Aliexpress’ten Bedava Ürün Alma Yolları

Aliexpress, müşterilerine her gün iki bedava ürün dağıtıyor. Buna Aliexpress Freebies deniyor. Bu ücretsiz ürünler, sınırlı sayıda kişiye ücretsiz olarak gönderilen ürünlerdir. Bu kulağa garip gelebilir fakat arkasında çok basit bir mantık bulunuyor. Satıcılar, ürünlerini tanıtmak ve iyi yorumlar almak için ücretsiz ürün gönderimi yapıyorlar. Fakat bu yöntem Türkiye’de kullanılamıyor. Eğer yurt dışında yaşıyorsanız, Aliexpress’in bu özelliğinden faydalanabilirsiniz. Fakat bu her zaman böyle olacak diye bir durum da yok. Aliexpress’in bu özelliği yalnızca mobil uygulama üzerinden kullanılabiliyor. Dolayısıyla uygulamayı cihazınıza yükleyip sık sık özelliğin kullanımda olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bedava ürün başvurusunun olduğu menü Bedavalar ve İncelemeler olarak adlandırılmış durumda. Bunun yanında Türkiye’deki kullanıcılar için farklı bir yöntemden bahsedeceğiz, bir yere ayrılmayın 🤗

Aliexpress Bedava Ürün Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aliexpress Freebies yalnızca mobil uygulama (AndroidiOS) aracılığıyla kullanılabilir. Bu nedenle masaüstü sürümünü bir süreliğine askıya alıp AliExpress mobil uygulamasını kullanmalısınız.

AliExpress uygulamasını yükledikten sonra bedava ürün kazanmak için yapmanız gerekenler şunlar:

  • Uygulamayı yükledikten sonra oturum açın (veya hesabınız yoksa kaydolun). Bedavalar ve İncelemeler bölümüne dokunun.
  • Orijinal fiyatlarıyla birlikte bedava çekiliş için hazırlanmış ögelerin bir listesini göreceksiniz. Mevcut olanlardan herhangi iki tanesini seçin.
  • Daha az başvuru sahibi olan teklifleri gözünüze kestirmenizi öneririz. Ekran görüntüsünden de görebileceğiniz gibi başvuru sayısı, ürün başına 10.000’in üzerine çıkabilir.
  • Hangi ürüne katılmaya karar verdikten sonra Ücretsiz Başvur‘a dokunun.
  • Adresi Kaydet‘e dokunarak adresinizi onaylayın.
  • Hüküm ve Koşulları okuduklarını kabul etmek için Kabul Et‘e dokunun.

Bu işlemlerin ardından Aliexpress’te bedava ürün çekilişine katılmış oldunuz. Eğer çekilişi kazanırsanız, bedava ürünü kazanabilmeniz için Aliexpress cüzdanınızda 1 cent kadar (0,01 dolar) bir paranın olması gerekiyor. Eğer bu para cüzdanınızda olmasa, kazandığınız bedava ürüne kavuşma şansınız bulunmuyor.

Aliexpress Bedava Ürün Kazanma Yöntemi

Yukarıdaki yöntemin Türkiye’deki kullanıcılar için geçerli olmadığını söylemiştik. Fakat Türkiye’deki kullanıcılar için farklı bir yöntemden bahsedeceğiz. Üstelik bunu çekilişe katılma gibi prosedürlerin içinde kaybolmadan yapacaksınız.

aliexpress-alisceris-yapma-vergi-hesaplama

Aliexpress, dünya genelinde milyonlarca müşteri portföyü olan bir platform. Dolayısıyla burada satış yapan yüzlerce mağaza bulunmaktadır. Her e-ticaret sitesinde olduğu gibi Aliexpress’te de mağazalar için olumlu yorum ve puanlar önemlidir. Bu sebeple platformda bir satıcıyı gözünüze kestirerek kendisinden numune (bedava) ürün talebinde bulunabilir, karşılığında olumlu yorum ve yüksek puan verebileceğinizi iletebilirsiniz.

Bu yöntemi Türkiye’deki e-ticaret sitelerinde uyguladığınızda muhtemelen geri dönüş alamazsınız. Fakat Aliexpress’te bu tarz taleplere olumlu yanıt veren mağazalar bulunmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, platformda bir alışveriş geçmişinizin olması. Yani hiç alışveriş yapmadan direkt bir mağazadan bedava ürün talebinde bulunursanız, muhtemelen olumsuz yanıt alırsınız. Dolayısıyla Aliexpress’ten uzun süredir alışveriş yapıyorsanız, bu talebinizin karşılık bulma ihtimali az da olsa bulunuyor.

Peki bu talepte nasıl bulunacaksınız? Eğer İngilizceye hakimseniz, talebinizi bu dil aracılığıyla iletebilirsiniz. İngilizceniz kısıtlıysa da telaş yapmanıza gerek yok. Çoğu kişi, Aliexpress mazağaları ile Google Çeviri aracını kullanarak iletişime geçiyor. Siz de burayı kullanarak bedava ürün talebinde bulunabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Aliexpress Alışveriş Yapma | Vergi Hesaplama

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik
en-iyi-video-birlestirme-programlari
En İyi 20 Video Birleştirme Programı | Ücretsiz