Snap Serisi Geri Getirme Nasıl Yapılır?

Çoğu Snapchat kullanıcısı için Streak, en önemli özelliklerin başında geliyor. Öyle ki çoğu kullanıcı, ‘Streak olmasa Snapchat’i kullanmayabilirdim’ gibi yorumlarda bulunuyor. Snap Streak (Snap serisi), arkadaşlarınızdan kilometrelerce uzakta olsanız dahi onlarla iletişimde kalabilmenize olanak tanıyan özelliklerden birisidir.

Bununla birlikte bu kadar önemli bir detay olmasına rağmen Snap Streak’leri kaybettiğiniz evreler olmuştur. Neyse ki bunu kurtarabilmenizin bazı yolları mevcut. Biz de bu yollardan bahsederek kaybettiğiniz snap serisi geri getirme nasıl yapılır, bunu anlatacağız.

Snapchat Streak Nedir?

Snapchat Streak, arkadaşınızla birbirinize Snap gönderdiğiniz andan itibaren başlar ve art arda üç günden fazla devam eder. Sonrasında kişinin adının yanında serinin devam ettiği gün sayısıyla birlikte alev sembolü (🔥) görünür. Snap Streak ile ilgili daha geniş çaplı bilgiye ulaşmak için şuradaki makalemize göz atmanızı tavsiye ederiz.

Ateş emojisinin yanında beliren sayı, aktif Snap Streak’in gün sayısını belirtmek için artmaya devam eder. Bir Snap Streak’in devam etmesi için uygulama içerisinde 24 saat içinde en az bir kez arkadaşlarınıza fotoğraf ve video Snap’i gönderip almanız gerekir. Bunu yapmadığınız takdirde Snap Streak kaybolur. Bu nedenle uzun süreli bir Snap Streak için arkadaşınızla her gün karşılıklı fotoğraf alışverişinde bulunduğunuzdan emin olmalısınız.

Snap Streak Nasıl Başlatılır?

Bir Snap Streak başlatabilmek için siz ve bir arkadaşınız art arda günleri takip edecek şekilde 24 saat içinde birbirinize snap göndermelisiniz. Arka arkaya üç gün boyunca birbirinizle iletişimde kaldıktan sonra bir Streak’iniz olduğunda arkadaşınızın adının yanında bir ateş emojisi belirecektir.

Snap Streak Ne Zaman Gider?

Snap Streak, artık bildiğiniz üzere iki Snapchat kullanıcısı arasında en az bir fotoğraf alışverişi yaparak sürdürülen bir arkadaşlık özelliğidir. Eğer herhangi bir taraf, belirli bir süre içinde (genellikle 24 saat) herhangi bir içerik göndermezse, Snap Streak sona erer ve kaybolur. Snap Streak’in tam olarak ne zaman kaybedileceği kullanıcılar arasında değişebilir ancak genellikle 24 saatlik bir süre zarfında bir Snap gönderilmezse kaybedilir. Bu nedenle Snap Streak’ini korumak isteyen kullanıcılar arasında düzenli olarak fotoğraf alışverişi yapmak önemlidir.

Snap Streak Ne Kadar Devam Edebilir?

Her iki kullanıcı da bir önceki Snap’ten sonraki 24 saat içinde birbirlerine Snap göndermeye devam ettiği sürece, bir Snapchat Streak’in ne kadar süreceği konusunda bir sınır yoktur. Kullanıcılar 24 saat süre içerisinde sürekli olarak Snap’ler göndererek Snap Streak’i sürdürmek istedikleri sürece buna devam edebilirler.

Snap Serisi Nasıl Geri Getirilir?

Snapchat, size Snap Streak’lerin sona ermek üzere olduğunu hatırlatsa da bazen buna engel olamazsınız. Bu bir kez gerçekleştiğinde Snap Streak’i sıfırdan oluşturmak eskiden imkansızdı. Şimdiyse Snap serisini kurtarabilmenizin birkaç yolu var.

Snapchat Uygulamadan Snap Streak Geri Getirme

Snapchat, 1 Mart 2023’ten itibaren Streak Restore adında bir özelliği test etmeye başladı. Şu an için herkese açık şekilde kullanılan bu özellik ile bir Snap Streak’i ücretsiz olarak geri getirebileceksiniz. Üstelik bir değil, kaç arkadaşınız olursa olsun Snap Streak’i geri yükleyebileceksiniz.

