Instagram Linkini Kopyalama Nasıl Yapılır?

Instagram’da link (bağlantı veya URL de diyebiliriz) kopyalama işlemini yapabileceğiniz bazı yöntemler bulunuyor. Birisi sizden Instagram linkini istediğinde veya farklı bir konu için gerektiğinde Instagram link kopyalama işlemini rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için aşağıda belirttiğimiz adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Instagram Profil Linki Nasıl Bulunur ve Kopyalanır?

Maalesef Instagram, mobil uygulamalarda kendi Instagram linkini bulmanın veya paylaşmanın bir yolunu sunmuyor. Ancak Instagram profil bağlantılarını bulmak, kopyalamak ve paylaşmak için bazı geçici çözümler bulunuyor. Aşağıdaki yöntemler hem kişisel hem de iş profilleri için geçerlidir.

Kullanıcı Adını Bularak

Instagram profili üç bölümden oluşuyor: Instagram’ın web sitesi adresi (yani www.instagram.com), ardından eğik çizgi (/) ve kullanıcı adınız. Eğer kullanıcı adınız Techmedya ise Instagram profil bağlantınız da www.instagram.com/Techmedya olacaktır.

Instagram’da kendinizin zaten biliyorsunuz da herhangi bir kişinin de kullanıcı adının ne olduğunu zaten biliyorsunuz. Burada yapmanız gereken şey, www.instagram.com/kullanıcıadı bağlantısını bir yere yazmak ve ardından kopyalamak. Kullanıcı adı yerine linkini kopyalamak istediğiniz Instagram profil ismini yazmalısınız.

Bilgisayar Kullanarak

Bir bilgisayarınız varsa, Instagram linkini kopyalama işlemini rahatlıkla yapabilirsiniz. Bunun için tarayıcı üzerinden www.instagram.com web sitesine gidin. Ardından Instagram linkini kopyalamak istediğiniz profile gidin. Bu işlemle birlikte tarayıcıdaki URL kısmında tüm Instagram profil linkini görmüş olacaksınız. Mouse ile bağlantının üzerine tıklayıp tümünü seçtikten sonra sağ tık yapıp Kopyala diyerek Instagram linkini kopyalayabilirsiniz.

QR Kodu Paylaşarak

Bazı popüler uygulamalarda QR kod özelliği bulunuyor. Bu uygulamalar arasında Instagram da yer alıyor. Instagram, kullanıcıların QR kod ile profil linkine ulaşma ve paylaşma imkanı sağlıyor. Oldukça pratik ve modern bir yöntem olan QR kod ile Instagram linkini kopyalama işlemini nasıl yapabileceğinizi şuradaki bağlantıdan öğrenebilirsiniz.

Başkasının Instagram Profil Linkini Kopyalama

Instagram’da herhangi bir kişinin profil linkini rahatlıkla kopyalayabilirsiniz. Neyse ki Instagram, bununla ilgili kullanıcılara bir seçenek sunmuş durumda. Bunun için izlemeniz gereken adımlar şunlar:

  • Instagram’ın mobil uygulaması üzerinden kullanıcının profiline gidin.
  • Sağ üstteki üç nokta simgesine dokunun.
  • Çıkan seçeneklerden Profilin URL’sini Kopyala‘yı seçin.

Bu işlemlerin ardından Instagram’da herhangi bir kişinin profil linkini kopyalamış olursunuz.

Sıkça Sorulan Sorular

Instagram DM’den bir kişinin profil linkini nasıl paylaşabilirim?

Instagram’da bir kişinin profil linkini başkasıyla paylaşmak oldukça kolaydır. Yukarıdaki yöntemleri uygulayıp bir kişinin Instagram linkini kopyaladıktan sonra mesajlaştığınız kısma gelin. Mesaj yazdığınız kısma bir kere dokunup Yapıştır seçeneğine dokunun ve Gönder deyin.

Bu yöntem dışında Instagram’ın Bu Profili Paylaş özelliği de bulunuyor. Yine bir kişinin Instagram profiline gidip üç noktaya dokunduktan sonra Bu Profili Paylaş’ın üzerine dokunun. Ardından aşağıda çıkan kişi listesinden bir kişiyi seçip Gönder seçeneğine dokunun.

Instagram Hikayelerde bir kişinin profili nasıl paylaşılır?

Instagram hikayenizde bir kişinin profilini paylaşma işlemi oldukça kolaydır. Bir üstteki konuda Instagram’ın Bu Profili Paylaş özelliğinden bahsetmiştik. Aynı sıralamayı takip edin, bu sefer profili birine göndermek yerine üst kısımda yer alan Profili hikayene ekle‘ye dokunun. Böylece Instagram’da herhangi bir profili hikayenize eklemiş olacaksınız.