WhatsApp’ta Engelleyen Birine Mesaj Gönderme | 3 Yöntem

WhatsApp, Instagram, Twitter gibi platformlar, kullanıcılarına sınırsız mesajlaşma hakkı sunuyor. Fakat bu sınırsızlığın şöyle bir sınırı var; istediğiniz kişiyi engelleyebilirsiniz. Buna WhatsApp da dahil. WhatsApp’ta birisi sizi engellediğinde ona mesaj gönderemezsiniz, çevrimiçi olup olmadığını göremezsiniz ve profil fotoğrafı dahil kişisel hemen hiçbir şeyinden haberdar olamazsınız. Fakat çok acil durumlarda, WhatsApp’ta sizi engelleyen kişiye mesaj atabilmenizi sağlayan bazı yöntemler bulunmaktadır. Aşağıda WhatsApp’ta sizi engelleyen kişiye nasıl mesaj atabileceğinizi öğreneceksiniz. Öncesinde WhatsApp’ta herhangi bir kişi tarafından engellenip engellenmediğinizi anlamak için şuradaki makalemize göz atabilirsiniz.

WhatsApp’ta Engelleyen Birine Mesaj Gönderme Yolları

Grup Sohbeti ile WhatsApp’ta Engelleyen Birine Mesaj Gönderme

WhatsApp’ta kişisel mesajların dışında grup olarak da başkalarıyla mesajlaşabilirsiniz. Sizi engelleyen birine mesaj göndermek için bir grup sohbetinden faydalanabilirsiniz. Bunun için WhatsApp kişi listesinde hem sizin hem de sizi engelleyen kişiyle ortak bir kişiye ihtiyacınız olacak. Bu yöntemde üçünüzün yer aldığı bir grup kurulacak. Bu grubu kuracak kişi de her iki tarafın ortak arkadaşı olacak. Grup kurulduğunda sizi engelleyen kişiyle sohbet edebiliyor olacaksınız. Bunun için takip edilmesi gereken adımlar şunlar:

 • WhatsApp ana ekranının sağ üst köşesindeki mesaj oluştur ekranına gidin ve iPhone’da ‘yeni grup’u seçin. Android’de ise sağ üstteki üç nokta menüsüne giderek yeni grup’u seçmelisiniz.
 • Ortak kişi, sizi ve sizi engelleyen kişiyi gruba eklemeli.
 • Şimdi bu gruba herhangi bir mesaj gönderdiğinizde, sizi engelleyen de dahil olmak üzere tüm grup üyeleri mesajınızı görmüş olacak. Ayrıca görüşmenize özel olarak devam etmek için grubu kuran ortak arkadaştan gruptan ayrılmasını isteyebilirsiniz.

Bu yöntem elbette sizi engelleyen kişinin grupta kaldığı süre boyunca işler. Gruptan çıktığında yolun başına tekrar dönmüş olursunuz.

WhatsApp Hesabınızı Silip Yeniden Etkinleştirin

WhatsApp’ta sizi engelleyen bir kişiye mesaj gönderemezsiniz. İlla mesaj göndermek istiyorum diyorsanız o halde bu yöntemi denemeniz gerekecek. Çünkü WhatsApp hesabınızı silip yeniden etkinleştirdiğinizde, sizi engelleyen kişiye mesaj gönderebilirsiniz. Fakat bunun bazı dezavantajları bulunmaktadır. Bunlar eğer bir WhatsApp grubu sahibiyseniz, yönetici haklarını kaybedersiniz. Ayrıca iCloud ve Google Drive’daki sohbet geçmişinizi de kaybolmuş olacaktır. Yine de silinen WhatsApp mesajlarınızı kurtarabileceğiniz bazı yollar bulunmaktadır. Bunların ne olduğuna şuradaki makaleden ulaşabilirsiniz.

WhatsApp hesabınızı silip tekrar etkinleştirmek için aşağıdaki adımları takip etmelisiniz:

 • Telefonunuzda WhatsApp’ı başlatıp Ayarlar‘a gidin.
 • Buradan Hesap’a gidin sonrasında Hesabı Sil‘e tıklayın.
 • Telefon numaranızı girip ardından Hesabımı Sil‘e dokunun. Şimdi WhatsApp hesabınızı silip tekrar yeniden etkinleştirin.
 • WhatsApp hesabınızı yeniden etkinleştirmek için telefonunuzda WhatsApp’ı başlattıktan sonra ekranda beliren talimatları takip edin.

Bu iki yöntem, WhatsApp’ta sizi engelleyen birine mesaj gönderebilmenizi sağlayacak en etkili çözümlerdir. İşe yaraması muhtemel başka bir yöntem de eğer her yerden engellendiyseniz, ortak arkadaşınızdan ricada bulunup sizi engelleyen kişiden engelini kaldırmasını istemek. Muhtemelen bunu denemişsinizdir fakat aklına gelmeyenler de bu detayı gözden geçirebilirler.

WhatsApp’ta Beni Engelleyen Birine Mesaj Atma Programı

Unblock Me ile WhatsApp’ta Engelleyen Birine Mesaj Gönderme

WhatsApp’ta sizi engelleyen kişilere mesaj göndermenizi sağlayan üçüncü taraf uygulamalar mevcuttur. Bunlardan biri popüler bir uygulama olan Unblock Me’dir. Unblock Me’yi kullanmak için şu adımları izleyebilirsiniz:

 • Google Play Store veya App Store’dan Unblock Me uygulamasını indirip yükleyin.
 • Unblock Me’yi açıp sonrasında bir hesap oluşturun.
 • WhatsApp’ta sizi engelleyen kişinin telefon numarasını girin.
 • Gönder (Send) seçeneğine dokunun.
 • Unblock Me, sizi engelleyen kişiye bir mesaj gönderecektir. Kişi, gönderdiğiniz mesajın sizin tarafınızdan gönderildiğini göremez.

Önemli bir detaydan bahsetmek gerekirse, kişinin mesajınızı okuyacağı veya cevap vereceği garanti değildir. Eğer kişi sizi hiçbir şekilde görüşmek istemediği için engellediyse, mesajınıza yanıt vermeyebilir.

WhatsApp’ta Beni Engelleyen Birini Arayabilir miyim?

Evet, sizi WhatsApp’ta engelleyen birini arayabilirsiniz. WhatsApp’ta sizi engelleyen biriyle iletişime geçmekte zorlanıyorsanız, onu normal bir telefon görüşmesi, FaceTime veya Instagram gibi başka bir uygulama aracılığıyla aramayı düşünebilirsiniz.

Yine de dikkatli olmanızı öneririz zira arkadaşınız sizi muhtemelen sebepsiz yere engellemedi. Eğer sizinle konuşmak isteseydi, en başta sizi engellemezdi. Bu sebeple onu aramaya çalışmadan önce, bunun çok önemli bir şey olduğundan emin olmalısınız.