Snapchat Kilitlenen Hesabı Açma | 2024

Snapchat hesabınız herhangi bir sebepten dolayı kilitlendiğinde, her giriş yapmayı denediğinizde “Hesabınız geçici olarak kilitlendi” mesajı alacaksınız. Bunun neden olduğuna dair Snapchat’in şuradaki adresini ziyaret ettiğinizde gerekli bilgilendirmeye ulaşacaksınız. Fakat burası, kilitli olan Snapchat hesabınızı nasıl açabileceğinize dair rehberlik etmez.

Snapchat Hesabı Neden Kilitlenir?

Snapchat hesabım neden kilitlendi? merak ediyor olabilirsiniz. Snapchat’in kilitlenme nedenlerine dair geçerli bazı sebepler bulunmaktadır.

Snapchat’in neden kilitlendiği konusunda doğru sebebi bulamayabilirsiniz, bu yüzden hesap kurtarma işlemine başlamadan önce her olası nedeni anlamak önemlidir.

Üçüncü taraf veya yetkisiz uygulamalar

Bazı insanlar Snapchat hesaplarına sosyal medya tanıtımı için üçüncü taraf uygulamalar aracılığıyla erişirler. Aynı zamanda diğerleri de yetkisiz üçüncü taraf uygulamaları (örneğin Snapchat++, Sneakboo, Snap Crack) kullanarak resmi olmayan özelliklere ulaşmaya çalışırlar.

Snapchat, üçüncü taraf yetkisiz ve doğrulanmamış uygulama ve eklentileri kullanmayı önermez. Üstelik bu, uygulamanın hizmet koşullarına aykırıdır.

Bu koşulları kabul edenler, genellikle Snapchat hesaplarına giriş yaparken “Üzgünüz, isteğinizi işleme koyamadık. Lütfen birkaç dakika içinde tekrar deneyin.” mesajını görürler.

Snapchat algoritmaları, hesaplarını üçüncü taraf bir uygulama veya düzeltme aracılığıyla kullanan kullanıcıları tespit eder ve Team Snapchat’ten doğrudan bir ileti alıp uyarı bildirimini görürler.

Unutmayın; hesapları Team Snapchat tarafından engellenen kişiler bu mesajı okuyup yanıtlayamazlar.

Spam ve kötüye kullanım

Bazı kötü niyetli kullanıcılar, platformu spam veya kötü amaçlı kullanmaya çalışırlar. Bu kişiler, Snapchat topluluk kurallarına uymazlar. Bu da Snapchat hesapları geçici veya en kötü kalıcı olarak kilitlenmesine sebep olur.

Bu tür kullanıcılar, yetişkin içerikler göndermek, spam mesajları göndermek veya diğer yollarla Snapchat’i kötüye kullanmak gibi eylemlerde bulunduklarında Snapchat hesabı kilitlenebilir.

Şüpheli aktiviteler

Üçüncü taraf Snapchat botları hızla insanları ekleyebilir ve otomatik mesajlar gönderebilir. Bu nedenle insanlar zaman ve çaba tasarrufu sağlamak için bunları kullanırlar.

Snapchat hesabınızda böyle bir eylem gerçekleştirmek şüpheli bir aktivitedir. Sonuç olarak Snapchat bu agresif pazarlama yöntemine kısıtlamalar getirebilir.

Bu nedenle Snapchat hesabınız böyle botlar aracılığıyla böyle eylemler gerçekleştirdiğiniz için geçici olarak kilitlenebilir.

Olağandışı giriş denemeleri veya bilinmeyen konumlar

Diğer sosyal medya platformları gibi Snapchat de hesabınızın güvenliği için cihazınızı ve konumunuzu kaydeder. Bu nedenle kullanıcılar bilinmeyen bir cihaz veya konumdan giriş yapmaya çalıştıklarında Snapchat hesapları geçici olarak 24 saat süreyle kilitlenebilir. Benzer şekilde, yasaklı bir cihazdan aynı Snapchat hesabına erişemezsiniz.

Bu biraz garip gelebilir, ancak birisi bilinmeyen bir cihazdan ve yeni bir konumdan Snapchat hesabınızı hacklemeye çalıştığında, her ikisi de kilitlenme süresi nedeniyle hesabınıza erişemez. E-postanızı doğrulamadıysanız, bu durum sizinle ilgili olabilir.

