Discord Hesap Oluşturma Nasıl Yapılır?

Discord’u kullanmaya başlamak için öncelikle bir hesap oluşturmanız ve gerekli ayarlamaları yapmanız gerekiyor. Bu hesap ile Discord’u dilediğiniz web tarayıcısında kullanabilir, favori ilgi alanlarınızla ilgili toplulukları bulabilirsiniz. Ardından bu topluluklardaki etkinliklerden nasıl haberdar olacağınızı da kişiselleştirme yardımıyla kendiniz ayarlayabilirsiniz. Bu süreç nispeten basit olsa da hızlı bir başlangıç yapabilmeniz için yararlı olacağını düşündüğümüz bir kılavuz hazırladık.

Discord Nedir?

Discord daha çok oyuncular tarafından kullanılan popüler bir iletişim uygulamasıdır fakat diğer çevrimiçi topluluklarda da popülerlik kazanmıştır. Uygulama, yazılı, sesli ve görüntülü sohbet gibi özelliklerin yanı sıra dosya paylaşma ve ekran paylaşma yeteneği sunar.

Discord, kullanıcıların temelde benzer ilgi alanlarını paylaşan veya aynı oyunları oynayan kullanıcı toplulukları olan sunucular oluşturmasına veya sunuculara katılmasına izin verir. Sunucular içinde kullanıcılar diğer üyelerle sohbet etmek, yazılı sohbetlere katılmak ve medya paylaşmak için ses kanallarına katılabilir. Discord ayrıca özel emojiler ve sunucu rolleri ekleme yeteneği gibi çeşitli özelleştirme seçenekleri sunar.

Discord Hesap Oluşturma Adımları

Bir Discord hesabı oluşturmak için aşağıdaki adımları takip edin:

  • Discord’un şuradaki resmi sitesine gidin.
  • Giriş butonunun hemen altındaki Kaydol yazısına tıklayın.
  • Bir Hesap Oluştur yazılı ekran çıkacak. Buradaki boşlukları (e-posta, kullanıcı adı, doğum tarihiniz vs) doğru olacak şekilde doldurun ve Devam Et deyin.
  • Son olarak robot olmadığınızı kanıtlamak için hCaptcha yazılı kısımdaki boş kısma tik koyun.
  • Hesabınızı doğrulamak için Doğrulamaya Başla yazılı kısma dokunun.
  • E-posta hesabınıza gelen doğrulama bağlantısına tıklayarak hesabınızı oluşturmayı tamamlayın.

Tüm yapmanız gereken bu kadardı. Bir sonraki konumuz ise Discord’da arkadaş ekleme işlemini nasıl yapacağınız. Zira Discord’da arkadaş ekleme konusu, diğer platformlardan biraz daha farklı bir işleyişe sahip.

Discord Arkadaş Ekleme Yöntemleri

Discord Arkadaş Ekleme | PC

Çoğu Discord kullanıcısı Discord sunucuları aracılığıyla etkileşim kurarken, Discord’da bir kişi listesi veya arkadaş listesi oluşturmak da mümkündür. Bu liste sayesinde diğer kullanıcılarla mesaj ve sesli veya görüntülü aramalar yoluyla etkileşim kurabileceksiniz. Aşağıdaki talimatları uygulayarak Discord’da yeni arkadaşlar edinebilirsiniz:

  • Discord’da arkadaş eklemek için Discord ana sayfasının üst kısmında bulunan Arkadaş Ekle butonuna tıklayın.
  • Ardından bir kullanıcı adı girmeniz istenecektir. Bu kullanıcı adı, eklemek istediğiniz arkadaşınızın Discord Etiketi olacak. Discord’un ana sayfasına geldiğinizde, sol üst köşedeki DiscordTag’e tıklayarak arkadaşınızın etiketini girmelisiniz. Buradaki önemli konu, her Discord kullanıcısının # ile başlayan benzersiz bir etiketi vardır (#0000 gibi). Bunu bilmek durumundasınız yoksa arkadaş ekleme şansınız bulunmuyor.
  • Ardından arkadaşınızın profil fotoğrafına tıkladığınızda, arkadaşlık isteği göndermek için tıklayabileceğiniz bir kısım bulunacak. Buraya tıklayarak arkadaş ekleme talebini gerçekleştirmiş olursunuz.

Discord Arkadaş Ekleme | Mobil

Discord’da doğrudan yeni bir arkadaş eklemek için öncelikle mobil cihazınızda uygulamayı açın. Ardından alt menüdeki Arkadaşlar sekmesine dokunun. Burası, arkadaşlarınızın o anda çevrimiçi mi yoksa çevrimdışı mı olduklarını gösteren bir listesini sağlayacaktır.

Yeni bir arkadaş eklemek için öncelikle sağ üst köşedeki arkadaş ekle simgesine dokunun. Sonrasında Discord kullanıcı adını veya etiketi girmeniz gerekecek (yukarıda etiketin ne olduğundan bahsetmiştik). Bunu yazdıktan sonra, Arkadaşlık İsteği Gönder seçeneğine dokunun.

Sıkça Sorulan Sorular

Discord hesabımı silebilir miyim?

Evet. Çoğu kullanıcı artık kullanmak istemediği Discord hesabını nasıl sileceğini hala bilmiyor. Bu konuyla ilgili hazırladığımız makaleye şuradan ulaşabilirsiniz.

Birden fazla Discord hesabım olabilir mi?

Evet, birden fazla Discord hesabın olabilir. Ancak her hesap için farklı bir e-posta adresi kullanmanız gerekecektir.

Discord’u telefonumda kullanabilir miyim?

Evet. App Store’dan (iOS cihazlar için) veya Google Play’den (Android cihazlar için) Discord uygulamasını indirerek Discord’u telefonunuzda kullanabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik
Videoyu Sese Dönüştürme Nasıl Yapılır?