Ucuz Uçak Bileti Satın Alabileceğiniz En İyi 10+ Mobil Uygulama

Dijital dünyanın sunduğu en büyük kolaylıklardan birisi de uçak bileti uygulamaları oldu. Hızlı ve uygun uçak bileti bulabilmek için saniyeler içinde yurtiçi ve yurtdışı tüm seçenekleri önünüze seren ucuz uçak bileti uygulamaları, artık seyahat planlamalarının vazgeçilmez yardımcıları. Ani seyahat planlarında hızlı şekilde uçak bileti bulmanın yanı sıra farklı seçenekleri ve fiyatları da yan yana görebilmek hem daha kolay karar verebilmeyi hem de daha ucuza uçak bileti almayı sağlıyor.

Firmaları tek tek dolaşmak ya da siteler arası geçişlerde boğulmak yerine uçak biletleri hakkında her şeyi bir araya getiren uçak bileti uygulamalarına rağbet arttıkça uygulamalarda artıyor. İster Android için uçak bileti uygulaması ister iOS uçak bileti uygulaması olsun, birçok uçak bileti uygulaması kullanıcıların yalnızca bilet ihtiyacını değil gidecekleri yerde görmeleri gereken turistik yerlerin bilgisini dahi sunuyor. İşte bu yüzden bizde sizler için kullanımı kolay ve ucuz uçak bileti bulabileceğiniz mobil uygulamaları araştırdık.

Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Ucuz uçak bileti bulabileceğiniz en iyi uygulamaları aşağıda görebilirsiniz. Bununla birlikte ucuz uçak bileti alma konusunda bazı tüyolardan bahsedeceğiz.

  • Erken rezervasyon yapın: Uçak biletlerinin fiyatları genellikle zamanla artar, bu nedenle biletinizi mümkün olan en erken zamanda alın.
  • Esnek tarihler seçin: Uçuş tarihlerinizi mümkün olduğunca esnek tutun. Hafta içi seyahat etmek, özellikle de salı ve çarşamba günleri, daha ucuz biletler bulmanıza yardımcı olabilir.
  • İndirimleri takip edin: Havayolu şirketleri, tatil dönemleri, yeni rotalar veya özel etkinlikler gibi çeşitli durumlarda indirimler sunarlar. Bu nedenle özellikle tatil dönemlerinde, havayolu şirketlerinin veya uçuş arama motorlarının web sitelerini sık sık kontrol edin.
  • Farklı havayolu şirketlerini karşılaştırın: Farklı havayolu şirketlerinin bilet fiyatları arasında büyük farklılıklar olabilir. Bu sebeple farklı şirketlerin fiyatlarını karşılaştırın.
  • Doğrudan uçuşlara odaklanın: Uçuşlarınız için aktarma yapmak yerine doğrudan uçuşları seçin. Aktarmalı uçuşlar genellikle daha pahalıdır ve ayrıca zaman kaybına da neden olabilirler.
  • Havayolu şirketlerinin özel programlarından yararlanın: Bazı havayolu şirketleri, sık seyahat eden yolculara özel programlar sunarlar. Bu programlar sayesinde birikmiş mil puanları ile daha ucuz veya ücretsiz biletler satın alabilirsiniz.
  • Uçuş arama motorlarını kullanın: Uçuş arama motorları, farklı havayolu şirketlerinin bilet fiyatlarını karşılaştırmanıza olanak tanır. Ayrıca belirli bir bölge veya tarih aralığı için en uygun fiyatları bulmak için filtreleme seçenekleri sunarlar.

Ucuz uçak bileti almak için yukarıdaki ipuçlarını takip edebilirsiniz. Ancak fiyatlar zamanla değişebileceği için biletinizi mümkün olan en erken zamanda satın almanızı öneririz.

Ucuz Uçak Bileti Uygulaması

Ajet

Ajet, AnadoluJet’in 2024 yılından itibaren yeni ismi olarak hizmet vermeye başlamış bir düşük bütçeli havayoludur. İlk çıktığı dönemde ülke sınırları içerisindeki uçuşları 100 TL’den düşük bilet fiyatlarıyla satışa sunan şirket, adından epey bahsettirmişti. Sonrasında uluslararası uçuşları için izlediği uygun fiyatlı politikasıyla da epey rağbet görmüştü.

