Türkiye’de En Çok Aboneye Sahip 10 YouTuber

Instagram ve Twitter’dan sonra sosyal medyada vaktimizi en çok harcadığımız platformlardan birisi elbet YouTube’dur. Milyonlarca aboneye ve yüz binlerce kanala sahip YouTube’da vakit geçirmek isteyen herkes, kendi zevkine göre bir şeyler bulabiliyor.

Bu videoları da genellikle YouTube’un en popüler kanalları üretiyor ve ara sıra en popüler YouTube kanalları arasında kaybolabiliyoruz. İstediğiniz zevke göre nokta atışı yapabilmeniz adına sizler için en çok aboneye sahip YouTuber’lar listesi oluşturduk. Listemizde yer alan tüm kanalların Türk olduğunu söylemeden geçmeyelim.

En çok aboneye sahip YouTuber’lar:

 • Berkcan Güven
 • Meryem Can
 • Alper Rende
 • Ruhi Çenet
 • Barış Özcan
 • Reynmen
 • Deli mi Ne?
 • Kafalar
 • Orkun Işıtmak
 • Enes Batur

Enes Batur

 • Abone sayısı: 15,4 milyon

Çok uzun bir süredir YouTube için videolar üreten ve ödül üzerine ödül kazanan Enes Batur, şu anda 15,4 milyon aboneye sahip. 1998 doğumlu olan Batur, Türkiye’nin en çok konuşulan ve para kazanan YouTuberı olmakla birlikte her bir videosu yaklaşık 5-10 milyon arası görüntülenmeye sahip.

Enes Batur, başarılı bir YouTuber olmasının yanı sıra aynı zamanda müzik sektörüne de atılmıştı ve 2021 yılının Şubat ayında çıkarmış olduğu Ayaz şarkısının görüntülenme sayısı 51 milyon 682 bin ulaştı. Enes Batur’un YouTube sayfasına gitmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Orkun Işıtmak

 • Abone sayısı: 9,32 milyon

Sokakta gördüğü insanların görüşlerine videolarında yer verip, gerçekleştirdiği eğlenceli aktiviteleri bir VLOG halinde yayınlayan Orkun Işıtmak, Türkiye’nin en çok aboneye sahip YouTube kanalları listemizin ikinci sırasında.

9 milyondan fazla aboneye sahip Orkun Işıtmak, 2019 yılında yayınladığı bir video ile en yüksekten atlayan bir Türk olarak tarihe geçtiğini herkese duyurmuştu. Haziran 2021’de dünya evine giren Işıtmak’ın videolarının izlenme sayısı, ortalama olarak 2-7 milyon arasında değişkenlik gösteriyor.

Kafalar

 • Abone sayısı: 7,5 milyon

Fatih Yasin, Atakan Özyurt ve Bilal Hancı’nın kurmuş olduğu Kafalar, YouTube’da en fazla aboneye sahip kanallar arasında yer alıyor. Yayınladıkları VLOG, kışkırtma ve alışveriş tarzındaki videolar ile bir hayli popülerleşen Kafalar ekibi, aynı zamanda Kafalar Karışık adlı bir sinema filminde de rol almıştı.

2017 yılında kurulan Kafalar Kanalı, zaman geçtikçe daha fazla aboneye ulaşmakla birlikte şu anda her bir video ortalama olarak 10 milyon kişi tarafından görüntüleniyor.

Deli mi Ne?

 • Abone sayısı :7,72 milyon

Fester Abdü tarafından yönetilen Deli mi Ne? adlı YouTube kanalı, azımsanmayacak çoğunlukta aboneye sahip. Vodafone Arena’da gerçekleştirilen maçta sahaya atladığı için bir dönem gündemden uzun süre inmeyen Abdü, YouTube kanalında çoğunlukla eğlenceli ve macera dolu VLOG’lara yer veriyor.

1993 doğumlu Abdü’nün kanalında bulunan videolar, çoğunlukla 2-5 milyon görüntülenme sayısına sahip oluyor. Elbette Abdü’nün en ilgi çekici videoları, bu sayıları çok daha aşarak 11-12 milyon izleyiciye de ulaşıyor.

