Instagram Video İndirme Nasıl Yapılır?

Her gün milyonlarca kişi tarafından ziyaret edilen ve neredeyse her telefonda bulunan Instagram, son yılların en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından. Kullanıcılara hem fotoğraf hem de video paylaşım olanağı sağlayan Instagram, her geçen gün kendini yeniliyor. Özellikle pandemi sürecinde Reels bölümünü uygulamaya katan Instagram, artık daha çok videolar paylaşılan bir sosyal medya uygulaması olma yolunda ilerliyor.

Tüm dünyada olduğu gibi Instagram da videolar sayesinde yeni teknolojiye ayak uyduruyor. Kullanıcılar, çoğu zaman burada paylaşılan videoları kendi telefonlarına ya da bilgisayarlarına indirmek istiyor. Ancak Instagram, henüz kullanıcılar için uygulamadaki videoları indirebilme özelliğini getirmedi. Bu sebeple kullanıcılar, Instagram video indirme programı arayışı içerisindeler.

Instagram’da video indirmek için birçok web sitesi ve uygulama bulunmaktadır. Özellikle Android telefonlarda Instagram videolarını indirme işlemi, basit uygulamalar sayesinde yapılabilir. Peki Instagram’da video nasıl indirilir? Instagram video indirme programı hangileri? Sizler için Instagram videolarını indirmede kullanabileceğiniz yöntemleri sıraladık.

Instagram Video İndirme – Android

Instagram İçin Video İndirme

Adının hakkını tam anlamıyla veren bu Android uygulaması, Instagram video, fotoğraf, hikaye, reels ve öne çıkanları indirme imkanı tanıyor. Uygulamayı kullanmak da oldukça basit. İndirmek istediğiniz Instagram gönderisinin URL’sini kopyalayıp video indirme uygulamasını açarak uygun olan yere yapıştırmalısınız. Sonra da ‘İndir‘e dokunup videoyu (ya da her neyi indiriyorsanız) varsayılan dosyanıza indirmiş oluyorsunuz. Dilerseniz Instagram videosunu MP4 formatında da indirebilirsiniz.

Uygulamanın indirme bağlantısına şuradan ulaşabilirsiniz.

Instagram Downloader

Instagram video indirme işlemi için kullanabileceğiniz bir diğer uygulamadır. Bu uygulama ile yalnızca Instagram’dan değil, Facebook ve Twitter’dan da fotoğraf/video indirme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Her zamanki gibi video indirme için önce gönderinin URL’sini kopyalayın. Ardından uygulamayı açıp uygun olan kısma yapıştırarak indirme butonuna dokunun. MPK, AVI, MP4, MKV, FLV, WMV, MPG gibi tüm video formatlarını dışa aktarmanızı sağlayan uygulamayı şuradan indirebilirsiniz.

Bravoo

Android kullanıcıları için oldukça etkili olan bu uygulama, Instagram videolarını indirmek için kullanılıyor. Uygulamayı indirdikten sonra panoya kopyalanan Instagram video linklerini otomatik olarak tanıyabilme özelliği sunuyor. Bravoo uygulaması, kullanım kolaylığı bakımından da son derece iyi özellikler sunuyor ve oldukça kolay bir ara yüze sahip. Uygulamayı şuradaki linkten indirebilirsiniz.

Instore

Instore, Instagram’daki videoları indirebileceğiniz bir başka Android uygulaması. Bu uygulamanın muadillerine göre şöyle bir avantajı var; video dışında hikayeleri ve IGTV videolarını da indirebiliyorsunuz. Diğer uygulamalarda olduğu gibi yapmanız gereken tek şey, uygulamayı şuradan indirmek ve edinmek istediğiniz videonun URL’sini kopyalayıp uygulamaya yapıştırmak. Oldukça popüler olan uygulama, 10 milyon indirme barajını geçmiş durumda. Puanı ise 4,3.

Instagram Video İndirme – iPhone

Instant Save

iPhone ile Instagram video indirme konusunda ilk sırada değerlendirebileceğiniz alternatiflerden bir tanesidir. Instant Save ile yalnızca Instagram’daki videoları değil fotoğrafları da indirebiliyorsunuz. Uygulamanın App Store’daki bağlantısına şuradan ulaşabilirsiniz.

