‘Spotify İstatistiklerim’ Nasıl Görülür?

Bu makale ile ‘Spotify istatistiklerim’i nasıl görüntüleyebileceğinizi öğreneceksiniz. Bunun için faydalanabileceğiniz iki yöntem olacak. İlk olarak profilinizde en son parçaları görüntüleyebilirsiniz. Diğerinde ise Spotify’ın yıllık çalma listeleriyle yıl boyu süren trendlere göz atabilirsiniz.

Spotify İstatistiklerim Öğrenme | Bilgisayar

Spotify’ın en iyi özellikleri arasında, zaman içinde çaldığınız şarkıları takip edebilmesi ve bazı alışkanlıklarınız hakkında fikir sahibi olmanızı sağlamasıdır. Bu da favori parçaları bulmanıza yardımcı olur. Ayrıca zevklerinizin zaman içinde nasıl değiştiğini öğrenmenizi sağlar.

PC, Mac ve web arayüzündeki Spotify uygulaması, Spotify’daki alışkanlıklarınız hakkında pek çok ayrıntılara ulaşmanızı sağlar. Aşağıdaki adımları takip ederek en sevdiğiniz sanatçıların, şarkıların ve Spotify çalma listelerinin listesini görüntüleyebilirsiniz:

  • Uygulamanın sağ üst köşesinde bulunan kullanıcı profili adınıza tıklayın.
  • Açılır menüden Profil‘e tıklayın.
  • Burada sıklıkla çaldığınız şarkılara ve çalma listelerinizin listesine göz atabilirsiniz. Gösterilen sanatçıların, şarkıların veya çalma listelerinin listesini genişletmek için herhangi bir kategorinin altındaki Tümünü Gör‘e tıklayabilirsiniz.

Spotify İstatistiklerim Öğrenme | Mobil

Güncel Spotify istatistiklerinizi mobil uygulamada da bulabilirsiniz. Fakat buradaki bilgiler, en çok ​​çalınan sanatçılar ve çalma listeleriyle sınırlıdır.

  • Uygulamayı açarak Ayarlar simgesine (dişli gibi görünen) dokunun.
  • Kullanıcı simgenizin altında yer alan Profili Görüntüle‘yi seçin.
  • Burada en son çaldığınız sanatçılara ve çalma listelerinin yer aldığı listeye göz atabilirsiniz. Gösterilen sanatçıların veya çalma listelerinin listesini genişletmek için her iki kategorinin altındaki Tümünü Gör‘e dokunabilirsiniz.

Spotify Wrapped 2023

Spotify, 2022 yılı için Wrapped’ı 30 kasım itibarıyla yayınladı. Android, iOS PC veya Mac uygulamasının ana ekranında “İsminiz, 2022 Özetin hazır” şeklinde bir bildirim göreceksiniz. Bu kısım, ana ekranın üstüne yakın bir yerde ve genellikle çalma listeleri bölümünde görünür.

Spotify 2022 dinleme özetiniz, 2022 yılının sonuna kadar Spotify ana ekranınızda görünmeye devam edecek. Bir sonraki yıla girdikten sonra ana ekrandan kaybolacaktır. Spotify Wrapped 2023 de 2023 yılının Kasım ayının sonlarına doğru yayınlanacaktır.

Bunun yanında Spotify Wrapped hikayenizi ve tüm bilgileri, Spotify’ın Wrapped web sitesini ziyaret ederek görüntüleyebilirsiniz.

Eski Spotify İstatistiklerimi Görebilir miyim?

Evet. Geçmiş yıllardaki Spotify istatistiklerinizi görebilirsiniz. Spotify’ın kullanıcılar gönderdiği otomatik bildirim kaybolduktan sonra bile geçmiş yıllardaki Wrapped çalma listelerinizi tutmaya devam edecektir. Ancak Spotify uygulamasında, önceki Wrapped oynatma listeleri için ayrılmış bir sayfa bulunmuyor. Bunlara erişebilmeniz için tarayıcınızda Spotify hesap bilgilerinizi girerek oturum açmanız gerekecek.

Bu işlemi hallettikten sonra Spotify’daki eski oynatma listelerinizi görüntülemek için aşağıdaki bağlantılara tıklayabilirsiniz:

Eski Spotify Wrapped çalma listelerinizi kaydetmek için çalma listesinin altında bulunan kalp simgesine dokunabilirsiniz.