OkCupid Beğenenleri Görme Yöntemleri

OkCupid beğenenleri görme, daha doğrusu bunu görememe, uygulamayı ücretsiz kullanan kişilerin hoşlanmadığı bir özelliktir. Ücretli olarak kullanılan bu özellik, genelde pek işe de yaramamaktadır. Dolayısıyla kullanıcılar, OkCupid’de beğenenleri ücretsiz olarak görme işleminin nasıl yapılacağını merak ediyorlar. Bu makale, size bu konuda yardımcı olacak bazı tüyolar içermektedir.

OkCupid Nedir?

OkCupid, potansiyel eşleşmeleri bulmak için algoritma tabanlı eşleştirme ve kullanıcı tarafından oluşturulan soruların bir kombinasyonunu kullanan bir flört uygulamasıdır. Kullanıcıları eşleştirmek için matematiksel bir eşleştirme sistemi kullanan ilk tanışma sitelerinden biri olan OkCuopid, ilişki arayan insanlar için çok etkili bir platform olarak ün kazandı. Kullanıcılar, kendileri ve bir partnerde aradıkları bilgilerle bir profil oluştururlar. Ardından site bu verileri uyumluluğa dayalı eşleşmeler önermek için kullanır. OkCupid’i bir web sitesi ve mobil uygulama üzerinden kullanabilirsiniz.

OkCupid’de Beğenenler Nasıl Çalışır?

OkCupid’deki beğenileriniz, herhangi birisine karşı ilgi göstermenin bir yoludur. Platformda birini beğendiğinizde, onlar bunu bildiren bir bildirim alırlar. Ardından eğer onlar da sizi beğenirse, her ikiniz eşleşmiş olursunuz.

Birini beğenmek, bir konuşma başlatmanın en iyi yoludur. Birisi sizi beğendiğinde, size sizi tanımak istediklerini belirten bir mesaj gönderilir. Birisini beğendiğinizde ise onları daha iyi tanımak istediğinizi gösteren bir mesaj gönderilir.

Ayrıca birini beğendiğinizde, onlar Eşleşmeleriniz sekmesinde görünür hale gelir. Bu da profilini kontrol etme ve bir konuşma başlatma fırsatı verir. Bu özellik sayesinde sizi kimin ilgilendirdiğini hızlıca görebilir ve bir ilişkiye başlayabilirsiniz.

Son olarak OkCupid size bir Süper Beğeni gönderme özelliği sunmaktadır. Süper Beğeni, birine özellikle ilgi duyduğunuzu gösterir. Birini Süper Beğenmek, onları daha iyi tanımak istediğinizi belirtmenin yoludur.

OkCupid Beğenenleri Görme Yöntemleri

OkCupid Beğenenleri Görme | Bilgisayar

Bilgisayarınızdaki Chrome tarayıcı aracılığıyla OkCupid’de sizi beğenenleri nasıl görebileceğinize dair adımları aşağıdan görebilirsiniz.

 • Masaüstü bilgisayarınızda Chrome tarayıcı açıp OkCupid.com‘a gidin.
 • Ekranın üst kısmında bulunan küçük yıldıza tıklayın. Orada kaç tane profilin sizi beğendiğini gösteren ve henüz sola veya sıkı kaydırmadığınızı gösteren bir sayı görmelisiniz.
 • Buradan yalnızca boş fotoğrafları görebilirsiniz. Bu sebeple öncelikle bulanıklaştırmak istediğiniz profil fotoğrafına sağ tıklayıp ‘Ögeyi incele‘yi seçin.
 • Ekranın altında veya sağında web sitesinin ön uç kodunu içeren bir pencere açılmış olmalı. Buraya tıklayıp sonrasında burada blur şeklinde arama yapıp pikselleri (pixels) bulun.
 • Piksel sayısını sıfıra indirin veya sıfıra yakın bir sayıda bırakın. Bu sayede fotoğraflardaki boşluk kaybolmuş olacak ve OkCupid’de beğendiğiniz tüm profilleri telefonunuzla ücretsiz olarak görebileceksiniz.

Bunu yapmak, fotoğrafını gördüğünüz kişilerle sohbet etmeye başlayacağınız anlamına gelmiyor veya onları kaydıramayacaksınız. Fakat sizi beğenen profilleri OkCupid aboneliği için ödeme yapmadan görebileceksiniz.

