Instagram Reklam Hesabı Bulunamadı Hatası Nasıl Düzeltilir?

Instagram reklamları, içeriklerinizin yeni kitlelere ulaşmasını ve bir marka değeri oluşturmanızı sağlar. Reklam yöneticisi takipçilerinizi arttırabilir, ilham verebilir ve en önemlisi de satış rakamlarınızı yükseltir. Genel olarak Instagram reklam yöneticisi, hedef kitlenize ulaşabilmeniz için basit fakat etkili bir araçtır.

Ancak son zamanlarda Instagram kullanıcıları reklam hesaplarıyla ilgili sorunlar yaşıyor. Bu sorunlar arasında en sık karşılaşılanı ise “Instagram reklam hesabı bulunamadı“. Bu hata oluşmaya başladıktan sonra Instagram’da hiçbir şeyi tanıtamazsınız.

Instagram Reklam Hesabı Bulunamadı Hatası Nedir?

Instagram reklam hesabı bulunamadı“, Instagram reklamları oluşturmaya veya yönetmeye çalışırken görülebilen bir hata mesajıdır. Bu hata genellikle erişmeye veya kullanmaya çalıştığınız reklam hesabının bulunamadığı anlamına gelmektedir.

Instagram Reklam Hesabı Bulunamadı Hatasını Neden Alıyorum?

Instagram reklam hatası bulunamadı hatasını almanızın pek çok sebebi olabilir. Bunları başlıklar halinde şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Instagram reklamları oluşturmak için bir Instagram hesabınızın olması ve bu hesabı reklam hesabınıza bağlamanız gerekir. Reklam hesabınız Instagram hesabınıza bağlı değilse “Instagram reklam hesabı bulunamadı” hatasıyla karşılaşabilirsiniz.
 • Instagram’ın reklamcılık politikalarını veya kullanım koşullarını ihlal ettiğinizde reklam hesabınız devre dışı bırakılabilir. Bu durumda Instagram reklamları oluşturamaz veya yayınlayamazsınız. Bunun sonucunda ise “Instagram reklam hesabı bulunamadı” hatasını görebilirsiniz.
 • Reklam hesabınızı sildiyseniz, politika ihlalleri veya hareketsizlik nedeniyle Instagram tarafından silindiyse, Instagram reklamları oluşturamaz veya yayınlayamazsınız.
 • Başkasına ait bir Instagram reklam hesabına erişmeye çalışıyorsanız veya reklam hesabına erişmek için gerekli izinlere sahip değilseniz, “Instagram reklam hesabı bulunamadı” hatasıyla karşılaşabilirsiniz.
 • Bazı durumlarda Instagram, “Instagram reklam hesabı bulunamadı” hatasının görünmesine neden olabilecek geçici bir aksaklık veya hata yaşayabilir. Böyle bir durumda yaşadığınız sorun muhtemelen birkaç saat veya gün içinde çözülecektir.

Bu hatalar, Instagram reklam hesabını ulaşmanızı engelleyecek ve işlerinizin aksamasına sebep olacaktır. Neyse ki aşağıdaki yöntemlere başvurarak bu hatayı çözüme kavuşturabilirsiniz.

Instagram Reklam Hesabı Bulunamadı Hatasının Çözümü

Instagram’da reklam hesabı bulunamadı hatası ile karşılaştığınızda, ilk olarak cihazınızı yeniden başlatmanızı öneririz. Yeniden başlatma, cihazınıza nefes aldıracaktır ve bilinmeyen hataları da ortadan kaldıracaktır. Yeniden başlattıktan sonra sorunun devam edip etmediğine bir bakın. eğer devam ederse bu sefer aşağıdaki düzeltmeleri uygulayın.

Uçak Modunu Yeniden Etkinleştirin

Uçak modunun etkinleştirilmesi ve devre dışı bırakılması, internete yeniden bağlandığınızda çalışır. Uçak modunu etkinleştirip daha sonra devre dışı bıraktığınızda ağ yeniden başlar ve telefonunuzun bağlantısını dengeler. Bu aşamada telefonunuzda uçak modunu etkinleştirmek ve sonrasında devre dışı bırakmak, yaşadığınız sorunu çözüme kavuşturabilir.