Repost for Instagram

Açıkçası App Store, Android platforma göre çok fazla Instagram video indirme uygulamasına ev sahipliği yapmıyor. Buna Instagram’ın kendisinin etkisi olabilir. Zira birçok uygulama video indirme işlevi sunarken, çoğu artık bu özelliği kullanımdan kaldırmış durumda. Repost for Instagram, iPhone’da Instagram video indirme konusunda işini yapmaya devam eden uygulamalardan.

Bunun dışında uygulamada video indirme dışında faydalanabileceğiniz pek çok farklı özellik bulunmaktadır. Örneğin Instagram videolarını ve fotoğraflarını filigransız kaydedip yeniden yayınlayabilirsiniz. Tekrar paylaşım yaptığınızda, altyazı kopyası özelliğini uygulamada devre dışı bırakabilirsiniz. Fark etmişsinizdir, bazı Instagram gönderilerinde kullanıcıların inisiyatifi doğrultusunda Repost yazısı çıkabiliyor.

Büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan uygulamanın İngilizce ile birlikte sadece Türkçe dil desteğinin olduğunu belirtelim. Bu da uygulamanın tercih edilmesi konusunda önemli avantajlarından bir tanesi. Repost for Instagram’ı iOS cihazınız için şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Instagram Video İndirme Siteleri

Instadownloader.co

Instagram’daki videoları iPhone’unuza indirmek için üçüncü parti bir uygulama indirmeye ihtiyacınız yok. Instagram video indirme programı arıyorsanız, Instadownloader.co isimli site tüm ihtiyacınızı karşılayacak. Kullanıcı adınızı ve şifrenizi vermeden kullanabileceğiniz bu sitede video indirmek için yapmanız gereken tek şey, sitenin üst kısmında bulunan yere videonun linkini bırakmak ve hemen sağında bulunan indirme ikonuna tıklamak. Sitenin açıklamasına göre Android, PC ve Mac kullanıcıları, burayı sorunsuz bir şekilde kullanabiliyorlar.

Instadownloader ile Instagram’daki özel paylaşımları da indirebilirsiniz. Şuradaki bağlantıya tıklayarak adımları takip edip istediğiniz özel paylaşımı indirebilirsiniz.

Savefrom

Instagram uygulamasındaki videoları indirmek için tercih edebileceğiniz sitelerden biri de Savefrom. Sitede videonun linki yapıştıracağınız ve indirme işlemini başlatacağınız buton hemen karşınıza çıkacaktır. Bu kısma bağlantıyı yapıştırıp ‘indir’ butonuna bastığınızda video işlenmeye başlayacaktır. İşlenmeden sonra da videonun ön görünümüyle birlikte mp4 indirme bağlantısı hazır hale gelecektir. İndir butonuna basıldığında video tarayıcı içinde açılacak ve buradaki video üzerinde sağ tık yapıldıktan sonra “Videoyu farklı kaydet” seçeneği karşınıza çıkacaktır. Bu seçeneğe tıklayınca bilgisayarınıza indirme işlemi hemen başlar. Instagram video indirme linkine hemen şuradan ulaşabilirsiniz.

Snapinsta

Snapinsta ile Instagram’da herkese açık olarak paylaşılan hemen her gönderiyi indirebilirsiniz. Uygulama sayesinde Instagram’da video, fotoğraf, reels, IGTV ve hikaye indirme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik tüm bu indirmeleri filigransız olacak şekilde yapabileceksiniz.

Instagram hesabınıza giriş yapmanıza gerek kalmadan kullanabileceğiniz uygulama, video ve fotoğrafları orijinal çözünürlüklerinde indirmenize olanak tanıyor. Snapinsta’nın web adresine şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Instagramsave

Instagram video indirme sitesi olarak en işlevsel özelliklere sahip olanlardan bir tanesidir. Instagramsave ile videoları hangi çözünürlükte olurlarsa olsun, MP4 formatında indirme imkanı sunar. Üstelik video, fotoğraf, reels gibi gönderi türleri dışında Instagram öne çıkanları indirme işlemini de bu site üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Instagramsave ile hangi gönderiyi indirmek istiyorsanız, sitenin üst kısmındaki uygun yere tıklamanız gerekiyor. Download video yazan kısma tıkladığınızda, indirmek istediğiniz videonun URL’sini kopyalayıp yapıştırmanız gerekmektedir. Bu işlemi gönderinin sağ üst kısmında bulunan üç noktaya tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram-Video-İndirme

Epey kullanışlı olan bu Instagram video indirme aracına şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.