Snapchat Kilitlenen Hesabı Açma Adımları

Kilitlenen Snapchat hesabınızın tekrar açılması için öncelikle Snapchat’in destek sayfasına gitmeniz gerekiyor. Şuradan ulaşacağınız sitede unlock your account yazılı bağlantıya dokunun. Sonra “hesabınızın kilidini açma” bağlantısına dokunarak hesabınıza giriş yapın. En sonunda “Kilidi Aç”a dokunun. Bunun ardından hatasız bir şekilde Snapchat hesabınıza giriş yapmalısınız. Alternatif olarak 24 ila 48 saat boyunca bekleyebilirsiniz. Snapchat, kullanıcıların kilitlenen hesaplarının 24 saat içerisinde açılabileceğini belirtiyor.

24 saat geçtikten sonra hala Snapchat hesabınıza giriş yapamıyorsanız, hesabınızın kilidini açmak için aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz. Bu adımlara geçmeden önce Snapchat’in topluluk ilkelerine de göz atmanızı öneririz. Zira Snapchat’in algoritması, kullanıcıların olağandışı etkinliklerini izlemesini sağlar. Eğer bu topluluk ilkelerine uymazsanız, hesabınız kalıcı olarak kilitlenebilir. Böyle bir durumda Snapchat hesabınızı geri almak hiç de kolay olmayacaktır.

Snapchat’in “Hesabınızın Kilidini Açma” Bağlantısına Gidin

İlk olarak yapmanız gereken, Snapchat’in şuradakiKilitli Hesabım‘ sayfasına gitmek olmalı. Burada, Snapchat’in hesabınızın kilitlenmesine sebep olan birkaç durumu göreceksiniz. Ardından hesabınızın kilidini açma (unlocking your account) yazan bir bağlantı göreceksiniz. Bu bağlantıya dokunarak Snapchat hesabınızın kilidini açabileceğiniz giriş ekranını açın.

Kullanıcı adı/e-posta ve bir şifre alanı içeren giriş alanını görmüş olmalısınız. Veya şuradaki bağlantıya dokunarak da söz konusu ekranı açabilirsiniz. Snapchat, bu sayfayı hesabı uzun süredir kilitli olan kullanıcılar için özel olarak oluşturmuştur. Eğer hesabınız 24 saatten sonra hala kilitliyse, bu sayfayı kullanarak hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir.

Burada Snapchat hesabınızın kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi yazın. Ardından şifrenizi girerek hesabınıza giriş yapmak için “Giriş yap” yazısının üzerine dokunun. Giriş yap dediğinizde Snapchat uygulaması açılmayacak. Bunun yerine Snapchat hesabınızın kilidini açmak için başka bir sayfaya yönlendirileceksiniz.

Son Olarak Unlock (Kilidi Aç) Yazılı Bağlantıya Dokunun

Giriş yaptıktan sonra Snapchat’in “Kilitli Hesap” sayfasına geçmiş olacaksınız. Snapchat, burada giriş yapmadan önce birkaç saat daha beklemeniz gerektiğini belirten bir mesaj gösterecek. İkinci paragrafta hesabınızın uzun süre kilitli kalması halinde “Kilidi Aç” bağlantısına tıklayabileceğinizi söylüyor. Son paragraf ise hesabınızın kilidini açmaya çalışmadan önce yüklediğiniz üçüncü taraf uygulamaları ve eklentileri silmeniz gerektiğini söylüyor.

Son olarak şuradaki bağlantıya dokunun ve ana ekranınıza dönerek Snapchat uygulamasını kapatmaya zorlayın. Ardından tekrar Snapchat uygulamasını açıp hesabınıza giriş yapmayı deneyin. Muhtemelen hesabınıza tekrar girmiş olmalısınız.

Snapchat Destek Sayfasını Ziyaret Edin

Hala mı Snapchat hesabınızın kilidini açamadınız? O halde geriye yapabileceğiniz son bir şey kalıyor. Snapchat’in şuradaki sayfasına giderek hesabınızın kilidini açmak için destek talebinde bulunun.

Sayfanın başında Contact Us yazılı bir kısım ve altında da bazı seçenekler göreceksiniz. Buradan My account is locked yazılı seçeneği işaretleyin. Sonra sırasıyla:

 • Username (kullanıcı adınız)
 • Email
 • Mobile Number (telefon numaranız)
 • What information should we know? (hangi bilgileri bilmeliyiz?)

yazılı boşlukları doldurun. Son şıkkı hem Türkçe hem de İngilizce olarak göndermeniz daha sağlıklı olacaktır. Eğer İngilizceniz yeterli düzeyde değilse, Google Translate yardımıyla Türkçe mesajınızı İngilizceye çevirebilirsiniz.

