YouTube’da En Çok Beğeni Alan Yorumlar

youtube-en-cok-begeni-alan-yorumlar

Google’ın dünya genelindeki en popüler hizmetlerinden bir tanesi olan YouTube’da sayısız içerik bulunuyor. Milyarlarca kullanıcı, her gün bu videoları izleyip yorumlar yapıyor. Kimi yorumlar, yorum sahibinin sosyal medya linci yemesine yol açıyor olsa da bazı yorumlar var ki milyonlarca beğeniyor. Bu içeriğimizde, YouTube’da en çok beğeni alan yorumlar konusuna bakacağız.

YouTube, pek çok kullanıcı için yalnızca bir video platformu olsa da kimileri, bu platformu adeta bir sosyal ağ olarak kullanıyor. Hatta kimi kullanıcılar, on yıl sonraki kendine bir not bırakıyor, bazıları ise sevdikleri bir kişiye gönderme yapıyorlar. Elbette YouTube’da en çok beğeni alan yorumlar Türkçe olmasa da bizi de çok eğlendirecek türden.

YouTube’da Tüm Zamanlarda En Fazla Beğeni Alan Yorumlar

YouTube’da bugüne kadar yapılmış olan yorumlar, genel olarak kullanıcıların fikirlerine odaklanıyor. Yani az sonra detaylı bir şekilde bakacağımız yorumlarda bilimsel bir şey yok. Ayrıca bu yorumlar gezegenimizi kurtaracak şeyler de değil. Dilerseniz artık lafı daha fazla uzatmayalım ve YouTube’daki tarihin en efsane yorumlarına birlikte bakalım.

Billie Ellish – Bad Guy (Yoruma gelen beğeni sayısı 3,2 milyon)

Dünyaca ünlü şarkıcı Billie Ellish’in en popüler şarkılarından bir tanesi Bad Guy. 1 milyardan fazla görüntüleme sayısına sahip olan bu şarkıyı dinleyen “Seth Everman” isimli bir kullanıcı, yaptığı yorumla YouTube tarihine geçti. “i’m the bald guy”, yani “Ben kel adamım” yazan kullanıcı, bu paylaşımla YouTube’da en çok beğeni alan yorumlar listesinin ilk sırasına oturdu. Yalnız yorum her nedense kaybolmuş durumda. Aslında kaybolmaktan ziyade, videonun en çok beğenilen yorumları sıralamasında görünmüyor. Yoksa yorum silinmiş değil. Eğer aramak isterseniz elbette bulabilirsiniz, tabii 800 binden fazla yorum içerisinde aramaya karar verirseniz 🤓

Me at the Zoo (Yoruma gelen beğeni sayısı 2,5 milyon)

Me at the Zoo, YouTube için çok önemli bir video. Çünkü bu, YouTube’a yüklenen ilk video. “Jawed” isimli bir kanala yüklenen videoda, San Diego’da bir hayvanat bahçesine giden bir genç açıklamalarda bulunuyor. San Diego Hayvanat Bahçesi’nin resmi YouTube kanalı, bu videonun altına “YouTube’a yüklenen ilk videonun bizim mekanımızda çekilmesinden gurur duyuyoruz” yazıyor. Bu yorum tam 2,5 milyon beğeni aldı.

Only Dream Can Comment On This Video (Yoruma gelen beğeni sayısı 1,9 milyon)

YouTube’da en çok like alan yorumlar listesinin dördüncü sırasında, tamamen troll amaçlı çekilmiş bir video yer alıyor. Videonun başlığında, “Bu videoya yalnızca Dream yorum yapabilir” deniliyor. Daha sonra da Dream isimli kanal gelip bu videoya yorum yapıyor. İşte bu yorum, 1,9 milyon beğeni alarak viral hale geliyor. Fakat kötü bir haberimiz var; yorum silinmiş durumda. Daha doğrusu videoya gelen tüm videolar kaldırılmış olarak görünüyor.

YALGAAR – CARRYMINATI X Wily Frenzy (Yoruma gelen beğeni sayısı 1,8 milyon)

Asıl ismi Ajey Nagar olan, YouTube’da kullandığı isim olan CarryMinati, bir şarkı yapmaya karar veriyor. Projeyi hayata geçiren YouTuber, videosunun açıklama bölümüne bir şeyler yazmak istediğini ancak YouTube’un buna izin vermediğini söylüyor. Bu açıklaması bir destek kampanyası haline gelen Hint YouTuber’ın yorumu, 1,8 milyon beğeniyle listemizin ikinci sırasında yer alıyor.

