Snapchat Emoji Anlamları Nedir?

Emojiler, sohbetlerimize eğlence katan unsurların başında yer alır. Hatta çoğu zaman uzunca bir şeyler yazmak yerine yalnızca bir emoji göndermek bile yeterli olabiliyor. Hepimiz emojileri kullanıyoruz fakat tam olarak ne anlama geldiklerini biliyor muyuz? Aşağıda her bir emojinin ne anlama geldikleri öğreneceksiniz.

Snapchat Emojileri Nedir?

Snapchat emojileri, Arkadaşlar listenizdeki Snapchat kullanıcı adlarının yanında görünen emojilerdir. Bu emojileri ayrıca keşfet sayfasında Snapchat Hikayeleri’nin yanında da görebilirsiniz.

Snapchat emojileri, diğer Snapchat kullanıcıları ile olan etkileşiminize göre sistem tarafından otomatik olarak atanır. Snapchat, birisiyle ne sıklıkta iletişim kurduğunuzu izleyerek etkileşiminizin seviyesine göre onlara bir emoji verir.

Snapchat Emojileri ve Anlamları

Snapchat emojileri, Android, iOS ve diğer işletim sistemlerinde biraz farklılık gösteriyor. Dolayısıyla burada gördüğünüz Snapchat emojileri, bu makalede gösterilenlerden biraz farklı görünebilir.

Snapchat Bebek Emojisi

Bebek emojisi, Snapchat’te yeni arkadaşınızın olduğunuzu belirten bir emojidir. Biriyle Snapchat’te ilk kez arkadaş olduğunuzda, o kişinin adının yanında bebek emojisi görünüyor olacak. Bu kişiyle bir süredir arkadaş olduğunuzda bebek emojisi kaybolur ve yerini Snapchat’in diğer arkadaşlık emojilerinden biri alır.

Snapchat Raptiye Emojisi

Raptiye emojisi, sohbet listenizin en üstüne sabitlediğiniz konuşmaların yanında görünür. Bireysel kullanıcıları veya grup görüşmelerini sabitlemek ve en önemli konuşmalarınızı takip etmek için bu emojiyi kullanabilirsiniz.

Snapchat Süper BFF Emojisi

Öncelikle BFF’nin açılımını belirtelim. BFF, İngilizce ‘Best Friend Forever’ kelimelerinin baş harflerinden oluşur. “Sonsuza kadar en iyi arkadaşlar” anlamına gelen bir deyim olarak kullanılır.

Bir arkadaşınızın adının yanında bu emojiyi görürseniz, muhtemelen çok yakınsınızdır. Snapchat, iki ay boyunca En İyi Arkadaşınız olduğunda bir Süper BFF emojisi ekler.

Snapchat BFF Emojisi

Kırmızı kalp olan bu emojiyi, arka arkaya iki hafta boyunca Snapchat’te En İyi Arkadaşınız olan bir arkadaşınızın adının yanında göreceksiniz.

BFF emojisi sarı bir kalptir. Yani sarı kalplerinizi kırmızıya çevirmek için arkadaşınızın iki hafta boyunca En İyi Arkadaşlar listenizde kalması gerekiyor. Kalbi iki ay boyunca tutmayı başarırsanız, bir sonraki aşamada Süper BFF statüsünü almış olacaksınız.

Snapchat Sarı Kalp Emojisi

Snapchat’te arkadaşınızla birbirinizin 1 numaralı en iyi arkadaşıysanız, adlarının yanında sarı bir kalp görürsünüz. Arkadaşınızın adının yanında Besties emojisini gördüğünüzde, arkadaşınız ve siz birbirine en fazla Snap gönderen kullanıcılar olmuşsunuz demektir.

Snapchat En İyi Arkadaş veya BF Emojisi

Gülümseyen yüz emojisi, Snapchat’teki en iyi arkadaşlar veya BF emojisidir. Bu emojinin bulunduğu arkadaşınız, platformdaki en iyi 8 arkadaşınızdan biri olduğu anlamına gelir.

Bu emoji, sizin ve arkadaşınızın birbirinize çok sayıda Snap gönderdiğinizi gösterir. Fakat henüz en iyi arkadaş listenizin başında değildir.

Snapchat Karşılıklı En İyi Arkadaşlar Emojisi

Bu emojinin adı aslında anlamını da açıklıyor. Temel olarak sizin ve başka bir kullanıcının, ortak bir arkadaşınızla çok sayıda karşılıklı Snap paylaştığınızı gösterir.

Snapchat Snapstreak Emoji

Bir arkadaşınızla arka arkaya birkaç gün Snap alışverişi yaparsanız, bu alev emojisi göreceksiniz. Buna Snapstreak denir. Bir Snapstreak’in devam etmesi için yalnızca Snap göndermeniz gerekir.

Arkadaşınızın adının yanında görüntülenen alev emojilerinin sayısı, Snapstreak’in devam ettiği günlerin sayısını gösterir. Yani arkadaşınızın adının yanında üç tane alev emojisi görürseniz, bu birbirinize üç gün boyunca Snap gönderdiğinizi gösterir.

Snapstreak kaç gün sürerse, alev emojisinin yanında bir sayı görmeye başlarsınız. Bu sayı, Snapstreak’in ne kadar süre devam ettiğini gösterir.

