Xiaomi Fotoğraflar Galeride Görünmüyor, Nasıl Düzeltilir?

Xiaomi, dünya genelinde uygun fiyatlı telefonlar sunan en iyi şirketlerden biridir. Bu kadar uygun fiyatlarla birlikte bazı kullanıcılar sıkıntı verici sorunlar ve hatalarla karşılaşabilmektedir.

Bu sorunlar arasında aşırı ısınma, ağ bağlantısı sorunları, performans düşüklüğü, zayıf pil ömrü, GPS sorunları, aşırı ısınma ve resimlerin ve videoların cihazlarda görünmemesi yer almaktadır. Bu makalede, Xiaomi telefonlarda resimlerin ve videoların görünmüyor olmasını çözüme kavuşturacağız.

Xiaomi Telefonlarda Fotoğrafların Galeride Görünmüyor Olmasının Çözümü

Fotoğrafların Yanlışlıkla Silinip Silinmediklerini Kontrol Edin

Öncelikle resimlerin ve videoların yanlışlıkla silinip silinmediğini kontrol edin. Galeriden silinip silinmediğini doğrulamak için cihazınızdan Fotoğraflar‘a gidin, albümlere gidin. Ardından en son silinen bölümüne giderek fotoğrafların silinip silinmediklerini görüntüleyin. Unutmayın, özel dosyalar bir kez silindikten sonra Mi cihazlarda kurtarılamazlar.

SD Kartta Kaydedildiğini Kontrol Edin

Fotoğrafların/videoların SD kartta mı yoksa telefon depolamasında mı kaydedildiğini kontrol edin. Dosyanın SD kartta kaydedildiği bir durumda, SD kartın çıkarılmadığı veya bozulmadığından emin olun. İstediğiniz dosyalar SD kartta ise ve bozulduysa, tek seçenek dosyalarınızı bulut depolamada yedekleyip SD kartınızı biçimlendirerek tüm dosyaları tekrar SD karta aktarmaktır.

Dosyaların Kaybolup Kaybolmadığını Kontrol Edin

Kayıp dosyanın dizinini bulmak için cihazınızdaki dosya yönetimi bölümüne, ardından telefon depolamasına gidin. Buradan kayıp dosyanın yolunu bulun ve resimlerin/videoların gösterilip gösterilmediğini kontrol edin.

Bulut Hizmeti Hesabına Giriş Yaptığınızdan Emin Olun

Mi bulut hizmeti hesabınızdan yerel kişisel verileri silme hatasını yapmamak için Mi bulut hizmeti hesabınızdan çıkış yaptığınızdan emin olun. Bazen bu bulut hizmeti, resimlerinizi ve videolarınızı yedeklemenize ve daha sonra bunlara erişmenize yardımcı olur.

Tüm Dosyaları Yedeklediğinizden Emin Olun

Tüm dosyalarınızın buluttan yedek kopyasını alın, böylece cihazınızın varsayılan olarak silmesi durumunda silinmezler. Bir yedek kopya aldıktan sonra galerinizde dosyalarınızı görüntülemekte sorun yaşamaya devam ederseniz, yedeklemeyi geri yüklediğinizden emin olun. Dosyalara galeriden erişilemiyorsa, cihazınızı biçimlendirip yedeğinizi geri yüklemek, cihazınızı yeniden başlatmanıza ve düzgün bir şekilde çalışmasına yardımcı olabilir.

Tüm Önbellek Verilerini Temizleyin

Galeri uygulamasının önbelleğini temizlemek, cihazınızdaki tüm medya dosyalarını görüntülemek için kullanabileceğiniz seçeneklerden biridir. Bunun için şu adımları izleyin:

  • Dosya yöneticisine gidip Android klasörüne gidin.
  • Ardından verilere gidip buradan com.android.gallery3d klasörünü bulun.

Şimdi önbelleği temizlemek için şu adımları izleyin:

  • Cihazınızın Ayarlar uygulamasını açın.
  • Uygulamalar ve bildirimler‘e dokunun.
  • Tüm uygulamaları görüntülemek için Tüm uygulamalar‘ı seçin.
  • Depolamaya dokunun. Depolamayı temizleyip son olarak Önbelleği temizle‘ye dokunun.

Dosya Sistemi Uyumsuzluğu

Eğer SD kartınızdaki resimler ve videolar bilgisayarınızda önizleniyorsa ancak mobil telefonlarda görüntülenemiyorsa, bu dosya sisteminden kaynaklı bir sorun olabilir. Android işletim sistemi NFTS’yi desteklememektedir. Bu sebeple SD kartınızın dosya sisteminin FAT, Ext3 veya Ext4 formatında olması gerekmektedir.

Cihazınızı Yeniden Başlatın

Yukarıdaki çözümlerden hiçbiri çalışmazsa, Xiaomi telefonunuzu yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz. Cihazınızı yeniden başlattığınızda, medya dosyalarınızı galeri uygulamasına yeniden senkronize edecektir. Sonrasında Galeri uygulaması verileri temizledikten sonra boş görünüyorsa endişelenmeyin. Cihazı tekrar başlatmak, tüm resimleri ve medya dosyalarınızı galeri uygulamasında yükleyecektir.

Umarım bu çözümlerden bir tanesi fotoğrafları ve videoları görememe sorununuzu çözecektir.