Pinterest Fotoğraf İndirme Nasıl Yapılır?

Pinterest, kullanıcıların ev dekorasyonu ve peyzaj fikirleri, manzara fotoğrafları, telefonlar için duvar kağıdı örnekleri ve beğendikleri daha birçok şeyin fotoğraflarını bulmalarına yardımcı olmak için oluşturulmuş bir görsel keşif sitesidir. Kullanıcılar genelde panolarına pin kaydetseler de bir Pinterest görüntüsünü bilgisayarınıza veya akıllı telefonunuza rahatlıkla indirebilirsiniz. Cihazınıza göre Pinterest fotoğraf indirme işlemini nasıl yapacağınızı aşağıdaki yöntemlerle öğrenmiş olacaksınız.

Pinterest Fotoğraf Nedir?

Pinterest’teki fotoğraflar, belirli bir fikri veya ilhamı temsil etmek için kullanılan görsel bir ögedir. Bir raptiye ile ilişkilendirilen bir fotoğraf, illüstrasyon veya diğer görsel medya olabilir.

Pinterest’teki görseller genellikle kullanıcıların kaydedip daha sonra başvurabilecekleri ürünleri, stilleri veya fikirleri sergilemek için kullanılır. Kullanıcılar, yeni fikirleri ve ilhamları keşfetmek için belirli görselleri arayabilir veya kategorilere göz atabilirler.

Pinterest Fotoğraf İndirme Nedir?

Pinterest fotoğraf indirme, Pinterest platformundaki bir fotoğrafı cihazınıza veya bilgisayarınıza kaydetme veya indirme işlemidir. Kullanıcılar, diğer kullanıcılar tarafından Pin veya pano olarak yüklenen fotoğrafları Pinterest’ten indirebilir. Bu özellik, kullanıcıların ilginç veya ilham verici buldukları görüntüleri kaydetmelerine ve bunları kişisel veya ticari amaçlarla kullanmalarına olanak tanır.

Pinterest’ten bir fotoğraf indirmek için resmin üzerine tıklayarak açın ve ardından “İndir” simgesine tıklayın. Cihazınıza ve tarayıcınıza bağlı olarak, bilgisayarınıza veya cihazınıza kaydetmek için görsele sağ tıklayıp “Görüntüyü Farklı Kaydet” veya “Görüntüyü İndir” seçeneğini de seçebilirsiniz.

Pinterest’teki bazı fotoğrafların telif hakkı veya lisans kısıtlamalarına tabi olabileceğini unutmamalısınız. Dolayısıyla fotoğrafı ticari veya halka açık amaçlarla kullanmadan önce görüntünün orijinal kaynağını veya sahibini kontrol ettiğinizden ve gerekirse izin aldığınızdan emin olmalısınız.

Pinterest Fotoğraf İndirme Yöntemleri

Pinterest Fotoğraf İndirme | Bilgisayardan

Pinterest’in web sitesi doğrudan indirme seçeneği sunmasa da tarayıcınızdaki indirme özelliğini kullanarak fotoğraf indirebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki talimatları uygulamalısınız:

 • Pinterest’in web sitesine giderek hesabınıza giriş yapın. Eğer hesabınız yoksa öncelikle bir Pinterest hesabı oluşturun.
 • İndirmek istediğiniz görüntüyü arayın.
 • Mouse ile görüntünün üzerine geldiğinizde sağ alt köşede üç nokta simgesi belirecek, buraya tıklayın.
 • Listedeki seçeneklerden Görüntüyü İndir‘i seçin.

Pinterest Fotoğraf İndirme | Android

Android cihazlar için geliştirilmiş Pinterest uygulamasına sahipseniz, aşağıdaki talimatları uygulayarak fotoğrafları telefonunuza indirebilirsiniz:

 • Pinterest uygulamasını telefonunuzdan açarak hesabınıza giriş yapın. Arama kutusuna istediğiniz resimle ilgili anahtar kelimeleri yazıp indirmek istediğiniz resmi seçin.
 • Resim seçiminden sonra ekranın sol üst köşesinde bulunan üç nokta simgesine dokunun.
 • Menüdeki seçeneklerden Resmi İndir‘i seçin.
 • Pinterest’in, cihazınızın galerisine erişmek için izin istediği bir mesaj göreceksiniz. Resmi telefon galerinize kaydedebilmeniz için İzin Ver‘e dokunun.

