bir alan adına sahip olmak önemlidir. İyi bir domain adı alırsanız, bu kolayca hatırlanabilir ve hızlıca yazılabilir. Yeni bir iş fikriniz ve etkileyici bir domain isminiz olduğunda, bir alan adı satın almanız, kaydetmeniz ve web sitenizi bir sunucuda barındırmanız gerekecek.

Bu süreç karmaşık ve sıkıcı hissedebilir. Yardımcı olmak için işte en iyi alan adı satın alma sitelerinden bahsettik.

En İyi Domain Satın Alma Siteleri

Namecheap

Uygun fiyatlı bir alan adı kaydetme seçeneği olan Namecheap, aynı zamanda bütçe dostu bir web barındırma paketi sunar. WHOIS korumasını ve barındırmayı içeren uygun fiyatlı bir paket arayanlar için iyi bir seçenektir.

Web sitesinde harika müşteri desteğini öne çıkarmasına rağmen bazı Namecheap müşteri incelemeleri, destek konusunda eksiklik olduğunu söylüyorlar. Diğer kullanıcılar da faturalarla ilgili hatalar yaşamıştır.

Fiyat:

Namecheap’te .com alanları için fiyatlar yılda 8,88 dolardan başlamaktadır. Yenileme fiyatları 12,98 dolardan başlar ve ikinci yılda ödenen miktarın yaklaşık 4 dolar daha fazla olmaktadır.

Shopify

Online bir mağaza kurmak istiyorsanız, Shopify en iyi alan adı kaydedicisidir. Bir web sitesi oluştururken, kullanım kolaylığı herkes için büyük bir avantajdır. Her bileşeni oluşturmak için birçok araç olabilir, özellikle bir e-ticaret alanı için.

Örneğin bir alan adı kaydedici, alan adınız için bir barındırma hizmeti, bir web sitesi tasarım aracı, muhtemelen e-posta ve müşteri destek işlevselliği bulmanız gerekebilir.

Her bir görevi ayrı ayrı ele alacak araçlar bulmak mümkündür, ancak deneyimli birisi olarak konuşmak gerekirse işler karmaşık hale gelebilir. Uygulamaların, açık sekmelerin ve unutulmuş şifrelerin bir tavşan deliğine düşmesi olasıdır.

Shopify, tüm bu ticaret ve web sitesi araçlarını tek bir yerde size sunan işlevsel bir araçtır. Alan adınızı Shopify ile kaydettiğinizde, tamamen barındırılan çevrimiçi mağazanıza direkt olarak bağlanır. Bu da üçüncü taraf bağlantıları veya karmaşık bir teknik kurulumla uğraşmanız gerekmediği anlamına gelir.

Genel olarak Shopify, sorunsuz bir şekilde çevrimiçi bir mağaza kurmak isteyenler için en uygunudur. E-ticaret işlevselliğine ihtiyacınız yoksa, listedeki diğer kayıt seçeneklere göz atabilirsiniz.

Fiyat:

Fiyatlar yıllık 11 dolardan başlıyor. Yenileme fiyatlandırması, birinci yıllık satın alma fiyatınızla tutarlıdır; sürpriz yenileme ücretleriyle karşılaşmazsınız.

Hover

2008’den beri var olan Hover, kullanıcı dostu bir arayüze sahip basit bir alan adı kayıt hizmeti sunan platformdur. Tek yapmak istediğiniz şey bir alan adı kaydetmekse, Hover sizin için ideal bir çözüm olacaktır.

Bu, Hover’ın kullanıcı özelliklerinden yoksun olduğu anlamına gelmez. Alan adınızı satın aldıktan sonra tercih ettiğiniz barındırma platformunuzla, Shopify dahil, adresinizi bağlamak için Hover Connect’i kullanabilirsiniz.

Fiyat:

.com alanları için fiyatlandırma yılda 12,99 dolardan başlar. Yenilemeler yılda 14,99 dolar civarındadır.

Domain.com

Domain.com, site barındırma konusunda hızı ve güvenilirliği ile bilinen bir çözümdür. Bu barındırma hizmeti, yeni web sitenizi yönetirken derinlemesine yardımcı olabilecek canlı sohbet desteği sunmaktadır.

Domain.com’un dikkat çeken bir diğer özelliği de hizmetlerini nasıl ayırdığıdır. Gizlilik koruması, barındırma, SSL güvenliği ve bir web sitesi oluşturucu tüm mevcut hizmetler arasında yer alır. Fakatı bunları alan adı ile birlikte satın almanız gerekmektedir. İhtiyaçlarınıza bağlı olarak bu esnekliğin hoş bir özellik olduğunu söyleyebiliriz.