Mr. Beast… Do you remember me? (Yoruma gelen beğeni sayısı 1,7 milyon)

Buddster isimli bir YouTube kanalı, dünyaca ünlü YouTuber Mr. Beast’e ithafen “beni hatırladın mı?” temalı bir video çekiyor. Bu videonun konusu, Mr. Beast’in YouTube olduğu ilk dönemlere dayanıyor. Buddster, Mr. Beast’in bir videosuna beni hatırlayacak mısın yazıyor. YouTuber da evet diyor. Hayranının hazırladığı videoya yorum yapan Mr. Beast, bu sayede YouTube’da en çok beğeni alan yorumlar listesinde kendine yer buluyor. Mr. Beast’in yorumu yaklaşık 1,7 milyon beğeni almış durumda.

PewDiePie Comment On This Video (Yoruma gelen beğeni sayısı 1,8 milyon)

MrBeast Short isimli bir kanalda yayınlanan “PewDiePie, Bu Videoya Yorum Yapacak” başlıklı içerik, gerçekten de amacına ulaşıyor. En az MrBeast kadar popüler olan YouTuber PewDiePie, bu videonun altına gelerek; “Anlamadım, tam olarak ne yapmam gerekiyor” yorumunu yapıyor. İşte bu yorum, YouTube’da en çok beğeni alan yorumlar arasında yer almayı başarıyor.

Selena Gomez – Lose You To Love Me (Yoruma gelen beğeni sayısı 1,3 milyon)

Dünyaca ünlü şarkıcı Selena Gomez, 2019 yılında yayınladığı “Lose You To Love Me” isimli şarkısına bir yorum yapıyor. Bu yorumda, şarkının kendi hayatındaki pek çok şeyden ilham aldığından bahseden şarkıcı, samimi açıklamasıyla hayranlarının da beğenisini topladı. Gomez’in yaptığı yorum, bugüne dek 1,3 milyon beğeni almış durumda.

Rick Astley – Never Gonna Give You Up (Yoruma gelen beğeni sayısı 1 milyon)

Never Gonne Give You Up, 80’lı yılların sonunda dünya genelinde hit olan şarkılardan bir tanesiydi. Bu şarkı ve şarkıya ait klip, 2009 yılında YouTube’a yükleniyor, “Timeworks” isimli bir kullanıcı da bu videoya yorum yapıyor. Bu yorumda, videonun 600 milyondan fazla görüntüleme almasının bir sebebinin olması gerektiğini söyleyen kullanıcı, kendi gibi düşünenlerin olduğunu fark etmiş. Fakat bu yorum da maalesef şu an ortadan kaybolmuş durumda. Yine de şöyle bir detaydan bahsedelim. Kanalın sahibi, videonun 1 milyardan fazla izlendiğine yönelik bir teşekkür yorumu yapmış. Ve bu yorum, günümüze kadar (30 Haziran 2022 itibarıyla) 1 milyon beğeni sayısına ulaşmış.

Eminem – Rap God (Explicit) (Yoruma gelen beğeni sayısı 954 bin)

Rap müziğin efsanelerinden Eminem’in Rap God adlı şarkısı için paylaşılan oldukça eğlenceli bir yorum, adını dünyanın en çok beğenilen YouTube yorumları arasına sokmayı başardı. Eminem’in şarkıyı söyleme hızının internetinden daha hızlı olduğunu söyleyen Golden kullanıcı adlı kişinin yorumu 950 binden fazla beğeni almış durumda.

Hi Me In 5 Years (Yoruma gelen beğeni sayısı 945 bin)

YouTuber Mr. Beast, 2020 yılının sonunda 5 yıl önce çektiği bir videoyu YouTube kanalında paylaşmaya karar veriyor. Videonun yorum bölümüne de bir not bırakmayı ihmal etmeyen YouTuber, videoyu 5 yıl önce çektiğini hatırladığını, bunun bir delilik olduğunu söylüyor. Bu yorum, Mr. Beast’in hayranlarından tarafından beğeni yağmuruna tutuluyor.

Bella Poarch – Build a B*tch (Official Music Video) (Yoruma gelen beğeni sayısı 855 bin)

Şarkıcı Bella Poarch, yayınladığı video klibi için “How many of my friends did you find in the video?” yani videoda kaç arkadaşımı buldun? şeklinde bir yorum yapıyor. Pek bir numarası yokmuş gibi gözükse de bu yorum, 855 bin kişi tarafından beğenilmiş durumda.

Lil Dicky – Earth (Official Music Video) (Yoruma gelen beğeni sayısı 851 bin)

Ünlü bir rap yıldızı olan Lil Dicky, 7 dakika uzunluğunda “Dünya” başlıklı bir şarkı üretiyor. Bu şarkıda gezegenimizin sorunlarına dem vuran ünlü rapçi, “Dünya’yı seviyoruz. Burası bizim evimiz.” diyor. Dünyanın en popüler belgesel kanallarından National Geographic de bu videonun altına “Biz de” anlamına gelen bir yorum yapıyor. Bu yorum, 851 bin beğeni ile YouTube’da en çok beğeni alan yorumlar listesine giriyor fakat bilin bakalım sonrasında ne oluyor: Bu yorum da ortadan kayboluyor 🙁