iPhone’da Bir Uygulamanın İnternet Erişimi Nasıl Kesilir?

iPhone kullanıcılarının çoğu, ister uygulama, oyun, isterse sadece internette gezinmek için interneti kullanmak zorundadır. Fakat iPhone’da her zaman internete bağlanmasını istemediğiniz bazı uygulamalar olabilir. WiFi’ye bağlı olduğunuz zamanlarda bir uygulamanın internete erişmesini engellemek mümkün değil. Ancak mobil internete bağlıyken belirli uygulamaların internet erişimini kesebilirsiniz.

Hücresel Ayarlar ile iPhone’da Uygulamanın İnternet Erişimini Kesmek

Hücresel ayarlar aracılığı ile iPhone’unuzda bir uygulamanın internet erişimini kesmek için sırasıyla şu işlemleri uygulayın:

  • iPhone’unuzdan Ayarlar‘ı açın.
  • Şimdi Hücresel yazılı seçeneğe dokunun.
  • Ekranın alt kısmında Hücresel Veri başlığı altında pek çok uygulama göreceksiniz.
  • Bu uygulamalardan mobil internet erişimine izin verdiklerinizde kaydırıcı yeşil renkte ve sağa doğru sürülmüş olacak.
  • İnterneti kullanmasını istemediğiniz uygulamanın sağındaki kaydırıcıya dokunun.

iPhone’unuzda mobil internet ile bağlı olduğunuz uygulamanın internetini kesmek için tüm yapmanız gerekenler bunlardı.

Uygulamanın Ayarları ile iPhone’da Uygulamanın İnternet Erişimini Kesmek

Alternatif olarak bir uygulamanın internet erişimini kesmek için, uygulamanın ayarlarından faydalanabilirsiniz. iPhone’unuzda Ayarlar‘a gidip uygulamalar bölümüne ulaşana kadar ekranı aşağı kaydırın. Ardından internet erişimini kesmek istediğiniz uygulamanın üzerine dokunun.

Şimdi karşınıza pek çok seçenek çıkacak. Mikrofon, kamera ayarları, izin verilen konumlar gibi seçeneklerin arasından Hücresel Veri’nin yanındaki kaydırıcıyı kontrol edin. Eğer yeşil renkte görünüyorsa üzerine dokunup gri renge dönüştürün. Bunu yaptığınızda o uygulama artık mobil internetinize erişemeyecek.