Trendyol Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Ülkemizde insanların alışveriş yapma kültürünü değiştiren oluşumlardan bir diğeri de Trendyol’dur. Uzun yıllardır belirli kategoriler altında ürün satışının gerçekleştiği e-ticaret platformu, sonrasında Hızlı Market, Yemek gibi kategorilerle satış portföyünü genişletmeye başladı. Kullanıcılarının hizmet anlamında genelde memnun kaldığı Trendyol, yine de vazgeçilmez değil. Türlü sebeplerden ötürü Trendyol hesabını silmek isteyen birçok kullanıcı bulunuyor.

Trendyol’da hesap silme/kapatma işlemi nasıl yapabileceğinizi bilmiyor olmanız gayet doğal. Çünkü ne masaüstü ne de mobil sürümde net olarak görülemeyecek kadar küçük şekilde belirtilmiştir. Dolayısıyla kullanıcılar, Trendyol hesabını en hızlı şekilde nasıl silebileceklerini araştırıyorlar.

Bu makale ile Trendyol hesabınızı hem bilgisayardan hem de telefondan nasıl silebileceğinizi öğreneceksiniz. Önce bilgisayardan başlayalım.

Trendyol Hesap Silme – Bilgisayardan

Öncelikle şunu belirtelim; Trendyol hesabınızı ha deyince silemiyorsunuz. Yani bir talep gönderebiliyorsunuz fakat bu işlem hemen gerçekleşmiyor. Talebi gönderdikten sonra Trendyol size geri dönüş yapıyor, siz de o geri dönüşle birlikte silme işlemini gerçekleştiriyorsunuz. Neyse lafı uzatmayalım, tüm sürecin nasıl işlediğini adım adım anlatalım:

Trendyol.com web sitesine giderek hesabınızla oturum açın.
Mouse ile sağ üst taraftaki Hesabım yazılı kısmın üzerine geldiğinizde aşağıya doğru açılır menüler göreceksiniz. Oradan Kullanıcı Bilgilerim‘e tıklayın.

Ana ekranda Kullanıcı Bilgilerim yazısının hizasında, sağ tarafta Hesabımı Kapat yazılı minik bağlantıya tıklayın.
Sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir görüntü çıkacak.

Trendyol, hesap silme talebinizi aldıktan sonra size e-posta yoluyla bilgilendirmede bulunacak. Hesabınızı hangi e-posta ile kullanıyorsanız, o hesaba bir mail gelecek ve silme işlemini onaylamanıza dair bir bağlantı gönderilecek. Bu şekilde onaylama işlemini tamamladıktan sonra Trendyol hesabınızı silmiş olacaksınız.

Şirket, e-postanın ne zaman gönderileceğine bir bilgilendirmede bulunmamış. Bu sebeple e-postanın gelip gelmediğini hesabınıza sık sık bakarak kontrol etmelisiniz. Veya e-posta servis sağlayıcınızın uygulamasını kullanıyorsanız, bildirimlerini açabilirsiniz. Bu sayede sık sık kontrol etmek yerine telefonunuza gelen bildirimler ile mailin gelip gelmediğini anlayabilirsiniz.

Trendyol Hesap Silme – Telefondan

Trendyol hesabınız varsa muhakkak mobil uygulamasını da kullanıyorsunuzdur. Bilgisayarla uğraşmak yerine direkt mobil uygulama üzerinden hızlıca Trendyol hesap silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için uygulamanız gereken adımlar sırasıyla şöyle:

  • Uygulamayı açıp sağ alt köşedeki Hesabım yazılı profil görüntüsünün üzerine dokunun.
  • Buradaki seçeneklerden Hesap Bilgilerim‘in üzerine dokunun.
  • En üstteki Kullanıcı Bilgilerim‘in üzerine dokunun.
  • Buradan hem bilgilerinizi güncelleyebilir hem de Trendyol hesabınızı silebilirsiniz. Kaydet yazılı kısmın altındaki Hesabımı Kapat yazısına dokunarak hesap silme talebi yollayın.
  • Bunu da yaptıktan sonra tıpkı bilgisayardan hesap silmede anlattığımız gibi talebin alındığına dair bir mesaj göreceksiniz.

Tüm yapmanız gereken bu kadardı. Bundan sonra tek yapmanız gereken, Trendyol’un size bilgilendirme mailini beklemek olacak. Hesapla bağlantılı olan mail hesabınızdaki gelen kutusunu sık sık kontrol edin. Mail geldiğinde, hesap silmeyi onaylamanıza dair bir bağlantı göreceksiniz. Bu bağlantıya dokunarak hesap silme işlemini tamamlayacaksınız.

Trendyol Hesabım Silindiğinde Ne Olur?

Trendyol hesabınızı sildikten sonra var olan tüm bilgileriniz de silinmiş olur. Mevcut kuponlarınızın hepsi iptal olur ve önceden yaptığınız siparişleri de göremezsiniz. Dolayısıyla Trendyol’u tekrar kullanmak istediğinizde her şeyi baştan yapmak durumundasınız.