Pinterest Fotoğraf İndirme | iPhone

Android uygulamasına çok benzer şekilde iPhone’unuza da Pinterest fotoğraflarını indirebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki talimatları uygulamalısınız:

 • iPhone’unuzdaki Pinterest uygulamasını açıp indirmek istediğiniz fotoğrafı bulun.
 • Bulduktan sonra fotoğrafın üzerine bir kez dokunun.
 • Ekranın sol üst köşesindeki üç nokta şeklindeki simgeye dokunun.
 • Açılır menüdeki Görseli İndir ögesini seçin.

Eğer izin hatası alırsanız, iPhone’unuzdaki Ayarlar menüsünü açıp önce Gizlilik‘i seçin. Sonra da Gizlilik’in altındaki Fotoğraflar‘a dokunarak Pinterest’i seçin. Fotoğraflarınıza erişmek için sizden izin istenecektir, buradan Tüm Fotoğraflar yazılı kısmı seçin.

Pinterest Panosundaki Tüm Görselleri İndirme

Pinterest’in panosundaki tüm görselleri indirebilmeniz için bir eklentiye ihtiyacınız var. Bu anlamda işinizi en iyi görecek eklenti ise Image Downloader‘dır. Şuradan ulaşacağınız eklentiyi Chrome tarayıcınıza yükledikten sonra aşağıdaki talimatları uygulamalısınız:

 • Pinterest’i açıp indirmek için birden fazla görüntünün yer aldığı olduğu panoya gidin.
 • Chrome uzantı çubuğunuzun sağ üst köşesindeki Image Downloader’ın simgesine tıklayın.
 • Görüntüleri indirmek için birden fazla görüntü seçmenin yanında dilerseniz Tümünü Seç‘i tercih edebilirsiniz.
 • Son olarak İndir yazısına tıklayıp indirme işlemini onaylamak için Evet‘i tıklayın.

Pinterest Downloader ile Pinterest Fotoğraf İndirme

Pinterest Downloader, platformdaki görselleri kolay bir şekilde indirmenize olanak tanıyan bir web sitesidir. Şuradan ulaşabileceğiniz sitenin kullanımı ise oldukça basit. Pinterest Downloader ile bilgisayarda, Android cihazlarda ve iPhone’da fotoğraf indirmek için şu adımları takip edin:

 • Cihazınızdaki tarayıcıdan Pinterest Downloader adlı web sitesini açın.
 • Öncesinde bilgisayarda veya telefonunuzda indirmek istediğiniz Pinterest fotoğrafının URL’sini kopyalayın.
 • Ardından sitede boş olan kısma URL’yi yapıştırın ve sağda bulunan Download yazılı kısma tıklayın.
 • Pinterest’teki fotoğraf, varsayılan olarak belirlediğiniz yere indirilmiş olacak.

Savepin ile Pinterest Fotoğraf İndirme

Pinterest’teki fotoğrafları indirebileceğiniz bir başka araç ise Savepin. Diğer seçeneklere benzer şekilde çalışan bu yöntemde öncelikle indirmek istediğiniz Pinterest fotoğrafının URL’sini kopyalayıp ilgili alana yapıştırın. Ardından yandaki Download yazılı kısma tıklayıp fotoğrafı cihazınıza indirin.

Sitenin bazı temel özellikleri şunlardır:

 • Yüksek çözünürlükte fotoğraf indirme
 • Kullanımı kolay ve hızlı, zamandan tasarruf etmenizi sağlar
 • Uygulama yüklemesi gerektirmiyor
 • Tamamen güvenli ve ücretsiz
 • Anında indirme
 • Hemen her cihazla uyumlu

Pinterest’ten Neden Fotoğraf İndiremiyorum?

Pinterest’ten fotoğraf indirememenizin pek çok sebebi olabilir. Bazı nedenlerden bahsedecek olursak, web tarayıcınızda veya Pinterest uygulamanızda depolanan büyük miktarda önbelleğini veya depolama sorunlarını gösterebiliriz.

