Instagram Beğenileri Görme Nasıl Yapılır?

Instagram-Beğenileri-Görme-Nasil-Yapilir

Instagram’da başkaları tarafından yapılan beğenileri görmek istemek için birçok sebebiniz olabilir. Her ne kadar beğendiğiniz gönderileri ‘kaydet‘ özelliği sayesinde arşivliyor olsanız da beğenileri de görmek isteyebilirsiniz. Biz de hem telefondan hem de bilgisayardan Instagram’daki beğenileri nasıl görebileceğinizi açıkladık.

Instagram Beğeni Nedir?

Instagram beğeni, Instagram’da yapılan paylaşımların beğenilmesi için kullanılan bir özelliktir. İnsanlar, Instagram’da fotoğraf veya video paylaşarak, takipçileri veya diğer Instagram kullanıcıları tarafından beğenilmek isteyebilirler.

Instagram beğenileri, bir gönderinin ne kadar popüler olduğunu ve aldığı etkileşimi gösteren önemli faktörlerden birisidir. Yüksek sayıda beğeni alan gönderiler, Instagram keşfet sayfasında veya hashtag aramalarında daha fazla görüntülenebilir. Bu da Instagram hesap sahibinin daha fazla takipçi kazanmasına, etkileşim elde etmesine ve hesaplarını büyütmesine yardımcı olabilir.

Instagram’da bir gönderiyi beğenmek için gönderinin üzerine çift tıklama yapabilir veya kalp simgesine dokunabilirsiniz. Instagram beğeni sayısı genelde herkese açık görünür fakat hesap sahibi tarafından gizlenmesi de mümkündür.

Instagram Beğenileri Görme Sebepleri

Instagram’da daha önce beğendiğiniz gönderileri görmek, birçok açıdan yararlı olabilir. Bunlardan bahsedecek olursak:

 • Daha önce beğendiğiniz gönderilere bakarak yeni hesaplar takip edebilirsiniz.
 • Beğendiğiniz bir gönderiye o an bir şeyler yazmaya fırsatınız olmamış olabilir. Böylelikle yorumunuzu belirtebilirsiniz.
 • Bir hizmet, yarışma, yemek tarifi, makyaj eğitimi veya daha farklı bir konuyu daha sonra ayrıntılı olarak kontrol edebilmenizi sağlar.

Kısacası Instagram’da yaptığınız bir beğeni yalnızca o gönderiye sahip olan kişiye karşı bir jest demek değildir. Daha sonra bu gönderilere ulaşabilmek için de oldukça yararlı bir yol.

Instagram Beğenileri Görme Yolları

Instagram Beğenileri Görme | iPhone

Instagram’da önceki beğenilerinizi nasıl görebileceğinizi aşağıda maddeler halinde açıkladık. Talimatları izleyerek Instagram beğenilerinizi görebilirsiniz.

 • Instagram uygulamasını açıp sağ alt taraftaki profil fotoğrafınıza dokunun.
 • Sağ üst tarafta bulunan üç yatay çizgiye dokunun.
 • Önce ‘Ayarlar‘a ardından ‘Hesap‘a geçin.
 • Aşağı doğru kaydırdığınızda ‘Beğendiğin Gönderiler‘ sekmesi göreceksiniz, oraya dokunun.
iPhone-ile-Instagramda-Beğenileri-Görme-Nasil-Yapilir

iPhone’da Instagram beğenilerini bu şekilde görebilirsiniz. Dilerseniz üst tarafta ızgaraya dokunarak yan yana üç tane, tüm ekranda 12’şer tane olacak şekilde görebilirsiniz. Ya da ızgaranın hemen yanında bulunan sekmeye dokunarak gönderileri birer birer görebilirsiniz.

Instagram Beğenileri Görme | Android

Android telefonlarda da neredeyse iPhone’dakiyle aynı sıralamayı takip ederek Instagram beğenileri göreceğiz. Aşağıdaki talimatları uygulayın:

 • Instagram uygulamasını açıp sağ alt taraftaki profil fotoğrafınıza dokunun.
 • Sağ üst tarafta bulunan üç yatay çizgiye dokunun.
 • Önce ‘Ayarlar‘a ardından ‘Hesap‘a geçin.
 • Sayfanın altında bulunan “Beğendiğiniz Gönderiler“e dokunun.

Yalnız burada beğendiğiniz son 300 gönderiyi görebileceğinizi unutmayın. Bunun dışında tekrar ziyaret etmek istediğiniz gönderiyi yayınlayan profilin kullanıcı adını arama kutusunda arayabilir, profili açıp gönderiye ulaşana kadar kaydırabilirsiniz.

Instagram Beğenileri Görme | Bilgisayar

Çoğu kişi Instagram’ı çoğunlukla telefondan kullansa da bilgisayar üzerinden kullananlar kişiler de mevcuttur. Instagram, yakın zamanda tarayıcı üzerinden fotoğraf, video paylaşımı yapma özelliğini getirdi. Bunlar yalnızca telefonla yapılabiliyordu.

PCde-Instagram-Beğenilerini-Görmek-Mümkün-mü
Instagram’ın tarayıcı sürümünde beğeni ile ilgili bir kısım bulunmuyor.

Yukarıdaki ekran görüntüsünden fark edeceğiniz üzere tarayıcı ile Instagram profiliniz üzerinden beğenileri göremezsiniz. Fakat birkaç yönteme başvurarak bilgisayardan Instagram beğenileri görme şansınız bulunuyor.

Windows 10 Uygulaması ile Bilgisayardan Instagram Beğenileri Görme

Bazı mobil uygulamaların masaüstü sürümleri de bulunuyor. Bir Windows kullanıcısıysanız, bu uygulamaları ararken ilk başvuracağınız yer Microsoft Mağazası olmalıdır. Windows 10’da Instagram uygulaması dahil olmak üzere pek çok uygulamanın bulunduğu bir mağaza bulunuyor. Şuradan ulaşabileceğiniz Windows Instagram uygulaması, mobil uygulamadaki özelliklerin çoğunu sunar. Buna beğenileri görmek de dahildir. Uygulamayı bilgisayarınıza kurduktan sonra Ayarlar üzerinden Hesap‘ı seçtikten sonra beğenilerinizi görebilirsiniz.

Chrome Eklenti ile Bilgisayardan Instagram Beğenileri Görme

Instagram beğenileri bilgisayardan görmenizi sağlayacak bir diğer yöntem de Chrome eklentiden faydalanmaktır. Layoutify, Chrome tarayıcı üzerinden Instagram profilinize giriş yaparak önceki tüm beğenileri görebilmenizi sağlıyor. Bunun için izlemeniz gereken adımlar sırasıyla şunlar:

 • Şuradaki bağlantıdan Layotify Chrome eklentisi sayfasını açıp eklentiyi tarayıcınıza indirmek için Chrome’a ​​Ekle seçeneğine tıklayın.
 • Şimdi www.instagram.com web sayfasına gidin. Instagram, birden fazla panelle farklı bir düzende açılacak.
 • Şimdi sağ üst köşede bulunan üç noktalı menü simgesine tıklayın.
 • Yeni bir sekme açılacak ve Instagram’da beğendiğiniz tüm gönderileri görmüş olacaksınız.

Bonus bir yöntem olarak Android emülatör de kullanabilirsiniz. Şuradaki bağlantıdan en uygun emülatörü bilgisayarınıza yükleyip Instagram’ı bilgisayarınızda bir Android uygulamasının özelliklerine sahip olacak şekilde kullanabilirsiniz.