Bununla birlikte söz konusu özelliğin paralı olduğunu belirtelim. Fiyatı ise 0,99 dolar. Fiyatın Türkiye ve diğer ülkelerde farklılık gösterebileceğini de belirtmemiz gerekiyor. Streak Restore adındaki bu özelliği her kullanmak istediğinizde bu ücreti ödemek durumundasınız. Tüm kullanıcılara yalnızca bir kez snap serisi geri getirme hakkı tanınacak. Ardından dilerseniz ödeme yaparak tüm snap serinizi geri getirebilirsiniz.

Peki Streak Restore ile Snap Streak nasıl geri getirme nasıl yapılacak? Bunun için aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekecek:

 • Öncelikle Snapchat uygulamasının en son sürüme güncellendiğinden emin olun. Bunu öğrenebilmek için Google Play Store veya App Store’a gidip Snapchat’i bulup varsa Güncelle yazısına dokunun.
 • Şimdi Snapchat uygulaması üzerinden Sohbet akışına gidin.
 • Snap seriniz yakın zamanda sona erdiyse Sohbet akışında, arkadaşının adının yanında Restore yazılı bir seçenek göreceksiniz.
 • Ardından “Geri Yükleme” seçeneğine dokun.
 • Snap Serisini geri yüklemeyi bitirmek için ekranda beliren talimatları takip etmelisiniz.

Snapchat Destek Sayfası ile Snap Streak Geri Getirme

Restore Streak dışında Snap Streak’i geri getirmenizi sağlayacak bir başka yöntem daha bulunuyor. Kullanıcıların eskiden beri faydalandığı bu yöntem için öncelikle yapmanız gereken, şuradaki Snapchat destek sayfasına ulaşmak. Maalesef bu kısım Türkçe dil desteğine sahip değil. Bu sebeple en baştan itibaren tüm yapılacakları doğru bir şekilde yaptığınızdan emin olmalısınız. Fakat size bu konuda da yardımcı olacağız.

Yukarıdaki bağlantıya tıkladığınızda karşınıza çıkan ekranda sol üst köşedeki Contact Us, ardından ‘I lost my Snapstreak‘ yazılı kısımla dokunun/tıklayın. Ekranı aşağı doğru kaydırdığınızda şöyle bir görüntüyle karşılaşacaksınız:

Burada yer alan kısımdaki tüm soruların Türkçe karşılığı şu şekilde:

 • Username = Kullanıcı adı
 • Email = E-posta adresiniz
 • Mobile Number = Telefon numaranız
 • Device = Telefonunuzun markası ve modeli
 • Friend’s Username = Snap Streak’i geri getirmek istediğiniz arkadaşınızın kullanıcı adı
 • When did you start having this issue? = Bu sorunu ne zamandan itibaren yaşamaya başladığınız soruluyor. Sorunun başladığı tarihi girin.
 • How long was your Snapstreak before it expired? = Sorunu Snapstreak’in süresi dolmadan ne kadar önce yaşadığınız soruluyor. Yalnızca rakamlardan oluşacak şekilde tarihi girin.
 • Did you see the ⌛️ icon? = ⌛️ simgesini görüp görmediğiniz soruluyor. Yes veya No cevaplarından birini seçin.
 • What information should we know? = Burada ise Snapchat, hangi bilgileri bilmesi gerektiğini soruyor. Burada Snap Streak’leri kaybetme sebebinizi kısaca belirtebilirsiniz. Çok detay vermeye gerek kalmadan sadece “app wasn’t working” (uygulama çalışmıyordu) şeklinde görüş bildirebilirsiniz. Burada amaç, Snapchat’i gerçekten bu sorunu yaşadığınıza inandırmaktır. Keyfi bir istek, talebinize olumsuz bir yanıtın gelmesine sebep olabilir.

Önemli Not: Bunu sık sık yapmamalı, sadece önemli kişilerle olan Snap Streak’i geri getirmek için kullanmalısınız. Eğer birçok isteğiniz olursa Snapchat, muhtemelen diğerlerini iptal ederek sadece bir tanesini değerlendirecektir. Bu yüzden seçiminizi sadece bir kişi olacak şekilde yapmanızı tavsiye ederiz.