OkCupid Beğenenleri Görme | Android

Bir masaüstü bilgisayarınız yoksa ve bu yöntemi telefonunuzdan yapmak istiyorsanız, bunu hemen hemen aynı şekilde Android telefonlarda da yapabilirsiniz.

Bu ipuçlarının işe yaraması için yapmanız gereken ekstra bir şey, telefonunuzdaki “inceleme ögesini” yapmanıza izin veren bir uygulama indirmektir. Google Play Store’dan ücretsiz olarak edinebileceğiniz Element Inspector – HTML Web adlı uygulama ile yapabilirsiniz.

Artık OkCupid’de sizi kimlerin beğendiğini görmek için atmanız gereken adımlara geçebiliriz:

 • Yukarıda bahsettiğimiz uygulamayı Android telefonunuza yükleyin.
 • Şimdi bu uygulamayı açın ve mobil tarayıcınıza giderek adres çubuğuna www.OkCupid.com yazın.
 • Ekranın üst kısmındaki küçük altın yıldıza dokunun. Orada herhangi bir sayı varsa bu, henüz kaydırmadığınız kaç profilin sizi beğendiği anlamına gelir.
 • Şimdilik fotoğrafları boş şekilde görebilirsiniz, bu nedenle indirilen uygulama Kod ögesi modunu etkinleştirin.
 • Tıpkı masaüstü ekranınızda olduğu gibi ekranınızın alt kısmında web sitesinin ön uç kodunu içeren bir pencere açılacaktır. Burada blur şeklinde arama yapıp pikselleri (pixels) bulun.
 • Ayrılan piksel sayısını sıfıra veya sıfıra yakın olacak şekilde bırakın. Bu şekilde fotoğraflar boşluklarını kaybedecek ve sizi beğenen tüm OkCupid profillerini göreceksiniz.

Eğer bu yöntemleri uygulama konusunda sorun yaşarsanız, yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Daha detaylı bir açıklama yapmak için ne yapabileceğimize göz atabiliriz.

OkCupid’de Pembe Nokta Nedir?

OkCupid’deki pembe nokta, bir kullanıcının o an çevrimiçi olduğunu göstermek için kullanılan bir özelliktir. Bir kullanıcı çevrimiçi olduğunda, profilinin Discovery (Keşfet) bölümünde küçük bir pembe daire görünür.

Bu özellik, şu anda çevrimiçi olan ve muhtemelen sohbet için uygun olan kişileri hızlı bir şekilde tanımlamanın yoludur. Potansiyel eşleri bulmak için kullanışlı bir özelliktir.

Bu özellik, birine ilk adımı atmadan ilgilendiğinizi bildirmek için de kullanılabilir. Bir kullanıcının yanında pembe bir nokta varsa, profilinin incelendiğini ve muhtemelen bir konuşma başlatmak istendiğini bileceklerdir.

Sıkça Sorulan Sorular

OkCupid nasıl çalışır?

OkCupid, kullanıcıları bir dizi soruya verdikleri yanıtlara göre potansiyel ortaklarla eşleştirmek için bir eşleştirme algoritması kullanır. Kullanıcılar karşılaştıklara profillere göz atarak mesaj gönderebilir ve aldıkları mesajlara cevap verebilir.

OkCupid, Tinder’dan daha mı iyi?

Çoğu kullanıcı, OkCupid’i Tinder’ın aksine daha uzun ilişki yaşayabileceği partner bulmak için kullanıyor. Bunun dışında OkCupid’in çöpçatanlık soruları sizden çok fazla bilgi aldığı için daha kaliteli eşleşmelerle size kolaylık sağlar.

OkCupid’de ilk mesaj nasıl olmalı?

OkCupid’deki ilk mesaj, karşı tarafa kendiniz hakkında fikir verebilecek ve sohbeti devam ettirecek şekilde olmalıdır. Belki zekice bir şaka veya enteresan bir soru sormak, bu anlamda işe yarayabilir.

OkCupid’de beğenme sınırı var mı?

OkCupid’de kaç profili beğenebileceğiniz konusunda günlük bir sınırlama yoktur.

OKCupid’de profilimi kimin görüntülediğini görebilir miyim?

OKCupid bu özelliği resmi olarak duyurmasa da bazı Reddi kullanıcıları, kendilerine bu yönde e-posta gelmeye başladığını belirtiyorlar. Siz de bunun için sık sık OkCupid hesabınızla ilişkili e-posta hesabınızı kontrol edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Tinder Benzeri En İyi Uygulamalar
En İyi Arkadaş Bulma Siteleri