Instagram Hikayelerde Ekran Görüntüsü Almadan Tweet Nasıl Paylaşılır?

instagram-hikayelerde-ekran-görüntüsü-almadan-tweet-paylaşma

Instagram hikayenizde bir tweetin ekran görüntüsünü alarak paylaşım yapmaktan bıkmış olabilirsiniz. Her defasında ekran görüntüsü al, düzenle, simetrisini kontrol et vs. Biraz meşakkatli olan bu durum, iPhone kullanıcıları için çok kolay bir hale geldi.

Instagram Hikayelerinde Ekran Görüntüsü Gerekmeden Tweet Nasıl Paylaşılır?

Twitter, 2021 yılının Haziran ayında iOS cihazlar için yeni bir özelliği kullanıma sunmuştu. Bunu da aşağıdaki tweet ile paylaşmışlardı:

iPhone kullanıcıları, tweetlerini cihazlarındaki ‘paylaş’ özelliğini kullanarak ekran görüntüsü almadan paylaşabilirler. Bunun için yapmaları gereken tek şey, tweetin altındaki ‘paylaş’ butonuna dokunmak. Ardından aşağıdaki gibi bir görüntüyle karşılaşacaksınız:

ekran-görüntüsü-almadan-tweet-paylaşma

Direkt olarak Instagram Hikayeleri kısmına dokunun. Sonrasında tweet, Instagram hikayenizde belirmiş olacak. Burada tweetin ekran görüntüsünü yeniden boyutlandırabilir, konumlandırabilir, not ekleyebilir ve hatta müzik, çıkartma ya da metin ekleyebilirsiniz.

Son olarak, tweetin ekran görüntüsünü paylaşmak için sol alttaki ‘Hikayen’ yazılı kısmın üzerine dokunun. Dilerseniz mesajı sağ alt köşedeki Gönder’e dokunarak Instagram’daki arkadaşlarınızla da paylaşabilirsiniz.

Tweetler Instagram’da Kolayca Paylaşılabilir

Instagram’da tweet paylaşmak, eski zamanlara nazaran artık çok kolay bir hale geldi. Önceleri manuel olarak bir ekran görüntüsü almak, görüntüyü kırpmak, ardından da Instagram’da paylaşmak gerekiyordu. Şu an iOS kullanıcıları ile sınırlı olsa da süreç artık çok daha basit hale geldi.