Snap Streak Geri Getirme Garanti mi?

Snapchat, kullanıcılara Streak’lerini geri getirme hakkında aslında bir taahhüt vermiyordu; ta ki Streak Restore özelliğine kadar. Bu özellik, kullanıcıların belirli bir ücret karşılığında silinen Streak’i geri getirebilmelerini sağlar. Bununla birlikte yukarıda bahsettiğimiz diğer yöntem de Streak’i geri getirme ihtimalinizi güçlendirmiş olacaksınız.

Snap Streak Nasıl Korunur?

Snap Streak’i devam ettirmenin en iyi yolu, sistemin nasıl çalıştığına dair sağlam bir fikre sahip olmaktır. Elbette bu sadece Snapchat’te arkadaşınıza bir şeyler göndermek anlamına gelmiyor, bundan biraz daha karmaşıktır.

Öncelikle arkadaşınızla birbirinize en az 24 saatte bir Snap göndermelisiniz. Ancak mesajlaşmak, Snap Streak’in devam etmesine yardımcı olmaz. Anılar ile gönderilen Snap’ler de Snap Streak sayılmaz.

Son olarak bir Snap gönderdiğinizde, Snap’in geçtiğinden emin olmak için uygulama içerisinde zaman geçirmeniz çok önemlidir. Uygulamadan çıkarsanız, Snap’iniz gönderilmemiş ve Snap Streak serisini devam ettirememiş olabilirsiniz.

Bunların dışında Snap Streak’inizi korumak ve arttırmak için aşağıda belirttiğimiz yöntemlere göz atabilirsiniz.

Fotoğraf Snapleri Gönderin

Snapstreak’i arttırmanın en basit ve etkili yolu, diğer kişiye fotoğraf Snapleri göndermektir. Fotoğraf göndermek için aklınıza başka bir şey gelmiyorsa, Snap’i devam ettirmek için boş bir Snap de gönderebilirsiniz.

Video Snapleri Gönderin

Yalnızca görüntü göndermekten sıkıldıysanız, Snapchat’teki arkadaşlarınıza sık soık video Snapleri göndermeyi düşünebilirsiniz. Her gün bir video kaydedip bunu Snap Streak’i devam ettirmek istediğiniz kişiye gönderin. Video Snapleri, arkadaşınızla olan bağınızı güçlendirmenize yardımcı olacaktır.

Düzenli Olun

Snap Streak’lerin 24 saat sonra sona erdiğini artık biliyorsunuz. Bu sebeple arkadaşlarınıza düzenli olarak birbirinize Snap göndermeniz çok önemlidir. Snap göndermeyi unutma potansiyeline sahipseniz, bir hatırlatıcı uygulamasından faydalanabilirsiniz.

Kayıp Snap Streak’i Geri Yüklemek İçin İstekte Bulunun

Teknik bir sorundan ötürü Snap Streak’inizi kaybettiyseniz, Snapchat destek ekibi ile iletişime geçip kendilerinden Snap Streak’inizi geri yüklemelerini talep edebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Snap Streak’i bir kişi sürdürebilir mi?

Hayır. Snap Streak’in sürdürülebilmesi için her iki tarafın da en az 24 saatte bir Snap göndermesi gerekmektedir.

Snap Streak bozulursa ne olur?

Eğer Snap Streak bozulursa, arkadaşınızın adında görünen ateş emojisi kaybolur ve Snap sayacı sıfırlanır. Ancak yine de arkadaşınızı 24 saat içinde tekrar Snap göndererek yeni bir Streak başlatabilirsiniz.

Snap Streak’lerimi tüm arkadaşlarımla görebilir miyim?

Evet. Uygulama üzerinden “Snap haritanıza” gidip “Streaks” simgesine dokunarak tüm Streak’lerinizi görebilirsiniz.

Snapchat grup sohbetinde Streak olabilir mi?

Hayır, sadece iki kişi Snap Streak’e sahip olabilir. Bir Snapchat grup sohbetinde Streak olamaz.

Snap Streak geri getirme linki var mı?

Maalesef yukarıdaki yöntemler dışında Snap Streak’leri getirebileceğiniz bir link bulunmuyor.