Snapchat Kilitlenen Hesabı Açmak İçin Alternatif Yöntemler

Farklı Bir Cihaz ve Bağlantı Kullanın

Snapchat’te kilitlenen veya kalıcı olarak yasaklanan bir hesabı açmanın bir yolu, farklı bir cihaz ve internet bağlantısı kullanmaktır. Bunun için izlemeniz gereken adımlar şunlar:

 • Daha önce Snapchat’i kullanmadığınız bir telefon veya tablet üzerine uygulamayı yükleyin. Ayrıca mümkünse farklı bir WiFi ağı kullanın.
 • Yeni giriş bilgileriyle tamamen yeni bir Snapchat hesabı oluşturun.
 • Hesapla birkaç gün boyunca düşük profilde kalın. Çok fazla arkadaş eklemeyin, hikayeler paylaşmayın.
 • Bir süre geçtikten sonra, eski kilitli hesabınıza aynı cihazdan giriş yapmayı deneyin. Yeni cihazda yasak algılanmayabilir.

Bu yöntem, örneğin yaş kısıtlamaları veya telif hakkı sorunları gibi, olduğu durumlarda daha iyi çalışır. Daha ciddi ihlaller için Snapchat’in sistemleri kalıcı yasağı hala tespit edebilir. Ancak yine de denemeye değer bir yöntem.

Modem ve IP Adresinizi Sıfırlayın

Yeni bir cihaz kullanmak gibi modeminizi ve IP adresinizi sıfırlamak da Snapchat’i sizi yeni bir kullanıcıymışsınız gibi düşündürebilir. Bunun için aşağıdaki adımları izlemelisiniz:

 • Bir kürdan veya iğne aracılığıyla modemizin arkasındaki minik delik üzerinden modeminizi sıfırlayın. Bu işlem, ayarlarını sıfırlayacak ve evinizin IP adresini değiştirecektir.
 • Modeminizi 5 dakika boyunca elektrikten çekip yeniden bağlayın. Bu, IP adresinizi internet servis sağlayıcınızı yenileyecektir.
 • Wifi’niz tekrar aktif olduğunda telefonunuzu bağlayın ve Snapchat’e giriş yapmayı deneyin. Kalıcı olarak yasaklanan IP ve cihaz ayrıntılarını tanımayabilir.
 • Önceki gibi bu hesaptaki Snapchat etkinliğini düşük profilde tutun. Snapchat’in sistemleri şüpheli etkinlikleri bir araya getirebilir, bu nedenle aynı anda çok fazla şey yapmaktan kaçının.

Snapchat Online’ı Kullanın

Snapchat’in kalıcı yasakları, bazen sadece mobil uygulama içinde uygulanır. Kalıcı olarak kilitlenmiş hesabınıza hala erişebilirsiniz ancak bunu web tarayıcı sürümü aracılığıyla yapabilirsiniz. Bunun için izlemeniz gereken adımlar şunlardır:

 • Bilgisayarınızdan https://snapchat.com adresini ziyaret edin ve kilitli Snapchat hesabınıza giriş yapın.
 • Eğer çalışıyorsa Snapchat’i web tarayıcısı üzerinden kullanabilirsiniz, ancak mobil cihazda giriş yapamayacaksınız.
 • Web üzerinden kullanım kalıcı yasak tespitini tekrar tetikleyebileceği için dikkatli olun.

İdeal bir yöntem olmasa da Snapchat’i tarayıcı üzerinden kullanmak hesabınızı tamamen kaybetmekten daha iyidir.

Snapchat Hesabım Neden Tekrar Tekrar Kilitleniyor?

Snapchat hesabınızın tekrar tekrar kilitlenmesinin altında bazı sebepler yatıyor olabilir. Bunlardan sırasıyla bahsedecek olursak:

 • Snapchat, spam içeren mesajlar, snap’ler veya hikayeleri otomatik olarak algılayabildiği için hesabınızı geçici olarak kilitleyebilir.
 • Hesabınızın kilitlenmesine sebep olabilecek faaliyetlerde bulunmak da buna sebep olabilir. Örneğin birçok kişiye aynı anda snap atmak veya spam hesaplarla etkileşimde bulunmak gibi.
 • Üçüncü taraf uygulamaların Snapchat üzerinde kullanılması, hesabınızın güvenliğini tehdit edebilir.
 • Snapchat hesabınıza sık sık farklı cihazlardan giriş yapıyorsanız veya şifrenizi başkalarıyla paylaşıyorsanız, bir güvenlik önlemi olarak hesabınız kilitlenebilir.

