Para Kazandıran Sohbet Uygulamaları (2024)

İnsanlarla online ortamda sohbet ederek de para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? Eğer bir bilgisayarınız veya akıllı telefonunuz varsa, bir yan gelir olarak insanlarla sohbet edebilirsiniz.

Bu makale ile mobil uygulama ve site üzerinden para kazanabileceğiniz en iyi platformları derledik. Şimdi bunların hangileri olduğuna bakalım.

Para Kazandıran Sohbet Uygulamaları

Bu listeyi kapsamlı bir araştırma sonucunda oluşturduk. Sık sık güncelleyerek yeni platformlar ekleyeceğimiz için bu makaleyi yer imlerine kaydetmeyi unutmayın.

Cambly

Cambly, dünyanın dört bir yanındaki öğrencilerle sohbet ederek ve onların konuşma becerilerini pratik yapmalarına yardımcı olarak para kazanabileceğiniz bir İngilizce öğretim platformudur. Bir öğretmen olarak, İngilizce konuşarak pratik yapmak isteyen öğrencilerle video görüşmeler yapacaksınız.

Cambly, sohbet yeteneği olan ve öğrencilerinin dil becerilerini geliştirmelerine yardımcı olanlara, platformda yer vermektedir

Platformda programınızı kendiniz belirleyebilirsiniz. Yani ister gece kuşu ister erken kalkan biri olun, her an bir öğrenciyle sohbet etmeye başlayabilirsiniz.

Cambly’ye İngilizce öğretmeni olarak başvurmak için şuradaki bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

iTalki

Hiç bu zamana kadar bire bir ders vererek dil becerilerinizi para kazanma fırsatına dönüştürmeyi düşündünüz mü?

Öyleyse iTalki ile tanışmaya hazır olun. Bu platform dünya çapında dil öğrenenleri dil öğretmenleriyle buluşturuyor.

Şöyle bir iş hayal edin; sabah kahvenizi yudumlarken, dünyanın diğer ucundan bir öğrenciyle video görüşme yapıyor ve akıcı olduğunuz bir dili öğrenmelerine yardımcı oluyorsunuz. Üstelik platform, Türkçe dil öğrenimi de sunuyor. Yani iyi bir Türkçe bilginiz varsa, bunu para kazanmaya dönüştürebilirsiniz. Kulağa ne kadar ne kadar hoş geliyor değil mi?

İşin bir diğer güzel kısmı, bu platform ile sadece bir dil öğretmiyorsunuz. Sohbet ettiğiniz kişinin sevgisini paylaşıyor, onun daha iyi iletişim kurmasına, yeni bir kültürü anlamasına ve uykunu genişletmesine yardımcı oluyorsunuz.

Şuradaki bağlantıdan Türkçe dil pozisyonunun (başka bir dil biliyorsanız onu da kontrol edebilirsiniz) açık olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Premium.Chat

Premium.Chat, danışmanlık arayan kişilerle veya yalnız olan insanlarla dostane bir sohbet arayanlarla para karşılığında sohbet etmenizi sağlayan bir platformdur.

Belirli bir alanda uzman, bir yaşam koçu veya sadece sohbet etmeyi seven biriyseniz, kendi tarifelerinizi belirleyerek her sohbet için ödeme alabilirsiniz.

Platformda hem yazılı sohbet hem de video sohbet hizmetleri bulunmaktadır. Gününüzün en uygun olan zamanlarında para kazanmak için sohbet etmeniz yeterli olacaktır.

JustAnswer

Herhangi bir alanda uzmanlığınız varsa, o zaman JustAnswer sizin için mükemmel bir platformdur.

Burada, uzmanlık alanınızla ilgili soruları yanıtlayarak para kazanabilirsiniz. Avukatlardan ve doktorlardan, tamircilerden ve teknoloji uzmanlarına kadar, JustAnswer tüm profesyonellere kucak açmaktadır.

Platformda çalışmak için kendi saatlerinizi belirleyebilir, herhangi bir yerden çalışabilir ve müşterilerinize yardım ederken beceri seviyenizi geliştirebilirsiniz. Kayıt ücreti olmadığı için hemen kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bilginizi paylaşmayı ve diğerlerine yardım etmeyi seviyorsanız, JustAnswer sizin için mükemmel bir seçenek olabilir.

Her ne kadar İngilizce dil beceresine sahip olmanız gerekse de çeviri hizmetlerini kullanarak bu platformdan faydalanmayı düşünebilirsiniz.

Phrendly

Phrendly, ne kadar vakit geçirdiğinize bağlı olarak para kazanabileceğiniz bir web sitesi ve uygulamasıdır. Yetişkin içerikleri teşvik etmese de Phrendly’de bu tarz sohbet yapabilir, yetişkinlere özel konuları tartışabilir ve konuştuğunuz kişilere flörtöz mesajlar gönderebilirsiniz.