Fiyat:

.com alanları için fiyatlandırma yılda minimum bir yıl için 9,99 dolardan başlamaktadır. .com alanları için alan adı yenileme ücreti yılda 13,99 dolardan başlamaktadır.

Dynadot

Şeffaf ve makul fiyatlandırma ile birlikte basit bir web sitesi tasarımına sahip olan Dynadot, genel olarak iyi bir seçenektir. Özellikle birçok üst düzey alan adını (TLD) içeren geniş bir çeşitlilik sunmaktadır. TLD’ler, alan adınızın sonundaki bölümlerdir, örneğin .com, .co, .shop gibi.

Yüzlerce TLD sunan Dynadot’ta ihtiyacınız olanı tam olarak bulma şansınız oldukça yüksektir.

Fiyat:

Dynadot, sunduğu her TLD için hem kayıt hem de yenileme fiyatlarını listeleyerek şeffaf bir fiyatlandırma sunar. .com web siteleri için kayıt ücreti 7,99 dolar, yenileme ücreti ise 8,99 dolardan başlamaktadır, bu da onu bu listedeki daha uygun fiyatlı platformlardan biri yapmaktadır.

GoDaddy

GoDaddy, dünyanın en bilinen alan adı kayıt şirketi olabilir ancak bu onu en iyi seçenek yapmaz.

GoDaddy, listedeki tüm alan adı kayıt şirketleri arasında en pahalı olanıdır ve yüksek yenileme ücretleri ve gizlilik özelliklerinin sadece ek paket olarak sunulmasıyla dikkat çeker. Eğer büyük ve tanınmış bir alan adı kayıt şirketi ile işe koyulmak istiyorsanız, GoDaddy makul bir seçenektir. Ancak sadece fiyatlar göz önüne alındığında, en iyisi olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Fiyat:

.com alan adları için fiyatlandırma ilk yıl için 11,99 dolardan başlamaktadır.

Bluehost

Bluehost, çeşitli barındırma türleri, güçlü özellikleri ve uygun fiyatlı başlangıç ​​planları ile güvenilir bir barındırma sağlayıcısıdır. Piyasadaki en iyi genel barındırma sağlayıcıları arasında olan Bluehost, bir WordPress sitesi barındırıyorsanız en iyi seçenektir. Ayrıca WordPress kendisi de 2005 yılından beri Bluehost’u öneriyor.

Özellikleri:

  • Sorunsuz WordPress entegrasyonu: Bluehost aracılığıyla bir WordPress sitesi kurmak çok kolay.
  • Güvenilir özellikler: Bluehost’un planları, limitsiz bant genişliği, ücretsiz alan adı ve cPanel erişimi gibi zengin özelliklere sahiptir.

Fiyat:

.com alan adlarının maliyeti, 30 günlük para iade garantisi ve ücretsiz SSL sertifikası dahil olmak üzere yıllık 12,99 dolardır.

DreamHost

Web barındırma endüstrisinde bir veteran olan DreamHost, çeşitli planlar, özellikler ve kullanıcı dostu bir sağlayıcıdır. Bu inceleme yazısı, DreamHost’un güçlü ve zayıf yönlerine derinlemesine inmesinin yanında web sitesi barındırma ihtiyaçlarınıza uygun olup olmadığına karar vermenize yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Özellikleri:

  • Çeşitli barındırma seçenekleri: DreamHost, paylaşımlı, VPS, WordPress’e özel ve bulut barındırma planları sunarak çeşitli web site ihtiyaçlarına ve bütçelere hitap eder.
  • Kullanıcı dostu arayüz: Özel kontrol paneli, web sitenizi yönetmeyi, hatta yeni başlayanlar için bile basitleştirir.
  • Sağlam çalışma süresi: DreamHost, web sitenizin ziyaretçilere erişilebilir olduğunu sağlayan tutarlı bir çalışma süresine sahiptir.
  • Ücretsiz özellikler: Çoğu planla birlikte ücretsiz alan adı, SSL sertifikası, web sitesi oluşturucu ve e-posta hesapları alırsınız.
  • İyi müşteri desteği: Telefon, canlı sohbet ve e-posta aracılığıyla 7/24 destek mevcuttur, ancak telefon desteği ek bir ücrete tabidir.
  • Güçlü güvenlik: DreamHost, spam filtreleme, kötü amaçlı yazılım koruması ve otomatik yedekleme gibi özelliklerle web sitesi güvenliğine öncelik verir.

