Netflix Hesap Kapatma [İptal Etme] Nasıl Yapılır?

Netflix hesabınızı istediğiniz kapatabilir veya iptal edebilirsiniz. Fakat bu süreç, aboneliği nasıl oluşturduğunuzla da ilgilidir. Direkt olarak Netflix’in web sitesi üzerinden kayıt olduysanız, web sitesini kullanarak hesabınızı kapatabilirsiniz. Eğer Apple Kimlik veya Google hesabınızla kaydolduysanız, bunun için telefonunuzu kullanmalısınız. Şimdi farklı yollar üzerinden Netflix hesabınızı nasıl kapabilirsiniz, buna bir bakalım.

Site Üzerinden Açılan Netflix Hesabı Kapatma

Netflix hesabınızı site veya akıllı TV üzerinden açtıysanız, aşağıdaki adımları izleyerek hesabınızı kapabilirsiniz:

 • Herhangi bir web tarayıcısını açıp Netflix’in resmi web sitesine gidin.
 • Profilin sağ üst kısmında aşağı yönlü ok simgesine dokunup açılır menüye ulaşın.
 • Şimdi çıkan seçeneklerden Hesap‘ın üzerine tıklayın.
 • Şimdi ekranın solunda bulunan ÜYELİK VE ÖDEMELER yazılı kısmın altında altında, Üyeliği İptal Et‘e tıklayın.
 • Ardından daha düşük planlara geçmeniz için yönlendirileceğiniz bir sayfa daha olacak. Burada İptal İşlemini Tamamla yazılı kısma tıklayarak Netflix hesabınızı kapatma işlemini sonlandırın.

iPhone ile Netflix Hesap Kapatma

Netflix aboneliğinizi iPhone üzerinden oluşturduysanız, hesap kapatmayı da yine iPhone üzerinden yapmalısınız. Bunun için izlemeniz gereken adımlar sırasıyla şunlar:

 • iPhone’unuzdan dişli çark görünümündeki Ayarlar‘a dokunun.
 • Şimdi ekranın en üstünde görünen adınızın üzerine dokunun.
 • Açılan Apple Kimliği menüsünde Abonelikler adlı seçeneğe dokunun.
 • Listeden Netflix’i seçip ardından Aboneliği İptal Et‘i seçin. Son olarak seçiminizi onaylayın.

Android ile Netflix Hesap Kapatma

Android cihazınız üzerinden Netflix hesabınızı oluşturduysanız, muhtemelen Google hesabınızla bağlıdır. Dolayısıyla hesabınızı Google Play Store üzerinden kapatmak durumundasınız. Bunun için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 • Android cihazınızdan Play Store uygulamasını açıp ardından sağ üst köşedeki profil simgenize dokunun.
 • Şimdi bir menü açılacak. Buradan Ödemeler ve abonelikler‘e ve ardından Abonelikler‘e dokunun.
 • Abonelikler listenizden Netflix’i seçip sonrasında Aboneliği İptal Et seçeneğine dokunun. Son olarak bu seçiminizi onaylayın.

Netflix Hesabımı Kapattığımda Ne Olur?

Yukarıdaki yöntemlerden birisini kullanarak Netflix hesabınızı güvenle kapatabilirsiniz. Bu işlemi tamamladığınızda hesabınız aynı anda kapanmış olmayacak. Hesabınızı ayın kaçında oluşturduysanız (örneğin 21 Ağustos 2019), hesabınız kapatma işlemini yaptığınız aynı ayın veya bir sonraki ayın 21’inde kapanmış olacak. Dolayısıyla hesabınızı kapatsanız dahi işlemin tamamlanacağı son güne kadar Netflix’i izlemeye devam edebilirsiniz.

Bununla birlikte aynı hesabınızla Netflix’e tekrar üye olabilirsiniz. Eğer hesabın kapatılmasının ardından en geç 10 ay içerisinde üyeliğinizi yeniden başlatırsanız, profilleriniz, izleme tercihleriniz ve hesap ayrıntılarınız aynı kalmış olacak. Yani bir nevi hesabınızı kaldığınız yerden kullanmaya devam ediyor olacaksınız.