iPhone Kişileri Sime Aktarma Nasıl Yapılır?

Apple, iPhone’unuzun adres defterindeki bulunan kişileri SIM kartınıza kopyalamanıza izin vermiyor. Ancak yine de bu kişileri yedekleyebilmenizin bir yolu var. Bunun için geleneksel yöntemlerin dışında başka bir yolu takip etmeniz gerekecek.

iPhone’da Kişileri SIM Karta Neden Yükleyemiyorum?

Apple’ın kullanıcıların verilerini nasıl kullanmaları gerektiği konusundaki felsefesine uymadığından, iPhone’unuzdaki kişiler gibi verileri SIM kartında saklayamazsınız.

Eski cep telefonlarında, verileri yedeklemenin veya yeni bir telefona aktarmanın basit bir yolu olmadığı için veriler SIM’e kaydedilirdi. Bir de SD kartlar var ancak bu özellik, her telefonda bulunmuyor. Buna karşılık, iPhone için iki yedekleme seçeneği vardır. iPhone’unuzu bilgisayarınızla her eşzamanladığınızda bir yedekleme yapmış olursunuz. Ayrıca iPhone verilerini iCloud’a yedekleyebilirsiniz.

Apple ürünlerinde CD/DVD sürücülerinin bulunmadığını fark etmişsinizdir. Bunun yanında iPhone’da SD kartların sahip olmadığını da biliyorsunuzdur. Apple, bunun yerine kullanıcıların verilerini doğrudan cihazda, bilgisayarlarındaki yedeklemelerde veya iCloud’da depolamasını istiyor. Apple’a göre bu yöntemler, verilerinizi yeni telefonlara aktarmak için kullanabileceğiniz en güçlü ve esnek seçenekler.

iPhone Kişileri Sime Aktarma İşleminin Tek Yolu

Kişileri SIM’inize kopyalama konusunda kararlıysanız, bunu bir tek yol üzerinden yapabilirsiniz: iPhone’unuzu jailbreak yapmak.

Jailbreak, Apple’ın varsayılan olarak içermediği her türlü seçenekten faydalanmanızı sağlar. Jailbreak yapmanın pek kolay olmadığını, teknik beceriye sahip olmayan kullanıcılar için önermediğimizi e unutmayın. Üstelik Jailbreak yaptığınızda iPhone’unuza zarar verebilir veya iPhone garantinizi geçersiz kılabilirsiniz.

Zaten tüm verilerinizi bir telefondan diğerine yedekleyip aktarmak istemiyor musunuz? Bilgisayarınız ve iCloud ile bunu zaten kolaylıkla yapabilirsiniz. Hemen bu konuya açıklık getirelim.

iPhone’da SIM Kart Olmadan Kişileri Aktarma

Öncelikle bir an için SIM kartınızı unutun. Aşağıdaki yöntemlerden birini kullanarak verilerinizi iPhone’unuzdan yeni bir cihaza aktarabilirsiniz:

Bilgisayarınızı Kullanarak: Mevcut iPhone’unuzu yenisiyle değiştiriyorsanız, verilerinizi aktarma işlemi kurulumun bir parçasıdır. Yapmanız gereken tek şey, yeni telefonuzu eski telefonunuzla senkronize ettiğiniz bilgisayara bağlamak. Sonra da bu yedek verileri yeni telefonunuza geri yüklemek.

iCloud’u Kullanarak: iCloud, yeni bir aygıt kurduğunuz sırada bilgisayarınızla çok benzer şekilde çalışır. Ayrıca verilerinizi bir aygıtta iCloud ile eşzamanladığınızda, iCloud ile de eşzamanlanan diğer uyumlu aygıtlar da otomatik olarak bu bilgilere erişirler.

iPhone’da Kişileri SIM Karttan İçe Aktarma

iPhone’unuzdaki SIM kartının işlevselliğini gösteren bir detaydan bahsetmezsek olmaz; o da kişileri içe aktarma. iPhone SIM’inize veri kaydedemiyor olsanız da başka bir telefonda adres defteri içeren bir SIM kartınız varsa, bu verileri yeni iPhone’unuza aktarabilirsiniz. Bunu da şu talimatları uygulayarak yapabilirsiniz;

  • iPhone’unuzun mevcut SIM’ini çıkarıp içe aktarmak istediğinizle değiştirin (iPhone’unuzun eski SIM kartınızla uyumlu olduğundan emin olun).
  • Önce Ayarlar’a ardından Kişiler’e dokunun.
  • SIM’deki Kişileri İçe Aktar’a dokunun.
  • Bu işlemi tamamladıktan sonra eski SIM’i çıkarıp iPhone SIM’inizle değiştirin.

SIM kartınızla işinizi bitirmeden önce içe aktardığınız tüm kişilerinizi iki kez kontrol edin.

Sıkça Sorulan Sorular

Kişilerimi eski telefonumdan yeni iPhone’uma nasıl aktarırım?

Apple’ın iCloud hizmetini veya iTunes’u kullanarak kişileri eski telefonunuzdan bilgisayarınıza eşzamanlayıp kişilerinizi yeni iPhone’unuza aktarabilirsiniz.

Daha büyük bir SIM kartım varsa, iPhone’umda daha fazla kişi saklayabilir miyim?

Hayır, SIM kartınızın boyutu iPhone’unuzda saklayabileceğiniz kişilerin sayısını etkilemez. Saklayabileceğiniz kişi sayısı, iPhone’unuzun dahili belleğine ve kullandığınız kişiler uygulamasına göre belirlenir.

SIM kartımdaki kişileri iPhone’uma aktarabilir miyim?

Evet, SIM kartınızdaki kişileri iPhone’unuza aktarabilirsiniz. Bunu yapmak için, kişileri SIM kartınızdan bilgisayarınıza aktarmanız ve ardından kişileri iPhone’unuza aktarmak için iTunes’u kullanmanız gerekmektedir.