Snapchat Hesabımın Kilitlenmesini Nasıl Önlerim?

Snapchat hesabınızın tekrar kilitlenmesini önlemek için dikkat etmeniz gereken bazı şeyler sırasıyla şunlar:

Telefon numarası ve e-posta doğrulaması yapın

Gerçek bir kişi, telefon numarasını ve e-postasını doğrulamaktan çekinmez. Snapchat algoritmaları genellikle doğrulanmış profilleri şüpheli aktiviteler nedeniyle kilitlenmez.

Doğrulanmamış Snapchat hesapları, şüpheli aktiviteler, spam ve kötüye kullanım nedeniyle yakalanır. Bu nedenle e-posta ve telefon doğrulaması, kullanıcıların geçici kilitlenmeyi önlemek için önemli hale gelir.

Üçüncü taraf uygulamalar ve düzenlemeler kullanmayın

Snapchat, halihazırda üçüncü taraf uygulamaların Snapchat hesabınızın kilitlenme nedeni olabileceğini uyarıda bulunuyor. Bu nedenle üçüncü taraf uygulamalara ve düzenlemelere olan erişimi hemen kaldırarak gelecekteki yasağı önleyin.

Snapchat hizmet koşullarına uymayan yetkisiz üçüncü taraf uygulamalar size kullanıcı adınızı, telefon numaranızı, e-posta adresinizi ve şifrenizi girmenizi ister. Bu tür uygulamalara Snapchat giriş kimlik bilgilerinizi girmek, hesap güvenliğinizi ve internet üzerindeki gizliliğinizi tehlikeye atabilir.

Snapchat hacklemeyi ve hesap kilitlenmesini önlemek için resmi uygulamayı ve eklentilerini kullanmanızı öneririz.

Snapchat koşullarına ve topluluk kurallarına uyun

Snapchat hesabınıza olgun bir şekilde erişim sağlayın. Hızlıca çok fazla kişi eklemeyin ve onlara tonlarca mesaj göndermeyin. Bu tür davranışlar, Snapchat topluluk kurallarını ihlal eder.

Snapchat, olağandışı aktiviteleri çok hızlı bir şekilde tespit eder. İlk olarak sizi geçici olarak yasaklayabilirler. Aynı hatayı tekrarlarsanız sizi kalıcı olarak yasaklayacaklardır.

Bu durumda kilitlenen Snapchat hesabınızı geri yüklemek için temyiziniz yeterli olmayabilir.

Güçlü alfasayısal bir şifre kullanın

Kolay tahmin edilebilecek şifreler seçmeyin. Bunlar genellikle sözlük kelimeleridir. Bunun yerine her zaman daha güvenli bir alfasayısal bir şifre oluşturun.

LastPass gibi bir web sitesi veya Google Chrome tarayıcınız, size güçlü bir şifre oluşturmanıza yardımcı olabilir. Kısa şifreler yerine alfasayısal şifreleri kullanmak oldukça güvenlidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Snapchat hesabımın kilitli olup olmadığını anlayabilir miyim?

Snapchat hesabınız kilitli olduğunda, hesabınıza giriş yapmaya çalıştığınızda “geçici olarak kilitli” şeklinde bir mesaj alırsınız. Ardından sizi şuradaki web sayfasına yönlendirir.

Aldığınız hata mesajı, Snapchat hesabınızın 24 saat kilitli olduğu anlamına gelmektedir. 24 saat sonra Snapchat hesabınıza tekrar giriş yapabilmeniz gerekiyor.

Hesap kilidini açmak için Snapchat’i arayabilir miyim?

Hayır, Snapchat hesabınızın kilidini açmak için Snapchat’i arayamazsınız. Çünkü Snapchat, onlarla iletişime geçebileceğiniz herhangi bir telefon numarasına sahip değildir.

Snapchat hesabım ne kadar süreyle kilitli kalacak?

Snapchat hesabınızın kilitli kalma süresi, neden kilitlendiğine bağlı olarak değişebilmektedir. Bazı durumlarda yalnızca birkaç saatliğine kilitli olabilirken, diğerlerinde kalıcı olarak kilitlenebilir.

Snapchat’tan kilitli hesabımla ilgili bir mesaj almazsam ne olur?

Snapchat’ten kilitli hesabınızla ilgili bir mesaj almazsanız, birkaç saat sonra tekrar giriş yapmayı deneyebilirsiniz. Bunun dışında yardım için Snapchat destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.