Coinbase Kimlik Doğrulama Sorunu Nasıl Çözülür?

Pek çok kullanıcı, güvenliğini sağlamak amacıyla ekstra bir koruma özelliğinden faydalanmak ister. Coinbase kullanıcıları için bu aşamada devreye iki faktörlü kimlik doğrulama girmektedir. Fakat bazen Coinbase’te kimlik doğrulama ile ilgili sorunlar yaşanabiliyor. Bu sorunu çözmek için neler yapabileceğinize dair bazı çözüm önerilerimiz olacak. Aşağıda Coinbase’te kimlik doğrulama sorununu çözmenizi sağlayacak adımları göreceksiniz.

Coinbase İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Nedir?

Coinbase’teki birikimlerinizi olumsuz bir durum yaşanması ihtimaline karşılık korumak istemeniz son derece doğal. Bu sebeple kimsenin erişemeyeceği güçlü bir şifre oluşturmalısınız. Bunun yanında iki faktörlü kimlik doğrulama özelliği de bulunmaktadır. Bu özelliği aktif ettiğinizde, Coinbase hesabınıza erişebilmeniz için tek seferlik bir kod oluşturulur.

Coinbase’te iki faktörlü kimlik doğrulamayı aktif etmek için şunları yapmalısınız:

 • Coinbase’in web sitesine giderek Güvenlik Ayarları sekmesine gidin.
 • Buradan iki adımlı kimlik doğrulama için tercih ettiğiniz yöntemlerden birini tercih edin.

Coinbase Kimlik Doğrulama Sorunu Nedir?

Coinbase kimlik doğrulama sorunu, kullanıcıların Coinbase hesaplarında oturum açmaya çalışırken, alım satım yapmak veya kripto para birimi göndermek gibi belirli eylemleri gerçekleştirirken karşılaşabilecekleri sorunu ifade etmektedir. Kimlik doğrulama sorunları, yanlış bir şifre veya doğrulama kodu girmek, yeni bir cihaz veya IP adresi kullanmak veya Coinbase tarafında teknik bir hatayla karşılaşmak gibi çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir.

Coinbase Kimlik Doğrulama Sorununun Çözümü

Kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek Coinbase hesabınıza giriş yapmak istediğinizde iki adımlı kimlik doğrulama işe yaramazsa, buna 3 şey sebep olabilir. Şimdi bunların neler olduğunu ana başlıklar halinde bir bakalım.

Güvenlik Anahtarı Çalışmıyor

Eğer güvenlik anahtarınız çalışmıyorsa şunları deneyin:

 • Güvenlik anahtarınızı girip ardından e-posta adresiniz ve şifrenizle giriş yapmayı deneyin.
 • Güvenlik anahtarınız hala işe yaramıyorsa tarayıcınızın önbelleğini temizleyin.

Güvenlik anahtarı için cihaz değişikliği yapmak istiyorsanız şunları yapmalısınız:

 • E-posta adresinizi ve şifrenizi girerek Coinbase hesabınıza giriş yapın.
 • Güvenlik Ayarları‘na gidip buradan Yönet‘i seçin.
 • Şimdi iki faktörlü kimlik doğrulama için istediğiniz cihazı tanımlayın.

SMS Kodları Gelmedi

Mobil üzerinden Coinbase hesabınıza giriş yapmak istediğinizde oturum açmak için gereken SMS kodu gelmezse şu adımları izleyin:

 • Çok fazla kod gönderme işlemi yaparsanız, sistem otomatik olarak kod göndermeyi durdurur. Bu sebeple bir süre kod gönderme işlemini bir süre askıya alın.
 • Sorun SMS ağınızdan kaynaklanıyor olabilir. Bu sebeple bir süre bekleyebilirsiniz.
 • SMS gelen kutusunun tamamen dolu olup olmadığını kontrol edin. Eğer tamamen doluysa gelen SMS’leri göremezsiniz.

Başka Bir Tarayıcı veya Cihaz Kullanın

Coinbase’de bir kimlik doğrulama sorunu yaşıyorsanız, farklı bir tarayıcı veya cihaz kullanmayı deneyebilirsiniz. Bunun için izlemeniz gereken adımlar sırasıyla şunlar:

 • Geçerli tarayıcınızdan veya cihazınızdan giriş yaptığınız Coinbase hesabınızdan çıkış yapın.
 • Aynı cihazda farklı bir tarayıcı açın veya tamamen farklı bir cihaz kullanmayı deneyin.
 • Coinbase web sitesi üzerinden kimlik bilgilerinizi kullanarak tekrar giriş yapmayı deneyin.
 • Yeni tarayıcıda veya cihazda başarılı bir şekilde oturum açabiliyorsanız, sorun daha önce kullandığınız tarayıcı veya cihazla ilgili olabilir.
 • Hala kimlik doğrulama sorunları yaşıyorsanız Coinbase’teki teknik bir sorun veya yanlış oturum açma kimlik bilgileri bu soruna neden olan başka faktörler olabilir.
 • Böyle bir durumda oturum açma kimlik bilgilerinizi tekrar kontrol edebilir, tarayıcı önbelleğinizi ve çerezleri temizleyebilir, yardım için Coinbase desteğiyle iletişime geçebilirsiniz.

Kimlik Doğrulama Uygulaması ile İlgili Sorunlar

Kimlik doğrulama uygulamaları, bazı zamanlarda kararlı şekilde çalışmayabiliyorlar. Böyle bir durum yaşadığınızda ilk olarak hesabınıza giriş yapın ve kodu aldığınızda “kimlik doğrulama uygulamasına erişemiyorum” şeklinde beliren seçeneğe tıklayın. Ardından Coinbase, hesabınızı kurtarabilmeniz için gerekli işlemleri başlatacak. Elbette bu aşamada sizden bazı belgeleri kendilerine iletmenizi isteyecekler.

Artık Coinbase hesabınıza, kimlik doğrulama sorunu yaşamadan giriş yapabildiğinizi varsayalım. Sorun yaşadığınız kimlik doğrulama uygulaması yerine başka bir tane kullanmak için şuradaki makaleye göz atabilirsiniz. Yeni kimlik doğrulama uygulamasını Coinbase’e tanımlayabilmeniz için hesabınıza giriş yapıp Güvenlik Ayarları kısmına gidin. Buradan Gizli Anahtarınızı Yeniden Oluşturun (Regenerate your Secret Key) seçeneğini seçin. Şimdi bir QR kodu olabilecek yeni anahtarı cihazınızdaki kamera ile taramanız gerekecek. Bunu yaptıktan sonra artık yeni kimlik doğrulama uygulamasını tanımlamış olacaksınız.