Reynmen

 • Abone sayısı: 6,31 milyon

Tıpkı Enes Batur gibi müzik sektörüne atılarak yayınladığı şarkılarla ününe ün katan Reynmen, uzun zamandır videolarının yerini şarkılara bırakmış durumda.

1995 doğumlu Reynmen (Yusuf Aktaş), zamanında Hollywood yıldızlarıyla birebir görüşmüş, uçaktan atlayarak tüm seyircilerine adrenalin dolu dakikalar yaşatmış ve kardeşiyle çektiği videolarla izleyicilerine samimi olduğunu kanıtlamış bir YouTuber.

Barış Özcan

 • Abone sayısı: 5,49 milyon

YouTube’da en çok aboneye sahip kanallar listemizde diğer YouTuber’lara göre farklı bir tarz benimsemiş olan Barış Özcan, çoğunlukla teknoloji, sanat, tarih ve bilim odaklı videolar çekerek Türk abonelerinin büyük ilgisini topluyor.

Şu anda ABD’de yaşayan Özcan, önceden kurgulayarak çektiği videoların yanı sıra SpaceX şirketinin uzaya fırlattığı roketler gibi nadir anları canlı yayında paylaşarak, aboneleriyle etkileşime geçiyor. Özcan’ın YouTube sayfasını buraya tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.

Ruhi Çenet

 • Abone sayısı: 5,92 milyon

Türkiye’deki en popüler YouTube kanalları denildiği zaman akla ilk gelen isimlerden birisi, 5 milyondan fazla aboneye sahip Ruhi Çenet olur. İlk başta çektiği esrarengiz konulu videolarla birlikte gittikçe popülerleşen Çenet, daha sonra VLOG tarzı videolar da çekmeye başlayarak ününü pekiştirmiş oldu.

Farklı ülkeleri gezerek o ülkenin kendi kültürü hakkında ilginç detaylar sunan Çenet’in videoları, çoğunlukla 3-7 milyon arası izlenmekle birlikte ünlü YouTuber’ın 17 milyon izlenmeye ulaştığı zamanlar da oluyor.

Alper Rende

 • Abone sayısı: 4,43 milyon

İlk önce bir Vine fenomeni olan, ardından da YouTube camiasına katılan Alper Rende, YouTube’da en çok aboneye sahip kanallardan birisini yönetiyor. Başlarda babasıyla çektiği videolarla tanınan, ardından da VLOG ağırlıklı videolar çeken Rende’nin YouTube’da birbirinden eğlenceli videoları bulunuyor.

Rende’nin yetenekleri YouTube’la sınırlı kalmamış, 1995 doğumlu ünlü YouTuber aynı zamanda Oha Diyorum, Sar Başa ve Türk Lokumu gibi sinema filmlerinde de yer almıştı. Rende’nin YouTube kanalını ziyaret etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Meryem Can

 • Abone sayısı: 4,24 milyon

YouTube’da en çok abonesi olan kanallar listemizde bulunan tek kadın Meryem Can, yayınlamış olduğu VLOG ağırlıklı videolarla birlikte gittikçe popülerleşmeye devam ediyor.

9 Mart 1995 doğumlu Meryem Can, uzun süredir YouTube dünyasının içinde yer alıyor ve yayınlamış olduğu videolar, ortalama olarak 2-8 milyon abonenin ilgisini çekiyor.

Berkcan Güven

 • Abone sayısı: 4,01 milyon

BEGE lakabıyla bilinen Berkcan Güven, yayınladığı VLOG tarzında eğlenceli videolarla uzun bir süredir YouTube’un en etkileyici isimlerinden birisi.

1996 doğumlu BEGE, geçtiğimiz dönemlerde Aleyna Tilki’nin yer aldığı müzik klibi Yeniden’i yayınlamış, ilk şarkısı büyük ilgi görerek 57 milyon görüntülenme sayısına ulaşmıştı. Her ne kadar son aylarda bir video paylaşımı yapmıyor olsa da abone sayısı hala 4 milyonun üzerinde.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik
Android-İçin-En-İyi-Ekran-Kaydi-Uygulamalari
Android Telefonlarda Ekran Kaydı Nasıl Alınır?