Twitch VIP Nedir, Nasıl Verilir?

Bir yayıncı veya sadece bir izleyici olarak Twitch kullanıcısı iseniz, içinde beyaz bir elmasın bulunduğu sevimli bir pembe rozet görebilirsiniz. Bir kullanıcının profilinde bulunan bu rozete Twitch VIP rozeti deniyor.

Birçok Twitch kullanıcısının henüz bu detaydan haberi yok. Bu rozet aslında Twitch dünyasında önemli bir rol oynar ve size bazı avantajlar da sağlayabilir. Konu hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için makalemizi okumaya devam edin.

Twitch VIP Nedir?

Twitch VIP, size Twitch’teki rolünüzü anlatan özel bir rozettir. Bu VIP rozeti, belirli başarılara sahip yayıncılar tarafından verilir.

Bu özel rozete sahip olan kişi, rozeti seçtiği üyelere veya izleyicilere verebilir. Birkaç koşulun sağlanmasıyla birlikte izleyici, Twitch yayıncısından VIP rozeti alabilir. Bu rozeti almaya hak kazananlar, genelde sadık bir izleyici olarak kabul edilen kişilerdir.

İzleyicilerin sadakati, Twitch yayıncılarının büyümeleri için oldukça önemlidir. Bu detayı, yayıncının başarısı için bir merdiven olarak düşünebilirsiniz. Twitch VIP rozeti de zamanlarının çoğunu Twitch’teki bir yayıncıyı desteklemek için harcayan belirli izleyiciler için bir teşekkür anlamına gelir.

Twitch VIP rozetleri kimlerin aldığını tespit etmek de oldukça kolay. İçinde beyaz bir elmas bulunan pembe renkli simge, Twitch VIP rozetidir.

Twitch VIP Rozeti Alma Gereksinimleri

Twitch VIP rozeti, Twitch’teki başarılarınızdan yararlanabileceğiniz değerli şeylerden birisidir. Bununla birlikte bu rozeti satın almanın bir yolu yok. Yalnızca Twitch’teki bazı nitelikli yayıncılara VIP rozeti atanabilir. Peki bu özel şeyi almak için yayıncı olarak neleri yerine getirmiş olmalısınız?

Öncelikle kanalınızda Topluluk Oluştur başarısını tamamlamanız gerekir. Bu başarıyı tamamlayarak ilk 10 VIP rozetini açabilirsiniz. Bu başarıyı tamamlamak için en az 50 takipçiniz ve 5 sohbetçiniz olmalıdır.

Chatters, seçilen bir tarihte 5 ziyaretçiden gelen bir sohbettir. Ne kadar çok takipçi ve izleyici alırsanız, size o kadar çok VIP rozeti verilecektir.

Twitch’te Bir İzleyiciye VIP Rozeti Nasıl Verilir?

Twitch’te 50 takipçiye ve 5 sohbete ulaştınız mı? Cevabınız evet ise o zaman şimdiden 10 rozete kavuşmuş olmanız gerekiyor. Şimdi sırada bu rozetleri almaya hak kazanan izleyicilerinizi bulmanız gerekiyor.

Rozetleri paylaşmaya başlamak için aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekiyor:

 • Twitch.tv’ye gidip hesabınızla giriş yapın.
 • Sağ üst köşedeki profil resmine tıklayın.
 • Açılır menüden İçerik Oluşturucu Kontrol Paneli‘ni bulun.
 • Topluluk‘a tıklayıp sonrasında Rol Yöneticisi‘ne gidin.
 • Burada kanalınızın takipçilerinin bulunduğu bir liste göreceksiniz.
 • Şimdi Yeni Ekle‘yi seçin ve takipçinin adını yazın.
 • Çıkan ismin üzerine tıklayıp rozeti verin.
 • Ardından VIP kutusuna ve Kaydet‘e tıklayın.
 • Takipçinizi VIP yapmış oldunuz. Aynı işlemleri diğer belirli takipçileriniz için de yapabilirsiniz.

İzleyiciler Twitch Vıp Rozetini Nasıl Alabilir?

Artık bildiğimiz üzere her Twitch yayıncısının verebileceği sınırlı sayıda rozeti vardır. Yani bu rozetleri tüm izleyicilerine vermeleri mümkün değil. Sadece kanal için değerli olanlar bu rozeti alabilecek.

Peki bir izleyici olarak kendinize nasıl daha fazla değer katabilirsiniz? VIP olmak için bu davranışı Twitch yayıncınıza gösterebilirsiniz.

 • Sohbette aktif olun: Her sohbette aktif olursanız, Twitch yayıncısı sizi mutlaka fark edecektir.
 • İlk sohbet eden siz olun: Bu da favori Twitch yayıncınıza ne kadar dikkat ettiğinizi gösteren önemli detaylardan birisidir. Yayıncılara içtenlikle selam veren ilk kişi olmak, onlara önemsediğinizi hissettirecektir.
 • Çekilişlere katılın: Sohbette aktif olmakla kalmayıp aynı zamanda yayıncının yaptığı her çekilişe katılabilirsiniz. Bu da kazanma şansınızı arttırma konusunda son derece önemlidir.
 • Yeni takipçilere yardım edin: Yayıncının yeni takipçilerini karşılamasına yardımcı olmak, Twitch yayıncısının dikkatini fazlasıyla çekecektir.
 • Düzgün davranın ve söyleyin – Topluluk içinde toksik olmaktan kaçının. Kibar davranmak kendinize daha fazla değer katacaktır. Yayıncı, Twitch VIP rozetini vermek için adınızı kaçırmaz.

Twitch VIP Olmanın Avantajları

Twitch yayıncısından VIP rozetleri alan izleyiciler, bazı avantajlar elde ederler. Sizi Twitch kanalında özel hissettirecek bazı şeylerden bahsetmek gerekirse:

 • Yavaş mod, yalnızca alt veya takipçi modundan etkilenmeden sohbet edebilir.
 • Oran sınırlarından etkilenmez.
 • Bağlantılar devre dışı bırakıldığında bile sohbete bağlantı gönderebilir.
 • Kullanıcı adının yanında özel bir rozet olacak.

Tabii bu avantajları kaybetmemek için de dikkat etmeniz gereken bazı detaylar var. Örneğin Twitch yayınının tadını kaçıracak şeyler söylemek, toksik bir üye olmak veya alakasız bağlantılar göndermek, rozetinizin bir başka kullanıcıya gitmesine sebep olabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik
WhatsApp Kaybolan Mesajlar Özelliğine Yeni Seçenekler Eklendi