Android için:

 • Telefonunuzdan Ayarlar‘ı açın.
 • Şimdi Ağ ve İnternet‘e gidin.
 • Uçak moduna ilerleyip Açık konuma getirin.
 • Bir dakika kadar bekleyin.
 • Uçak modunu kapatıp cihazınızı yeniden başlatın.

iPhone için:

 • iPhone’unuzda ana ekrandan yukarı doğru kaydırın.
 • Uçak simgesine dokunun.
 • Bir dakika kadar bekleyin.
 • Uçak simgesine tekrar dokunun.

Bu adımları tamamladıktan sonra Instagram reklam hesabınıza tekrar giriş yapın. Yaptığınız yöntem yaramadıysa bir sonraki düzeltmeyi deneyin.

Facebook İşletme Sayfanızı Instagram’a Bağlayın

Instagram reklam hesabı özelliğinden yararlanabilmeniz için bir Facebook sayfası oluşturmalı ve bunu Instagram hesabınıza bağlamalısınız. Öncelikle Facebook’ta ödeme yöntemini ayarlamanız gerekiyor. Reklam hesap numarasının Facebook reklam hesap yöneticisi sayfanızla aynı olduğunu teyit edin.

Instagram Uygulamasını Güncelleyin

Bazı zamanlada hazırda bekleyen uygulama güncellemeleri, yaşanan sorunları tamamen ortadan kaldırabiliyor. Aynı durum Instagram için de geçerli. Eğer Instagram’ın bekleyen bir güncellemesi varsa bunu Google Play Store veya App Store‘a giderek teyit edebilirsiniz. Buraya gittikten sonra arama kısmına Instagram yazıp Güncelleme‘nin olup olmadığını kontrol edin. Eğer varsa güncellemeyi gerçekleştirin.

Instagram Önbelleğini Temizleyin

Instagram önbelleği, zaman içerisinde gerekli gereksiz pek çok veriyi toplayacağı için uygulamanın kararlı çalışmamasına sebep olabilir. Bu sebeple önbellek temizliği, Instagram reklam hesabı bulunmadı hatasını çözebilir.

Android telefonlarda:

 • Telefonunuzdan Ayarlar‘ı açın.
 • Şimdi Uygulamalar ve Bildirimler‘e dokunun.
 • Buradan Tüm uygulamaları gör‘ü seçin ve Instagram’ın üzerine dokunun.
 • Depolama ve önbelleğe gidin.
 • Son olarak Önbelleği temizle‘ye dokunun.

iPhone için:

iPhone’da bildiğiniz üzere önbellek temizliği gibi bir seçenek bulunmuyor. Bunun yerine Instagram’ı iPhone’dan silip tekrar yüklemeyi deneyebilirsiniz. Bu işlem, bir nevi önbellek temizliği yapmakla eşdeğer.

Ana ekrandan Instagram uygulama simgesinin üzerine uzunca basılı tutun. Çıkan seçeneklerden Uygulamayı Sil‘e dokunun. Silme işleminden sonra App Store‘a giderek Instagram’ı tekrar yükleyin.

Bir Süre Bekleyin

Instagram reklam hesabını göremiyor olmanız, Instagram kaynaklı bir sorunla alakalı olabilir. Bu sebeple Instagram sunucularının çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için şuradaki sayfayı ziyaret edin. Eğer kullanıcılar Instagram’ın düzgün çalışmadığını rapor etmişlerse, Instagram odaklı bir sorundan dolayı reklam hesabınıza erişemiyor olabilirsiniz. Bu durumda yapmanız gereken şey bir süre bekleyerek Instagram’ın sorunu çözmesini beklemek.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik
En İyi Mobil Futbol ve Menajerlik Oyunları