Uçuş yapacağınız tarih önceden belliyse, Ajet’in uygulamasını indirerek en uygun fiyatlı biletlere ulaşabilirsiniz. Uygulamayı Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

Booking.com

booking

Dünyanın en bilinen seyahat uygulamalarından birisi olan booking.com, aynı zamanda bir uçak bileti uygulaması. Uygun uçak bileti seçenekleri sunmasının yanı sıra kalacak yerleri de sıralayan uygulama içerisinde dünya çapında arama yapılabiliyor. Uygulama dünya çapında 70 binden fazla villa, hotel, otel gibi konaklama seçeneklerini barındırıyor ancak konaklamaya yönelik rezervasyonlar, Türkiye üzerinden yapılamıyor. Ancak yine de uygun fiyata uçak bileti bulmak isterseniz Booking.com’u ziyaret edebilirsiniz.

Booking.com’un Android versiyonunu buradaki, iOS versiyonunu da buradaki bağlantılar üzerinden cihazınıza yükleyebilirsiz.

Enuygun.com

Ucuz uçak bileti uygulaması arayanlar için tüm kriterlere uyacak bir uygulama da enuygun.com. Üye olurken kullandığınız bilgiler sayesinde her bilet alışınızda uzun uzun bilgi formu doldurmak zorunda kalmıyorsunuz. Var olan bilgilerinizi bilet formuna sistem otomatik geçiriyor. Uçak bileti fiyatları ise uygulamada anlık olarak güncelleniyor.

Enuygun.com’un Android versiyonuna buradan, iOS versiyonuna ise buradan ulaşabilirsiniz.

Skyscanner

Skyscanner

Uygun fiyatlı uçak bileti uygulamalarından olan bu uygulama, kullanıcılarına hem yurtiçi hem yurtdışı arama seçenekleri sunuyor. Seyahat rotanızı verdiğinizde tüm dünyadaki uygun hava yolları seçeneklerini karşılaştırmalı olarak inceleyebiliyorsunuz. Hem iOS hem de Android için versiyonları bulunan Skyscanner, bilet bilgilerinizi isterseniz e-posta yoluyla size gönderebiliyor.

Skyscanner’ın Android versiyonuna buradan, iOS versiyonuna ise buradan ulaşabilirsiniz.

Orbitz

Orbitz

Seyahat web sitesi iken uçak bileti uygulamasına dönüşen markalardan bir diğeri de Orbitz. Uygulama şıklığı ve kolaylığının yanı sıra kullanıcılarına yalnızca uçak bileti seçenekleri değil, kalacak yer seçenekleri de sunuyor. Uçak bileti uygulaması olarak bilinse de aslında Orbitz tam bir seyahat uygulaması. Gideceğiniz yerde son dakika rezervasyonlarını uygun fiyatlara yaptırabiliyorsunuz. Türkçe desteği olmayan uygulamada geniş bir uçuş arama ağı var.

Orbitz’in Android versiyonuna buradan, iOS versiyonuna ise buradan ulaşabilirsiniz.

Aerobilet

aerobilet

Aerobilet, yalnızca Android işletim sistemine özel bir uygulama. Kolay kullanıma sahip bu platform size yalnızca uçak bileti değil, alternatif olarak otobüs biletlerini de sıralıyor. Aynı zamanda otel, pansiyon gibi kalacak yerlerle alakalı da bilgiler mevcut. Uygulama farklı dil seçenekleri ile yurtiçi ve yurtdışı bilet araması yapmaya da olanak sağlıyor.

Aerobilet’in Android versiyonuna buradan, iOS versiyonuna ise buradan ulaşabilirsiniz.

Momondo

Momondo

Kullanıcılarına iOS ve Android olarak hizmet veren Momondo, en ucuz uçak biletlerine erişebileceğiniz uygulamalardan birisi. Bilet alternatiflerini görmenin yanı sıra uygulamada seyahat planınızı da kaydederek önemli notlarınızı ve bilet bilgilerinizi bir arada tutabilirsiniz. Uygulamada yalnızca ucuz uçak biletlerini değil, en rahat uçuş rotalarını da görebiliyorsunuz.

Momondo’nun Android versiyonuna buradan, iOS versiyonuna ise buradan ulaşabilirsiniz.

