Instagram Selfie Video Doğrulama Hatası Nasıl Çözülür?

Instagram-Selfie-Video-Doğrulama-Hatasi-Nasil-Çözülür

Instagram, kimliğinizi doğrulamak adına video selfie özelliğini kullanır. Hesabınıza erişmek için kendinizin bir selfie video göndermeniz gerekiyor. Ancak video selfieyi tamamladıktan sonra selfie doğrulama hatası alabilirsiniz.

Alacağınız bu hata mesajı “Hata, bir hata oluştu” şeklinde olabilir. Bazı kullanıcılar, ekranlarının boş olduğunu veya sürekli yenilendiğini söylüyorlar. Diğer durumlarda, video selfieyi gönderdikten sonra uygulamanın çöktüğü de görülebiliyor. Sonuç olarak bu durum yaşandığında hesabınıza erişemiyor olacaksınız.

Instagram Selfie Video Doğrulama Hatası Neden Olur?

Instagram selfie video doğrulama hatası, genelde aşağıdaki nedenlerden kaynaklanmaktadır:

  • İnternet bağlantısı yeterince güçlü olmadığı zamanlarda selfie video doğrulama sürecinde hata alabilirsiniz. Bu nedenle doğrulama işlemini gerçekleştirirken güçlü bir internet bağlantısına sahip olduğunuzdan emin olun.
  • Selfie video doğrulaması, iyi aydınlatılmış bir ortamda gerçekleştirilmelidir. Düşük ışık koşullarında yüz tanıma teknolojisi doğru çalışmayabileceği için hata alabilirsiniz.
  • Instagram, selfie video doğrulama işlemi için belirli cihazlar ve işletim sistemleri gerektirir. Eğer cihazınız uyumsuz ise doğrulama işlemini tamamlayamayabilirsiniz.
  • Selfie video doğrulama işlemi, belirli bir süre ve formatta kaydedilmiş bir video gerektirir. Geçersiz bir video kullanmaya çalışırsanız, doğrulama hatası alabilirsiniz.
  • Instagram hesabınızda bir sorun varsa veya hesabınız doğrulanmamışsa, selfie video doğrulama işlemini tamamlayamayabilirsiniz.

Bu nedenlerden biri veya birkaçı, Instagram selfie video doğrulama hatası almanıza neden olabilir. Aşağıda, hesabınıza erişebilmeniz için Instagram video selfie doğrulama hatasını nasıl düzelteceğinizi öğreneceksiniz.

Instagram Video Selfie Doğrulama Hatası Nasıl Düzeltilir?

Instagram video selfie doğrulama hatasını düzeltmek için başka bir cihaz kullanmayı deneyebilir veya Facebook’ta yüz tanımayı etkinleştirebilirsiniz. Alternatif olarak Instagram’ı kaldırıp 3 gün sonra yeniden yükleyebilirsiniz.

Instagram sürekli olarak çöktüğü için birçok kullanıcı video özçekimini tamamlayamıyor. Hatta bazı durumlarda video selfie doğrulaması görünmüyor bile. Bu durumda, Instagram’ı kaldırmanız ve yeniden yüklemeniz en mantıklı çözüm gibi görünüyor. Çünkü bunu yaptığınızda Instagram’ı önbelleği temizlenecek şekilde kullanmaya başlayacaksınız.

Bunu yaptığınızda video selfie doğrulamasını tamamlamanız dahi gerekmeyebilir. Çünkü Instagram hesabınıza tam erişime sahip olmuş olacaksınız.

Aşağıda Instagram video selfie doğrulama hatasını düzeltmek için uygulayabileceğiniz iki yöntemi açıkladık.

Başka Bir Cihaz Kullanın

İlk yöntem, video selfie doğrulamasını tamamlamak için başka bir cihaz kullanmaktır. Video selfieyi tamamlamaya çalışırken hata alıyorsanız kendi cihazınızı kullanamazsınız. Çözüm olarak başka birinin cihazını kullanmanız gerekir. Bu bir iPhone ya da Android cihaz olabilir.

Instagram-Selfie-Video-Doğrulama-Hatasi-Nasil-Çözülür-1

Başka birinin cihazını kullanmaya başladığınızda, önce o cihazla Instagram hesabına giriş yapmanız gerekir. Ardından cihazı göz hizasında tutup ekrandaki talimatları izlemeye devam edin. Başınızı sola, sağa ve yukarı çevirme gibi işlemleri içerir.

Bitirdikten sonra, video selfieyi göndermek için “Gönder”e dokunun. Eğer yaptığınız işlem başarılı olursa, Instagram hesabınıza giriş yapabileceksiniz.

Instagram’ı Kaldırıp 3 Gün Sonra Tekrar Yükleyin

Son yöntem ise Instagram’ı kaldırıp 3 gün sonra yeniden yüklemektir. Bu, bir video selfie tamamlama ihtiyacından kurtulmanızı sağlayacak en iyi yöntemdir.

Birçok kullanıcı, 24 saat ila 3 gün sonra Instagram’ı kaldırıp yeniden yükledikten sonra Instagram hesabını geri alabildiklerini söylüyorlar. Sonuç olarak bir video selfie çekmeleri istenmedi ve kimliklerini doğrulamak için video selfiyeyi tamamlamaları gerekmedi.

Instagram-Selfie-Video-Doğrulama-Hatasi-Nasil-Çözülür-2

Son yöntem, klasik bir uygulama silme metodudur. Instagram uygulamasına uzunca basın, ardından “Uygulamayı Sil” seçeneğine dokunun. Instagram’ı sildikten sonra 3 gün kadar beklemenizi tavsiye ederiz. Sıkı bir Instagram fanıysanız bu süre size biraz fazla gelebilir fakat yapacak bir şey yok. Hesabınızı tekrar kullanabilmek için buna mecbursunuz.

Üçüncü günün sonunda App Store ya da Google Play Store‘a gidin ve Instagram’ı yeniden yükleyin. Artık bir video selfie tamamlamak zorunda kalmadan hesabınıza giriş yapabilmeniz gerekiyor.

İlgili Yazılar

Instagram Hikayelerde Ekran Görüntüsü Almadan Tweet Nasıl Paylaşılır?
Instagram’da Yanlışlıkla Silinen Fotoğraf, Reels ve Hikayeler Nasıl Geri Getirilir?
Instagram Hikayelere Birden Fazla Fotoğraf Ekleme Nasıl Yapılır?