Böyle bir sorun yaşadığınızda cihazınızı yeniden başlatabilir veya görüntünün ekran görüntüsünü alabilirsiniz. Bilgisayarda ekran görüntüsünün nasıl alınabileceğine dair detaylı bilgilere şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

UYARI: Pinterest resimlerinin telif hakkı ile korunduğunu ve hiçbir şekilde tekrar kullanılamayacağını unutmayın. Pinterest’teki içerikleri kişisel referans için kaydedebilirsiniz fakat başka bir yerde paylaşmanıza izin verilmez. Yine de bir Pinterest görselini ticari veya kişisel kullanım için istiyorsanız, telif hakkı sahibinden izin almalısınız. Pinterest’teki resimleri makul ücretlele çevrimiçi olarak kolayca lisanslayabilir, ödemenizi kredi kartıyla yapabilirsiniz.

Pinterest Fotoğraf İndirme İşleminin Avantajları

Pinterest’ten fotoğraf indirmenin size sağlayacağı çeşitli avantajlar vardır. Bunlardan bazıları da şunlardır:

 • İnternetsiz erişim: Pinterest’ten fotoğraf indirerek, internet bağlantınız olmadığında bile bunlara erişebilirsiniz. Bu da iş veya araştırma için görüntülere erişmesi gereken kişiler için özellikle yararlı olabilir.
 • Kişiselleştirme: Pinterest’ten fotoğraf indirmek, onları kendi kullanımınız için özelleştirebilmenizi sağlar. Örneğin kişiselleştirilmiş grafikler veya görsel yardımcılar oluşturmak için yazı ekleyebilir veya görüntüleri düzenleyebilirsiniz.
 • Yedekleme: Pinterest’ten görüntülerin indirilmesi, silinmeleri veya başka bir şekilde kullanılamaz hale gelmeleri durumunda görüntülerin yedeğini almanın iyi bir yolu olabilir.
 • Paylaşma: Pinterest’ten fotoğrafları indirmek, bunları sosyal medya, e-posta veya mesajlaşma uygulamaları gibi farklı platformlar aracılığıyla başkalarıyla paylaşmanıza olanak tanır.
 • Ticari kullanım: İndirdiğiniz tüm görselleri el ilanları, broşürler, posterler, logolar ve diğer birçok iş ortamı türü oluşturmak gibi ticari amaçlarla kullanabilirsiniz.

Görselleri ticari amaçla kullanırken lütfen görselin lisans durumunu kontrol ediniz. Ayrıca lisans koşullarına veya telif hakkı sahibinin iznine göre kullanmanız gerektiğini unutmayınız. Bu, telif hakkı yasalarına saygı duymak ve herhangi bir yasal sorunla karşılaşmamak için oldukça önemlidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Pinterest’ten aynı anda birden fazla fotoğraf indirebilir miyim?

Evet. Pinterest’ten aynı anda birden fazla fotoğraf indirmek için üçüncü taraf araçları veya tarayıcı uzantılarını kullanabilirsiniz. Ancak bu araçlardan veya uzantılardan bazılarının Pinterest’in hizmet şartlarını veya telif hakkı veya lisanslama kısıtlamalarını ihlal edebileceğini unutmayın. Bu araçları ve uzantıları sorumluluğu size ait olacak şekilde kullandığınızdan ve internetten resim indirmek ve kullanmak için en iyi uygulamaları takip etmeye özen gösterin.

Pinterest’ten ne tür resim dosyaları indirebilirim?

JPEG, PNG ve GIF dosyalarını Pinterest’ten indirebilirsiniz.

Pinterest’ten indirdiğim fotoğrafları nasıl kullanabilirim?

Pinterest’ten indirdiğiniz fotoğrafları kullanma yöntemleriniz, görüntünün orijinal kaynağına veya sahibine ve geçerli tüm telif hakkı veya lisans kısıtlamalarına bağlı olabilir. Genel olarak fotoğrafları masaüstü arka planı veya ekran koruyucu gibi kişisel veya ticari olmayan amaçlarla kullanabilirsiniz. Fotoğrafı ticari veya halka açık amaçlarla kullanmayı planlıyorsanız, fotoğrafın sahibinden izin almalısınız.