Yemeksepeti Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Yemeksepeti, ülkemizin en popüler çevrimiçi yemek sipariş platformudur. Milyonlarca kullanıcısı olan Yemeksepeti ile ister mobil ister masaüstünden yemek siparişleri verebiliyorsunuz. Gün geçtikçe güçlü rakipler edinen platformla ilişiğinizi kesmek için hesabınızı silmek isteyebilirsiniz. Fakat bazı uygulamalarda rastladığımız gibi Yemeksepeti’nde de hesabınızı silebileceğiniz bir menü bulunmuyor. Bunun yerine alternatif yöntemlerden faydalanmalısınız. Yemeksepeti hesabımı nasıl silebilirim? diyenlerin kullanabileceği birkaç yöntemden bahsettik.

Yemeksepeti Hesap Silme

Yemeksepeti hesabınızı ne uygulama ne de masaüstü üzerinden silmek için bir menü bulunmuyor. Bunun yerine kurumun iletişim sayfaları üzerinden hesap silme talebi gönderebilirsiniz. Aşağıdaki üç iletişim yoluyla Yemeksepeti hesabınızın silinmesini talep edebilirsiniz:

Hızlı bir çözüm arıyorsanız, ilk etapta birinci ve üçüncü seçenekleri değerlendirmeyi seçebilirsiniz.

Yemeksepeti’nin iletişim telefonunu aradığınızda, öncelikle müşteri hizmetleriyle iletişime geçmelisiniz. Ardından hesabınızı silmek istediğinize dair kısa ve net bir açıklama yapmalısınız. Hesabınızı neden silmek istediğinize dair bir soru yöneltilebilir. Buna en makul cevabı vererek işlemi başlatabilirsiniz.

Bunun yanında [email protected] mail adresi üzerinden de talep gönderebilirsiniz. Yapmanız gereken şey, Yemeksepeti ile ilişkili mail adresinizle şirkete hesabınızı silmek istediğinize dair net bir bilgilendirmede bulunmak. Talebiniz alındıktan sonra mail ile veya kısa mesaj yoluyla bilgilendirilmiş olacaksınız.

Yemeksepeti Hesabımı Sildiğimde Ne Olur?

Yemeksepeti hesabınızı sildiğinizde, hesabınızla ilgili tüm bilgileri de silmiş olursunuz. Önceden yaptığınız siparişleriniz, adres bilgileriniz ve eğer varsa indirim kuponlarınız sistemden silinmiş olur. Bu sebeple indirim kuponunuz varsa, Yemeksepeti hesabınızı silmeden önce bunu değerlendirebilirsiniz.