Snapchat Kum Saati Emojisi

Bir arkadaşınızın adının yanında kum saati emojisi görüyorsanız, bu Snap oyununuzu başlatmanın zamanının geldiğini gösterir. Bu emoji, bir arkadaşınızla Snapstreak’inizin yakında sona ermek üzere olduğu anlamına geliyor. Yani bu emojiyi, Snapstreak’i devam ettirmek için onlara bir Snap göndermeniz için bir hatırlatma gibi düşünebilirsiniz.

Snapchat Doğum Günü Emojisi

Bir arkadaşınızın adının yanında doğum günü pastası emojisi varsa, bu o gün doğum günü olduğunu gösterir.

Yüz Emojisi

💯, Snapchat’te bir arkadaşınızla 100 günlük Snapstreak yaşadığınızı belirten bir kutlamayı işaret eder.

Parlak Yıldız Emojisi

Birinin yanında parlayan yıldız emojisi görürseniz, o kişi son 24 saat içinde Snapchat’ini tekrar açmış demektir.

Zodyak İşaretleri

Bazı insanların doğum günü pastası yerine burçları olabilir. Sadece doğum günlerini söyler.

Parıltılar

Bu emoji, grup sohbetindeki her özel kişiyi temsil eden birkaç küçük parıltı parçasını temsil eder. Parıltılar grup sohbetleri içindir.

Snapchat’te Doğum Günü Nasıl Ayarlanır?

Snapchat’in doğum günü özelliklerini kullanmak istiyorsanız, arkadaşlarınızın sizin için doğum günü pastası emojisini ve burç sembolünü görebilmesi için öncelikle ayarlardan doğum gününüzü girmeniz gerekir.

Snapchat profilinizde doğum gününüzü nasıl ayarlayabileceğinize dair adımlar aşağıda açıklanmıştır:

  1. Profil ekranınızdaki ayarlar simgesine tıklayın (sağ üst köşede, şuna benzer ⚙).
  2. Hesabım” ve ardından “Doğum Günü” seçeneğine dokunun.
  3. Doğum gününüzü girin (dikkatli olun, Snapchat doğum gününüzü yalnızca birkaç kez değiştirmenize izin vermektedir)

Snapchat Burç Emojileri

Astrolojiye meraklı olan Snapchat kullanıcıları, isimlerinin yanındaki burç emojilerine bakarak Snapchat arkadaşlarıyla ilgili yeni bir bilgiye ulaşabilirler. Bu emojilere aşina olmayanlar için aşağıda her sembolün yer aldığı bir liste paylaştık:

♒ Kova: 20 Ocak – 18 Şubat doğumlular

♓ Balık: 19 Şubat – 20 Mart doğumlular

Koç: 21 Mart – 19 Nisan doğumlular

♉ Boğa: 20 Nisan – 20 Mayıs doğumlular

♊ İkizler: 21 Mayıs – 20 Haziran doğumlular

♋ Yengeç: 21 Haziran – 22 Temmuz doğumlular

♌ Aslan: 23 Temmuz – 22 Ağustos doğumlular

♍ Başak: 23 Ağustos doğumlu – 22 Eylül

♎ Terazi: 23 Eylül – 22 Ekim doğumlular

♏ Akrep: 23 Ekim – 21 Kasım doğumlular

♐ Yay: 22 Kasım – 21 Aralık doğumlular

♑ Oğlak: 22 Aralık – 19 Ocak doğumlular

Sıkça Sorulan Sorular

Snapchat’teki göz emojisi ne anlama geliyor? 👀

Snapchat’te bulunan göz emojisi, insanların Snap’lerinizi yeniden izlediğini gösteren emojidir. Bir veya daha fazla kişinin Snap’inizi yeniden izlediğinde görünür.

Snapchat’te sarı kalp emojisi almak ne kadar sürer? 💛

Snapchat’teki sarı kalp emojisi, birbiriyle bir numaralı arkadaş olan Snapchat kullanıcılarında görünür. Siz ve başka bir Snapchat kullanıcısı birbirinize en çok mesaj gönderdiğinizde bu emojiyi alırsınız. Sarı kalp emojisi, iki hafta sonra hala birbirinizin bir numaralı Snapchat arkadaşı olduğunuzu belirtmek için kırmızı kalbe dönüşecektir.

Snapchat’te arkadaşımın ismindeki emoji neden kayboldu?

Snapchat’te arkadaşınızın adından bir emoji kaybolursa bu, o kişiyle aranızdaki Snap Streak’in sona erdiği veya arkadaşınızın gizlilik ayarlarını değiştirdiği için onun Snap görüntülerini görmenize izin vermediği anlamına gelebilir.

Snapchat emojilerini sohbetlerde veya mesajlarda kullanabilir miyim?

Evet, Snapchat emojilerini sohbetlerde veya mesajlarda kullanabilirsiniz. Bir mesaj oluştururken emoji simgesine dokunmanız ve kullanmak istediğiniz emojiyi seçmeniz yeterlidir.

Snapchat’te bir arkadaşımın ismindeki emojiyi kaldırabilir miyim?

Hayır, Snapchat’te bir arkadaşınızın adından bir emojiyi kaldıramazsınız. Uygulamanın algoritması, o kişiyle olan Snap geçmişinize göre hangi emojinin görüneceğini belirler.