Instagram Önceki Kullanıcı Adları Silme

Instagram’da önceki kullanıcı adları bir daha görmemek adına silmek mi istiyorsunuz? O halde bunu nasıl yapabileceğinize dair neler yapmanız gerektiğine ve bazı ekstra bilgilere bir bakalım.

Instagram’da Eski Kullanıcı Adlarını Nerede Bulabilirim?

Instagram’da eski kullanıcı adlarını bulmak için Instagram profilinize gitmeniz gerekiyor. Ardından hamburger menü simgesine dokunarak Hesap etkinliği bölümüne gitmeniz gerekiyor. Hesap etkinliği bölümünden Hesap geçmişi seçeneğine gitmelisiniz.

Instagram hesabınızı oluşturduğunuz tarihten itibaren değiştirdiğiniz tüm kullanıcı adlarını ve diğer hesap etkinliğini göreceksiniz. Sonuç olarak, Instagram’daki Hesap etkinliği hesap geçmişi bölümünde eski kullanıcı adlarınızı bulabilirsiniz.

Instagram’da Önceki Kullanıcı Adlarını Nasıl Silersiniz?

Instagram’da önceki kullanıcı adınızı silmek için birkaç basit adımı uygulamanız gerekecek. Öncelikle uygulamayı açıp mevcut kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapın. Ekranın sağ alt köşesindeki profil simgesine dokunup ardından ekranı aşağı kaydırarak “Profili Düzenle”ye dokunun. Son olarak “Kullanıcı Adları” bölümüne gidip silmek istediğiniz kullanıcı adının yanındaki “X” harfine dokunun.

Instagram’daki Eski Kullanıcı Adı Geçmişini Nasıl Silerim?

Kullanıcı adı geçmişinizi silmek için öncelikle tüm eski kullanıcı adlarınızı silmeniz gerekir. Ardından hesap ayarlarınıza giderek kullanıcı adı geçmişinizi silebilirsiniz.

Instagram Önceki Kullanıcı Adlarını Gösteriyor mu?

Evet, Instagram önceki kullanıcı adlarını gösteriyor. Kullanıcı adınızı değiştirmek istiyor ancak tüm takipçilerinizi kaybetmek istemiyorsanız, bu yardımcı olabilir. Kullanıcı adınızı değiştirmek için profilinize gidin ve ardından “Profili Düzenle”ye dokunun. Sonra da “Kullanıcı Adını Değiştir“e dokunun ve yeni kullanıcı adınızı girin.

Instagram Kullanıcı Adımı Neden Değiştiremiyorum?

Instagram’da kullanıcı adınızı yeni bir kullanıcı adıyla değiştirememenizin bazı sebepleri vardır. Örneğin almak istediğiniz kullanıcı adı bir başkası tarafından kullanılıyor olabilir. Bunun dışında Instagram, kullanıcı adının kullanımına izin vermiyor olabilir.

Instagram’da Kullanıcı Adımı 14 Günden Önce Değiştirebilir miyim?

Evet, Instagram’da kullanıcı adınızı 14 gün dolmadan değiştirebilirsiniz. Bunu yapmak için uygulamayı açıp ardından profilinize gidin. Sol üst köşedeki üç çizgiye dokunup buradan “Ayarlar”ı seçin. Ekranı aşağı kaydırın ve “Kullanıcı Adını Değiştir” seçeneğine dokunun. Yeni kullanıcı adını yazdıktan sonra onaylayarak değişimi gerçekleştirin.

Değiştirdikten Sonra Önceki Instagram Kullanıcı Sdına Geri Dönebilir miyim?

Hayır, Instagram kullanıcı adınızı değiştirdikten sonra önceki kullanıcı adını kullanamazsınız. Kullanıcı adınızı hemen eski haline döndürmeye karar verdiyseniz, bu “yakın zamanda kullanılmış” bir kullanıcı adı olarak kabul edileceği için tekrar kullanımı mümkün olmayacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Instagram kullanıcı adımı değiştirirsem önceki kullanıcı adlarım silinir mi?

Hayır, Instagram kullanıcı adınızı değiştirmek önceki kullanıcı adlarınızı silmez.

Instagram eski kullanıcı adları nerede bulunur?

Instagram eski kullanıcı adlarını bulmak için Instagram profilinize gitmeniz gerekir. Ardından üç yatay çizgiye dokunarak Aktiviteler bölümüne gitmeniz gerekir. Aktiviteler bölümünden Hesap geçmişi seçeneğine gitmeniz gerekiyor. Instagram hesabınızı oluşturduğunuz tarihten itibaren değiştirdiğiniz tüm kullanıcı adlarını ve diğer tüm hesap hareketlerini göreceksiniz. Sonuç olarak eski kullanıcı adlarınıza Instagram’daki hareketlerinizin hesap geçmişi bölümünden ulaşabilirsiniz.

Kullanıcı adımı değiştirdiğimde takipçilerim bilgilendirilecek mi?

Hayır, kullanıcı adınızı değiştirdiğinizde Instagram takipçilerinize bildirim göndermez. Ancak profiliniz takip edilenler listesinde görünmeye devam edecek ve profilinizi ziyaret ettiklerinde yeni kullanıcı adınızı görecekler.