LinkedIn’e Üye Olmadan Profile Bakanlar Görülür mü?

Web üzerinden iş aramak söz konusu olduğunda, hiçbir şey LinkedIn’i geçemez. LinkedIn, çok kullanışlı olan en eski iş arama web sitelerinden biridir.

Bu web sitesinin yardımıyla doğru işi veya stajı bulabilir, profesyonel bir bağlantı kurup iş ilişkilerinizi güçlendirebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. LinkedIn’de keşfedilecek çok şey olsa da, siteyi ilk kez kullanan bir kullanıcının belirli özellikleri kullanırken kafası karışabilir.

Eğer düzenli bir LinkedIn kullanıcısıysanız, platformun profilinizi kimlerin görüntülediğini gösteren bir özelliğe sahip olduğunu biliyor olabilirsiniz. Site, profilinizi ziyaret eden tüm profilleri takip eder ve bunu size bildirir.

Bu özelliği kullanarak sizinle ilgilenen kişileri bulabilirsiniz. ‘Profilinizi kim görüntüledi‘ özelliği hem Linkedin ücretsiz hem de premium sürümlerinde mevcuttur. Bununla birlikte ücretsiz sürüm yalnızca en son beş görüntüleyeni gösterirken, premium hesap son 90 gündeki tüm görüntüleyenlerin listesini gösterir.

Linkedin Profilime Kimlerin Baktığını Görebilir miyim?

Profilinizi çok ciddiye alıyorsanız ve bir iş başvurusunda bulunmak istiyorsanız, LinkedIn profilinizi kimlerin görüntülediğini merak ediyor olabilirsiniz.

Linkedin, profilinizi kimlerin görüntülediğini kolay adımlarla görmenizi sağlar. Ne yazık ki ücretsiz hesap son 90 gün içinde sadece beş yeni profil ziyaretçisini gösterir. Aşağıda LinkedIn profilinizi kimlerin görüntülediğini nasıl göreceğinize dair adımları bulacaksınız:

  • Linkedin’i açın ve hesabınıza giriş yapın.
  • Linkedin web sitesi yüklendiğinde, ana sayfanın üst kısmındaki Ben seçeneğine tıklayın.
  • Görünen menüde ‘Profili görüntüleyin’i seçin.
  • Analytics bölümüne ilerleyin.
  • Ardından, Profilinizi kim görüntüledi sayfasına erişmek için (Sayı) Profil görüntülemeleri’ne tıklayın.

İşte bu kadar! Son 90 gün içinde Linkedin profilinizi kimlerin görüntülediğini bu şekilde kontrol edebilirsiniz.

LinkedIn’e Üye Olmadan Profile Bakanlar Görülür mü?

Hayır. LinkedIn profilinizi kimlerin görüntülediğini yalnızca bir hesapları varsa görebilirsiniz. LinkedIn’in profil ziyaretlerini izlediğini bilenler oturumu kapatıp profilleri takip etmeyi tercih ediyor.

Bu, ‘Profilinizi kim görüntüledi’ bölümünde profil adlarının görünmesini önlemek için yapılan en ünlü uygulamalardan biridir.

Temel kural ise eğer birisi Linkedin profilinizi Linkedin dışından görüntülediyse, ziyaret sadece sayılacak, ancak profil anonim olarak görünecektir.