Ucuzabilet.com

ucuzabilet

Karşılaştırmalı olarak ucuz uçak bileti alabileceğiniz uygulamalardan bir diğeri de Ucuzabilet. Kolay kullanımı olan uygulama; kampanya alarmı, fiyatlandırma alarmı gibi kullanıcı bütçesini düşünen özelliklere sahip. Uçak biletlerindeki sezonluk kampanyaları veya fiyatı düşen biletleri hakkında bildirim göndererek kullanıcılarını bilgilendiriyor. Aynı zamanda yurtiçi ve yurtdışı arama yapabilmek mümkün. Yolcu bilgilerini kaydeden uygulama, her bilet alışınızda tekrar bilgi formu doldurmanızı zorunlu kılmıyor. Uygulama üzerinden bilet rezervasyonu ve iptali de gerçekleştirilebiliyor.

Ucuzabilet’in Android versiyonuna buradan, iOS versiyonuna ise buradan ulaşabilirsiniz.

Pegasus

Pegasus

Bir hava yolu şirketi olan Pegasus, kendi uygulaması ile bilet satın alma konusunda kullanıcılarına kolaylık sağlıyor. Şirketin yurtiçi ve yurtdışı uçuş aramalarını görebileceğiniz uygulamada, uçuşlara dair her bilgiyi ayrıntısıyla bulabiliyorsunuz. Pegasus’un hem uygulamasında hem de internet sitesinde uçuşlardaki yemek menüsünden bagaj ağırlığına kadar çeşitli bilgiler paylaşılıyor. Aynı zamanda markanın kampanyaları hakkında da kullanıcıya bildirim gönderiliyor.

Pegasus’un Android versiyonuna buradan, iOS versiyonuna ise buradan ulaşabilirsiniz.

eDreams

eDreams

Türkçe desteği olan nadir yabancı uçak bileti uygulamalarından birisi eDreams. Önceleri web sitesi iken büyüyen işletme bir de uygulama çıkardı. eDreams, kullanıcılarına yalnızca uçak bileti değil en uygun otel bilgilerini de sunuyor. Düşen fiyatlar hakkında bilgilendirme yapan uygulamada hem satın alma hem de rezervasyon işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. 400 binden fazla otel bilgisi barındıran uygulamada yurtiçi ve yurtdışı bilet arama seçeneklerinin de mevcut olduğunu söyleyelim.

eDreams’in Android versiyonuna buradan, iOS versiyonuna ise buradan ulaşabilirsiniz.

BiletAll

Yurtiçi ve yurtdışı seyahatlar için ucuz ve güvenli uçak bileti bulmanızı ilke edinen uygulamalardan birisidir. Bilet almak istediğiniz yer ve zamanla ilgili filtreleme yapabilir, dilerseniz aynı güzergah için otobüs biletlerini de kontrol edebilirsiniz.

BiletAll, 500’den fazla havayolunu ve 200’den fazla otobüs firmasının biletlerini tek bir yerden kıyaslamanızı sağlıyor. 365 gün 24 saat hizmet veren çağrı merkezi desteği de sunan BiletAll, önerebileceğimiz uygulamalar arasında yer alıyor. Uygulamayı Android cihazlar için buradan, iOS cihazlar içinse buradan indirebilirsiniz.

Ucuz Uçak Bileti – Aviasales

Türkiye dahil dünya genelinde yapacağınız uçuşlar için uygun fiyatlı biletleri bulmanızı sağlayan bir başka uygulamadır. Üzerine tekrar basarak söyleyelim; Aviasales bilet satmıyor. Sizin mevcut en uygun olan bileti bulmanızı sağlıyor. Dolayısıyla uygulamayı, bu detayı göz ardı etmeden indirmelisiniz.

Aviasales, aktarma, seyahat süresi, fiyat ve bekleme süresi gibi detayları öğrenmenize izin veriyor. Yani uçuşla ilgili neredeyse tüm ince detaylarla bilgilendirilmenizi sağlıyor. Aldığınız bileti favorilerinize ekleyerek fiyat değişikliklerini takip edebilirsiniz. Uygulama, kullanıcılardan herhangi bir komisyon da almıyor.

Favoriniz olabilecek bir ucuz uçak bileti uygulaması olan Aviasales’ın Android versiyonunu buradan, iOS versiyonunu ise buradan indirebilirsiniz.