Fiyat:

.com alan adları ilk yıl için 7,99 dolardan başlamaktadır. Sonraki yıllarda, yıllık 17,99 ABD doları tutarındaki normal ücret üzerinden ücretlendirilirsiniz. Buna ücretsiz SSL sertifikası, ücretsiz alan adı gizliliği ve ücretsiz alt alan adları dahildir.

Network Solutions

Network Solutions, 1979’dan beri faaliyet gösteren köklü bir alan adı ve web barındırma sağlayıcısıdır. Şirket, dünya çapında 20 milyondan fazla müşteriye sahiptir ve .com, .net, .org ve diğer birçok uzantı dahil olmak üzere 250’den fazla alan adı uzantısı sunmaktadır. Network Solutions, başlangıç ​​seviyesinden kurumsal düzeye kadar çeşitli web barındırma planları sunmaktadır.

Network Solutions ayrıca sizi 100 yıla kadar alan adınızı kilitleme seçeneği sunmaktadır.

Fiyat:

Yılda başlangıçta 9.99 dolardan başlar.

Porkbun

Porkbun, seçilebilecek 500’den fazla farklı alan adı uzantısı sunan bir barındırıcı hizmettir. Popüler alan adı uzantılarından biri olan .com veya .org’u seçebilir veya .cooking, .monster veya .asia gibi farklı adresleri tercih edebilirsiniz. Arayüzü kullanımı kolaydır ve alan adlarını tek bir uygun yerden satın alabilir ve yenileyebilirsiniz.

Fiyat:

.com uzantılı bir alan adının kaydı ve yenilenmesi 9.13 dolardır. Porkbun, tüm TDL fiyatlarını içeren kapsamlı bir liste sunmaktadır.

Domain Alma Sitesi Nasıl Seçilir?

Bir alan adı satın alma sitesi seçmeden önce dikkate almanız gereken bazı püf noktaları var. Şimdi bunlardan bahsedelim:

Başlangıç Fiyatları ve Yenileme Fiyatları

Çoğu alan adı kaydedici, bir yıl boyunca ödeme yapmanızı gerektirir. Eğer indirimli bir satın almak isterseniz, birden çok yıl için ödeme yapmayı seçebilirsiniz. Kayıt için ilk yıl fiyatı genellikle sonraki yıllar için olan oranlardan daha düşüktür. Bu nedenle düşük bir yıl bir ücret sizi çekebilir ancak ardışık yenileme fiyatlarının hem uygun fiyatlı hem de diğer kaydedicilerinkilerle uyumlu olduğundan emin olmalısınız.

Gizlilik Seçenekleri

Bir alan adını kaydettiğinizde, adınız, adresiniz ve e-postanız gibi kişisel ayrıntılarla ilişkilidir. Bu bilgi WHOIS tarafından kaydedilir ve ICANN tarafından yönetilir. Temelde bu, herkesin bir alan adının sahibini ve onları posta, telefon veya e-posta ile nasıl iletişim kuracağını araştırabilmesi anlamına gelmektedir. Birçok alan adı sahibi bu kişisel bilgileri korumayı tercih eder. Kişisel bilgilerinizi web’de paylaşmak istemiyorsanız, seçtiğiniz alan adı kaydedicisinin bu seçeneği sunup sunmadığından emin olmalısınız.

Alan Adı Transferi

Alan adınızı başka bir kaydediciden başka bir kaydediciye taşıdığınızda, bir alan adı transferi gerçekleşir. Bu, başka bir yerde daha düşük bir yenileme fiyatı bulursanız veya ilerleyen aşamada başka bir seçeneğe gitmeye karar verdiğinizde kullanışlı bir seçenektir. Alan adınızı gelecekte transfer etmeyi seçerseniz ne kadar esneklik sağlayabileceğinizi kontrol edin.

Paketler ve Ek Hizmetler

Bazı alan adı kaydedicileri, web barındırma, bir e-posta adresi, alternatif üst düzey alan adları (örneğin, .store, .biz veya .co gibi) içeren paketler sunar. Bu paketler genellikle daha uygun fiyatlıdır ve web sitenizi hızlı bir şekilde başlatmanıza yardımcı olur. Bir kaydedicinin hangi paketleri veya ek hizmetleri sunduğuna göz atmayı unutmayın.