Site bir mobil uygulama sürümüne de sahip fakat yalnızca Android kullanıcıları için mevcuttur. Phrendly’nin kullanıcı kitlesi, genelde çekici kadınlar arayan yalnız erkeklerden oluşmaktadır. Telefon numaranızı ve diğer kişisel bilgilerinizi paylaşmadan mesaj gönderebilir ve görüntülü aramaları yapabilirsiniz.

Bu platformdaki kazancınız genellikle konuştuğunuz kişilerle etkileşim türüne bağlıdır. Yazılı mesajlarına 24 saat içinde yanıt verdiğinizde, video veya telefon görüşmeleriyle iletişim kurarsanız yaklaşık olarak 0,35 dolar veya daha fazlasını kazanırsınız. Ayrıca kullanıcılardan gelen hediyelerle de kazanç sağlarsınız.

Phrendly’nin ödeme düzeni biraz karmaşıktır. Bir kullanıcıyla yazılı olacak şekilde sohbet başlattığında, sanal içecekler alırsınız. Her bir sanal içecek 0,35 dolar tutarındadır. Ancak görüntülü görüşmeler için kendi fiyatlarınızı belirleyebilirsiniz.

Hediyelerden ve görüntülü görüşmelerden elde ettiğiniz kazancın %90’ı size kalır. Kazancınız 10 dolara ulaştığında paranızı çekebilirsiniz.

Rent a Local Friend

Rent a Local Friend, insanlarla hem sanal ve hem de yüz yüze arkadaşlık yapabilmenize olanak tanıyan bir platformdur. Rent a Local Friend’a kaydolduğunuzda, para kazanmanın birden fazla yoluyla karşılaşırsınız.

Kullanıcılarla Zoom veya FaceTime görüşmesi yaparak onlara bulunduğunuz şehirde ziyaret etmeleri için gereken yerler ve yapılması gerekenler hakkında fikir verebilirsiniz. Yalnızca yabancı kişilerle iletişim kurduğunuz için sizi tedirgin edebilecek buluşmalardan da kaçınmış olursunuz.

Rent a Local Friend’de 1 saat içerisinde ortalama 15 ile 50 dolar arasında para kazanabilirsiniz. Web sitesini kullanırsanız, saatte ortalama 25 dolar civarında para kazanabilirsiniz.

Platformun kullanıcıların elde ettiği gelirden aldığı pay %30’dur, geri kalan sizin olur. Ek olarak yıllık 100 dolarlık bir üyelik ücreti ödemeniz gerekiyor. Diğer pek çok ilgili sitesinin ücretsiz olmasını göz önünde bulundurduğumuzda biraz pahalı olduğunu söyleyebiliriz.

Paranızı çekebilmeniz için bir PayPal hesabına ihtiyacınız olacaktır.

FriendPC

FriendPC, bir flört sitesi olmaktan ziyade platonik arkadaşlığı teşvik eden bir platformdur. Bununla birlikte erkeklerle sohbet ederek para kazandığınız sanal bir kız arkadaş olma hizmetine de sahiptir.

Bu platformda para kazanmanın birden fazla yolu bulunmaktadır. Örneğin sanal bir sevgili, bir yaşam koçu, online oyun partneri veya normal bir siber arkadaş olabilirsiniz. Ayrıca şehrinizi gezmek isteyen turistler olmak üzere, kullanıcılarla yüz yüze buluşma seçeneğiniz de bulunmaktadır.

Her platformda olduğu gibi burada da kazancınız tamamen siteye ayırdığınız vakitle alakalı. Fakat bir fikir vermek gerekirse, bazı kullanıcılar aylık yaklaşık 1000 dolar kazandıklarını iddia ediyorlar.

Platform her elde ettiğiniz kazancın %5 ila %10’unu alır. Banka havalesi, PayPal veya diğer online ödeme yöntemler aracılığıyla paranızı çekebilirsiniz. Ödemeleriniz, görevinizi tamamladıktan iki gün sonra hesabınıza yatar.

Studdit

Studdit, öğrencileri matematik, fen veya herhangi bir alanda uzmanlarla bir araya getiren bir web sitesidir. Buradaki temel amaç, öğrencilere denemelerden tezlere, araştırma makalelerinden tezlere kadar akademik ödevlerinde yardımcı olmaktır.

Uzmanlık alanınıza göre platform, size öğrencilere ödevleriyle ilgili yardım ve rehberlik etmek amacıyla olanlarla sohbet ederek para kazanma imkanı sunar.

Sitenin çalışma prensibi oldukça kolaydır. Öğrenciler detayları belirtebilir, ödevinin son teslim tarihini ve yazarı seçebilir. Mevcut görevinizi tamamlamadıkça yeni bir iş alamazsınız.

Web sitesinde ödenen ücretler net olarak belirtmemektedir. Ayrıca çalışanlarına nasıl ve ne zaman ödeme yaptığı hakkında bilgi vermemektedir.

NOT: Bu platformda par kazanabilmeniz için iyi seviyede İngilizce diline hakim olmanız gerekmektedir.