Word Boş Sayfa Silme Nasıl Yapılır?

Microsoft Word kullanıyorsanız, belgenizin ortasında veya sonunda boş bir sayfanın görünmesini istemezsiniz. Bu sebeple Word’de boş sayfa silme, kullanıcıların kolaylıkla yapmak istediği şeylerden birisidir. Boş sayfalar enter tuşuna çok fazla basılması, sayfa sonları, fazladan paragraf işaretçileri gibi durumlar nedeniyle oluşabilir.

Word Boş Sayfa Silme Nedir?

Microsoft Word, Microsoft Corporation tarafından geliştirilen popüler bir kelime işlemci yazılımıdır. Microsoft Word’ü ilk açtığınızda, genellikle içeriğinizi yazmaya veya oluşturmaya başlayabileceğiniz boş bir belge veya “boş bir sayfa” görüntülenir.

Microsoft Word’deki bu boş sayfa, ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilebilir. Dikey veya yatay gibi çeşitli sayfa düzenleri arasından seçim yapabilir, kenar boşluklarını değiştirebilir, yazı tipi boyutunu ve stilini ayarlayabilir ve belgenize resimler, tablolar, grafikler ve diğer ögeleri ekleyebilirsiniz.

Microsoft Word ayrıca hızlı bir şekilde başlamanıza yardımcı olmak için çeşitli şablonlar ve önceden tasarlanmış düzenler sağlar. Bu şablonlar özellikle özgeçmişler, ön yazılar ve iş raporları gibi profesyonel görünümlü belgeler oluşturmak için kullanışlıdır.

Microsoft Word’deki boş bir sayfa, genel olarak her türlü belgeyi oluşturmak için mükemmel bir başlangıç ​​noktası olabilir ve çok çeşitli özellikleri ve seçenekleriyle, özel ihtiyaçlarınıza uygun geniş bir özelleştirme yelpazesi sunar. Bununla birlikte aşağıda Microsoft Office 2016 ile Word’de boş sayfa silme adımlarını göreceksiniz. Ayrıca bu adımlar hemen hemen diğer tüm sürümler için de geçerli olacaktır.

Word Boş Sayfa Silme Yöntemleri

Word Ortadaki Boş Sayfa Nasıl Silinir?

Büyük bir Word belgesi üzerinde çalışıyorsanız ve artık sayfayı yazdırmak üzereyseniz, belgede boş sayfa olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bunun için CTRL + Shift + 8 tuşlarına aynı anda basmalısınız. Bu tuş kombinasyonu, her paragrafın sonundaki ve her boş satırdaki paragraf işaretçilerini (¶) gösterir.

Bu fazla sayfaları kaldırmak için farenizle veya izleme dörtgeninizle paragraf işaretçilerini vurgulayın ve ardından silme (delete) tuşuna basın. Paragraf işaretçilerinden birisi kalırsa onu da silmeyi unutmayın.

Son olarak sabırlı bir kişiyseniz, boş sayfalara gidip paragraf işaretleri kaybolana kadar silme tuşuna basarak da boş sayfaları kaldırabilirsiniz.

Word Fazla Boş Sayfa Silme Nasıl Yapılır?

Word belgenizde fazladan boş bir sayfayı silmek için aşağıdaki adımları izlemelisiniz:

  • Belgenizin sonuna gelecek fazladan boş sayfayı silmek için Görünüm seçeneğine tıklayın.
  • Ardından Word’de Gezinti bölmesinin üzerine tıklayın.
  • Şimdi sol tarafta bir sekme görünecek. Buradaki seçeneklerden Sayfalar‘a tıklayın.
  • Otomatik olarak aktif olan sayfa seçilmiş olacak. Şimdi silmek istediğiniz boş sayfalara tıklayıp delete (silme) tuşuna basın.

Word’de boş sayfa silmek için başvurabileceğiniz iki yöntem de bu şekildeydi. Aslında yapımı gayet basit olan Word’de boş sayfa silme konusunda kafanıza takılan yerleri yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Microsoft Word’de boş bir sayfaya nasıl yazı yazılır?

Microsoft Word’de boş bir sayfaya yazmaya başlamak için belgeye tıklayıp yazmaya başlayın. Yazı tipini, boyutunu, stilini ve diğer biçimlendirme seçeneklerini tercihlerinize göre özelleştirebilirsiniz.

Microsoft Word’de boş bir sayfanın sayfa düzenini değiştirebilir miyim?

Evet, Microsoft Word’de boş bir sayfanın sayfa düzenini değiştirebilirsiniz. Bunu yapmak için Sayfa Düzeni sekmesine gidiğ tercih ettiğiniz yönü, boyutu, kenar boşluklarını ve diğer seçenekleri belirleyin.

Microsoft Word’de boş bir sayfaya resim veya başka bir şey nasıl ekleyebilirim?

Microsoft Word’de boş bir sayfaya resim veya başka ögeler eklemek için Ekle sekmesine gidin. Ardından resim veya tablo gibi eklemek istediğiniz nesne türünü seçin. Görüntüleri ve diğer nesneleri eklemek için sürükle ve bırak yöntemini de kullanabilirsiniz.