Snapchat Beklemede Ne Demek? Nasıl Düzeltilir?

Snapchat, bazı işleri kendi yöntemiyle yaptığı için diğer sosyal medya platformlarından farklıdır. Uygulamanın en iyi özelliğiyse, kullanıcıların hayatlarının anlık görüntülerini arkadaşlarına anlık olarak da göndermelerine olanak tanımasıdır.

Snapchat, geleneksel sosyal medya uygulamalarından farklı olduğu için sunduğu tüm farklı özellikleri ve işlevleri anlamak biraz zaman alabiliyor. Hatta platformdaki emojilerin anlamları bile göründüklerinden farklı olabiliyor.

“Snapchat beklemede” bildirimi, pek çok kullanıcının neden ortaya çıktığını bilmediği bildirimlerdendir. Bu nedenle ‘Snapchat beklemede’ bildiriminin ne anlama geldiğini merak ediyorsanız, bununla ilgili olabilecek senaryoları da bilmeniz faydanıza olacaktır.

Snapchat Beklemede Ne Demek?

Aşağıda, bir Snapchat mesajında ​​beklemede bildirimin ortaya çıkabileceği birkaç durumu göreceksiniz:

  • Bekleyen bir istek – diğer kullanıcı sizi Snapchat’te henüz arkadaş olarak eklemedi
  • Diğer kullanıcı sizi engellediğinde
  • Zayıf internet bağlantısı
  • Diğer kullanıcının hesabının artık etkin olmaması
  • Uygulama hata veriyor

Bekleyen bir istek – diğer kullanıcı sizi Snapchat’e eklemedi

Bekleyen bir arkadaşlık isteği, Snapchat’te bekleme bildirimi görmenize sebep olan en yaygın durumlardandır. Yakın zamanda bir arkadaşınızı arkadaş listenize eklediyseniz ancak o sizi geri eklemediyse bu bildirim, bekleyen bildirim arkadaş listesindeki adının altında görünür.

Bu bir tür arkadaşlık isteği gibidir. Snapchat’teki istek sürümünü takip edin, bu rastgele bir kişinin arkadaş listesine eklenmemenizi sağlar.

Diğer kullanıcı sizi engellediğinde

Arkadaşlarınızdan biriyle anlık görüntüler paylaşıyorsanız ancak aniden sohbetlerinde bekleme bildirimi varsa, bu, arkadaşınızın sizi engellemiş olma ihtimalini gösterir.

Önceki duruma benzer şekilde diğer kullanıcı artık Snapchat’teki arkadaş listesinin bir parçası olmanızı istemediğinden, sohbetlerindeki durum beklemede olarak değiştirilir. Biri sizi Snapchat’te engellediğinde, artık ona mesaj gönderemez veya profillerini görüntüleyemezsiniz.

Zayıf internet bağlantısı

Biriyle sohbet üzerinden etkileşime giriyorsanız ancak internet bağlantınız diğer kişinin mesajlarınızı alamamasına neden olacak kadar kararlı değilse, o sohbette Snapchat beklemede bildiriminin görünme olasılığı yüksektir. Bu durum, arkadaşınızın internet bağlantısı kötü olduğu zamanlarda ortaya çıkabilir.

Diğer kullanıcının hesabı aktif değil

Önceki duruma benzer şekilde bir arkadaşınızın kişi listesinden çıkarıldığınızda, Snapchat beklemede bildirimi söz konusu kişide görünecektir.

Bu nedenle arkadaşınız Snapchat hesabını silmeye karar verdiyse, bekleyen bildirim adlarının altında görünecektir. Böylece sohbet doğrudan kişi listenizden kaybolmaz, bunun yerine üzerinde bekleyen bir bildirim görünür.

Uygulama hata veriyor

Bunun çok olası bir durum olduğunu söylemek doğru değil. Ancak bazen bu sebeple Snapchat beklemede bildirimi görünebilir. Yani uygulama aslında hata veriyor olabilir.

Bu sorunu çözmek ve durumun değişip değişmediğini görmek için sohbeti açıp kapatmayı deneyebilirsiniz. Bildirim bu şekilde kalırsa, uygulamanın kendisinde bir sorun olabilir. Bu durumda Snapchat uygulamasını cihazınıdan kaldırıp tekrar yüklemek, sorununuzu büyük olasılıkla çözecektir.

Snapchat Mesaj Beklemede Hatası Görürsem Ne Yapmalıyım?

Snapchat’te bekleyen bir mesajınız varsa bu, karşı tarafın gönderdiğiniz mesajı henüz açmadığı veya görüntülemediği anlamına gelir. Böyle bir durumda yapabileceğiniz birkaç şey:

  • Bekleyin: Alıcının Snapchat’te gönderdiğiniz mesajı görmesi için daha fazla zamana ihtiyacı olabilir. Snapchat mesajları, alıcı uygulamayı açıp mesajı görüntüleyene kadar beklemede kalacaktır.
  • Mesajı yeniden gönderin: Alıcı taraf belirli bir süre geçmesine rağmen mesajı hala görmediyse mesajı tekrar göndermeyi deneyebilirsiniz.
  • Alıcının Snapchat bildirimlerinin kapalı olup olmadığını öğrenin: Karşı taraf Snapchat bildirimlerini kapatmış olabilir, bu nedenle yeni bir mesaj aldığında bildirim almıyor olabilir. Alıcıdan bildirim ayarlarını kontrol etmesini isteyebilirsiniz.
  • Alıcının sizi engelleyip engellemediğini kontrol edin: Alıcı sizi Snapchat’te engellediyse, onlara gönderdiğiniz mesajlar süresiz olarak beklemede kalır. Sizi engelleyip engellemediklerini doğrulamak için alıcıya farklı bir uygulama aracılığıyla mesaj göndermeyi deneyebilirsiniz.

Yukarıdaki adımlardan hiçbiri sorunu çözmezse, daha fazla yardım için Snapchat destek ekibine danışabilirsiniz.

Snapchat Beklemede Nasıl Düzeltilir?

Öncelikle Snapchat’te iletişim kurmaya çalıştığınız kişinin arkadaş listenizde olduğundan emin olmalısınız. Arkadaş listenizde olup olmadığını anlamak için ilgili kişinin profilini tekrar kontrol edin.

Kişi Snapchat arkadaş listenizdeyse, ilk adım olarak internet bağlantınızı kontrol etmelisiniz. Kararsız bir internet, Snapchat beklemede hatası almanıza sebep olabilir. Bu sebeple modemi kapatıp tekrar açıktan sonra modeme doğru yaklaşıp tekrar bağlanın.

Snapchat’i yeniden başlatmak da yaşadığınız sorunu çözüme kavuşturabilir. Bunu yapmak için ekranı yukarı doğru kaydırıp uygulamayı ekrandan kaydırın. Bu da işe yaramazsa, telefonunuzu yeniden başlatmayı da deneyebilirsiniz.

Snapchat uygulamasını kaldırıp cihazınızı Google Play Store veya App Store’dan tekrar indirmek de bir çözüm yöntemidir. Tekrar giriş yaptığınızda tüm mesajlarınız yerli yerinde olacaklardır.

Son olarak Snapchat’in sunucu kaynaklı bir sorun olup olmadığını kontrol etmenizi öneririz. Son 24 saat içerisinde diğer kullanıcıların uygulamayı kullanamadığına dair rapor verip vermediklerini şuradan kontrol edebilirsiniz. Eğer Snapchat kaynaklı bir sorunsa yapabileceğiniz herhangi bir şey yoktur, Snapchat’in sorunu çözmesini beklemek durumundasınız.