WhatsApp Hesabı Nasıl Açılır?

WhatsApp, akıllı telefonlarda en yaygın olarak kullanılan uygulamalardan biridir. Hatta en çok kullanılanı desek yanılmış olmayız. Anlık olarak mesajlaşayı sağlayan WhatsApp uygulaması, günümüzde neredeyse her telefonda bulunuyor.

Uygulama, hem iOS hem de Android telefonlara hızlı ve kolay bir şekilde indirilebiliyor. Telefonun kendi uygulama indirme mağazası yani Google Play Store ya da App Store mağazalarına girerek WhatsApp uygulaması ücretsiz bir şekilde hafızaya eklenebiliyor. Ülkemizde de en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ın kullanımı oldukça kolaydır. Uygulamayı henüz indirmeyen kişiler, WhatsApp hesabı nasıl açılır? sorusunun yanıtını araştırmak durumunda kalabiliyorlar.

WhatsApp hesabı açmak da en az uygulamayı indirmek kadar basittir. WhatsApp hesabı açabilmek için ihtiyacınız olan tek şey numaranızı paylaşmaktır. Bir de uygulamayı kullanabilmeniz için telefonunuzun internete bağlı olması gerekir. Peki bir WhatsApp hesabı nasıl açılır?

WhatsApp uygulamasını kullanarak arkadaşlarınıza fotoğraf, video, pdf dosya, metin ve dosya gönderebilirsiniz. Sohbet etmenin yanı sıra birçok işlevi de aynı anda sunan bu uygulama sadece günlük hayatta değil, iş hayatında da iletişim için önemli bir aracıdır. WhatsApp’ın en güzel yanı reklamsız ve ücretsiz olmasıdır. Uygulama her geçen gün yeni bir özellikle karşımıza çıkar ve ücretsiz birçok özellik kullanımımıza sunulur. WhatsApp uygulamasını indirmek ve hesap açmak için öncelikle bir akıllı telefonunuzun olması gerekiyor. WhatsApp uygulaması sadece iOS ve Android işletim sistemine sahip olan telefonlarda kullanılabilir. Bugün sizler için WhatsApp hesabı nasıl açılır ve kullanılır? sorularını yanıtladık.

WhatsApp Nedir?

WhatsApp, dünyada ve Türkiye’de en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Uygulama mesajlaşmaya para harcamadan internet üzerinden mesajlaşmanızı sağlar. WhatsApp tamamen ücretsiz ve reklamsız bir uygulamadır. Uygulama içerisinde mesajlaşmanın yanı sıra arama ve görüntülü arama özellikleri de bulunur. Ayrıca WhatsApp çoklu kullanım özelliği de sunan bir programdır. Yani WhatsApp’ı hem bilgisayardan hem telefonunuzdan hem de tabletinizden kullanabilirsiniz. Uygulama kendine her gün yeni özellik katarak kullanıcıların onayına sunar.

Uzun yıllardır hayatımızda olmasına rağmen WhatsApp uygulamasına her gün binlerce kişi yeniden kayıt olarak hesap açar. Uygulamayı kullanmak isteyenlerin en merak ettiği soru “WhatsApp hesabı nasıl açılır?” konusudur.

WhatsApp Uygulaması Neden Reklam Kullanmaz?

WhatsApp, diğer uygulamaların aksine piyasaya sürüldüğü günden bu yana hiçbir reklam sunmamıştır. Uygulama tamamen ücretsiz bir şekilde indirilir ve uygulamayı kullanırken kullanıcılara reklam sunmaz. WhatsApp’ın sahibi olan Facebook, uygulamanın ücretsiz olmasını bir politika olarak belirlediklerini açıkladı.

WhatsApp Nasıl İndirilir?

Yazılı ve görüntülü mesajlaşma için en çok kullanılan uygulamalardan WhatsApp, kullanıcılara rahat bir şekilde iletişim kurma olanağı sağlar. Kullanıcılar, WhatsApp üzerinden rehberinde bulunan herkesle mesajlaşabilir, sesli konuşabilir ya da görüntülü arama yapabilirler. WhatAapp kullanmak isteyenler ise kolay bir şekilde uygulamayı indirip kullanmaya başlayabilir.

Telefonlarda yer alan mağazalardan yani Google Play Store ya da App Store’dan WhatsApp uygulaması indirilebilir. Mağazaların arama yerine WhatsApp yazılarak uygulama bulunabilir. Daha sonra uygulamanın yanında yer alan indir butonuna tıklayarak kolayca telefonunuza indirebilirsiniz. İndirdiğiniz uygulama, telefona otomatik olarak kurulur ve kullanıma hazır hale gelir. Ancak WhatsApp uygulamasını yükleyebilmek ve kullanabilmek için mutlaka internete bağlı olmanız gerekiyor. Dosyalar internet olmadan telefona indirilemiyor.

WhatsApp Hesabı Nasıl Açılır?

WhatsApp uygulamasını kullanmak için öncelikle telefonunuza yüklemeniz gerekiyor. Telefona indirilen uygulama ikonu ana ekranınıza otomatik olarak gelecektir. Bu ikona tıklayarak WhatsApp uygulamasına kolayca girebilirsiniz. WhatsApp’a ilk kez giriyorsanız, bir hesap oluşturmanız gerekiyor.

  • WhatsApp, bilindiği üzere cep telefonu numarası ile çalışan bir uygulamadır. Bu nedenle WhatsApp’ı kullanmak için mutlaka numaranızı kullanmanız gerekiyor. Telefon numaranız olmadığı takdirde uygulama hiçbir şekilde açılmayacaktır.
  • WhatsApp uygulamasına ilk girdiğinizde karşınıza telefon numaranızı isteyen bir ekran çıkacaktır. Bu ekrana numaranızı girin ve telefonunuza gelen doğrulama koduyla numaranızı uygulama ile eşleştirin.
  • Numaranızı doğrulayın. Ardından WhatsApp; isim, soy isim ve profil fotoğrafınızı girmeniz için sizi bir alana yönlendirecektir. Bu alana girdiğiniz bilgiler sayesinde kişiler sizi tanır. İsterseniz bu alanı boş bırakabilirsiniz. Bu alanı da geçtikten sonra artık rehberinizdeki kişilerle mesajlaşabilirsiniz.
  • Rehberinizdeki kişileri görmek için uygulama içinde yer alan “Kişilerim” butonuna tıklayın ve konuşmak istediğiniz kişinin üzerine tıklayın. Açılan sayfada karşınızdaki kişiye hem mesaj atabilir hem de arayabilirsiniz. Artık WhatsApp uygulamasında bir hesabınız var.

WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

WhatsApp, çoklu kullanım özelliği olan bir uygulamadır. Bu sayede kullanıcılar hem mobil uygulamalarında hem de bilgisayarlarında WhatsApp’ı kullanarak iletişim kurabilirler. Uygulama geçtiğimiz yıllarda mobil platformlardan sonra web üzerinde de mesajlaşmaya imkan vermek adına web.whatsapp.com adresinde web servisini hizmete açmıştı. Bilgisayardan WhatsApp kullanmak için tek yapmanız gereken bu adrese gidip yönergeleri takip etmek. Sitede çıkan karekodu telefonunuzdaki “WhatsApp Web” yazan bölüme okuttuğunuzda hesabınız otomatik olarak açılacaktır. Bu sayede bilgisayar üzerinden de kişilerle iletişim kurabileceksiniz.