Instagram Beğeni Sayısı Gizleme Nasıl Yapılır?

Instagram beğeni sayısı gizleme özelliği, kısa süre önce tüm kullanıcılara için aktif edildi. Yeni uygulamayla kullanıcılar fotoğraf ve videolarındaki beğeni sayılarını sadece kendileri görebilecek. Türkiye ve tüm dünyadaki kullanıcılar için aktif edilen özellikle sonrası pek çok tartışma konusu gündeme geldi. Bazı kullanıcılar “Instagram beğeni sayısı nasıl gizlenir?” sorusuna yanıt ararken bazıları da bu özelliğin neden kullanıma sunulduğunu anlamaya çalıştı. Milyonlarca kişinin kullandığı ve oldukça popüler olan Instagram uygulamasından ise konuya dair net bir açıklama gelmedi. Peki Instagram beğeni sayısı nasıl gizlenir? İşte adım adım Instagram beğeni sayısı gizleme özelliği…

Instagram Beğeni Sayısı Gizleme Nedir?

Instagram, yakın geçmişte kullanıcılarına beğeni sayısı gizleme özelliğini sundu. Instagram beğeni sayısı gizleme özelliği, kullanıcıların beğeni sayılarını takipçileriyle paylaşmak istemediği durumlarda kullanabileceği bir avantaj olarak aktif edildi. Yani kullanıcılar beğeni sayısını gizlediğinde, fotoğraf ve videolarına gelen beğeni sayılarını takipçileri göremeyecek. Bu özellik aktif edildiğinde fotoğraf ve videolara gelen beğeni sayıları sadece kullanıcının kendisi tarafından görüntülenebilecek. Bu özellik sayesinde kullanıcılar sadece kendi gönderilerine gelen beğeni sayılarını değil başka kullanıcıların beğeni sayılarını da gizleyebilecek. Bu sayede kullanıcılar kendi bilgilerini gizli tutabilecek.

Kullanıcılar Instagram gönderilerine gelen beğeni ve yorum etkileşim sonucunda birbirlerini takip etmeye başlar. Bu durum  Instagram uygulamasının temel amacıdır. Ancak artık kullanıcılar istedikleri paylaşımların beğeni sayılarını gizleyebilecek. Popülerite için önemli bir belirteç olan Instagram beğenilerinin kaldırılması, kullanıcılar tarafından pek anlaşılmasa da Instagram şirketi bunun gerekli olduğunu vurguluyor.

Instagram Beğeni Gizleme Nasıl Yapılır?

Instagram beğeni sayılarını gizlemek aslında oldukça basit. Beğeni sayısını gizlemek istediğiniz gönderiyi önce paylaşın. Daha sonra gönderinin yanında çıkan üç noktaya tıklayın. Açılan menüde “Beğeni Sayısını Gizle” butonu görünecektir. Beğeni sayılarını gizle butonuna tıkladığınızda takipçileriniz artık beğeni sayılarınızı görmeyecektir. Eğer gönderideki üç noktaya tıkladığınızda “Beğeni sayılarını gizle” butonu çıkmıyorsa, fotoğrafı ya da videoyu paylaşırken altında çıkan “Gelişmiş Ayarlara” tıklayarak bu özelliği manuel olarak aktif edebilirsiniz. Ancak yine de beğeni sayılarınız gizlenmiyorsa uygulamayı güncellemeniz gerekiyor olabilir.

Instagram beğeni gizleme özelliği hem Android hem de iOS kullanıcıları için aynı şekilde yapılmaktadır. Yukarıda belirttiğimiz özellikler tüm kullanıcılar tarafından uygulandığında beğeni sayıları gizlenecektir.

 Instagram Beğeni Gizleme Neden Yapılır?

Instagram beğeni sayısı gizleme, kullanıcıların gizliliği için uygulanmaya başladı. Kullanıcılar artık takipçileriyle beğeni sayılarını paylaşmak zorunda değil. Ayrıca Instagram üzerinden beğeni sayılarına bakılarak yapılan bir zorbalıkta mevcut. Düşük beğenili hesaplar çoğu kullanıcı tarafından önemsenmiyor ve dikkate alınmıyor. Bu durumda kullanıcılar fake beğeniler satın alarak kullanıcıları kandırıyor. Bu durumun önüne geçmek için Instagram uygulaması bir önlem almış oluyor. Beğeni sayıları gizlendiğinde kişiler buna bakarak birbirleriyle yarış haline girmiyor. Bu bilgiler sadece kullanıcılar istediğinde paylaşılabiliyor. Beğeni gizleme özelliğinin kullanıcıların insiyatifine bırakılması da oldukça hoş karşılanıyor. Beğeni sayısını gizleyen kullanıcılar sadece reklam verenlerle bu istatistikleri paylaşıyor.

Sonuç

Beğenilerinizi Instagram’da gizlemek kişisel bir seçimdir. Ancak bunu yapmak istemenizin ardından pek çok neden olabilir.

Instagram’da birinin gönderisini beğendiğinizde, o kişi adınızı ve profil resminizi görebilir. Hesabınızı gizli tutmak istiyorsanız beğenilerinizi gizlemek bunu yapmanıza yardımcı olacaktır.

Instagram’da bir gönderideki beğeni sayısını gizlemek için atmanız gereken adımlar şunlar:

  • Beğenilerinizi gizlemek istediğiniz Instagram paylaşımını açın.
  • Paylaşımın sağ üst köşesindeki üç noktaya dokunun.
  • Beğenme sayısını gizle“yi seçin.
  • Onayla”ya dokunun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik
steam-en-iyi-ucretsiz-oyunlar
Steam En İyi Ücretsiz Oyunlar | 2024