Facebook Şifre Kırma | En İyi 10 Yöntem

Facebook, dünyanın en popüler ve en yüksek güvenlik standartlarına sahip sosyal medya oluşumlarından birisidir. Bilgisayar korsanlığı becerilerinizi geliştirmek veya çocuğunuzun Facebook hesabını kontrol etmek için Facebook şifre kırma yöntemlerine ilgi duyuyor olabilirsiniz. Biz de Facebook’taki zayıf şifrelerle oluşturulmuş bir hesaba ulaşmak için başvurabileceğiniz bazı programları önermek istedik.

Facebook Şifre Kırma Nedir?

Facebook şifre kırma, size ait olan şifresini unuttuğunuz bir Facebook hesabına ait şifrenin kırılması işlemini ifade etmektedir. Facebook şifresinin sıfırlanması için yapılan işlemlerin başarısız olması sonucu kullanıcıların başvurduğu bir yöntemdir.

Facebook şifresi, genelde şifre kırma programları veya farklı tekniklerle kırılabilir. Bunları yaparken dikkatli olmalı, yalnızca kendinize ait olan şifreyi kırmayı denemelisiniz. Başka birisinin Facebook şifresini kırmanın yasal sonuçları olabileceğini unutmamalısınız.

Facebook Şifre Kırma Yöntemleri

mSpy

MSpy

mSpy, bir Facebook hesabını hacklemek için kullanabileceğiniz en iyi programların başında gelmektedir. Çocuğunuzun Facebook’taki aktivitelerini görmenizi sağlayacak bir ebeveyn kontrol aracı olarak da düşünebilirsiniz. mSpy ile çocuğunuzun Facebook’taki mesajlarını okuyabilir, indirdiği resimleri görebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Çocuğunuz, mSpy’ı gizleyerek yüklediğinizi anlamaz bile.

mSpy ile Facebook hesabını gözetlemek için şu adımları izleyin:

 • mSpy.com web sitesini ziyaret edin ve e-posta adresinizi girerek hesap oluşturun.
 • Bir plan seçin, ardından deneme süresi için indirimli fiyatın ödemesini gerçekleştirin.
 • Facebook hesabına ulaşmak istediğiniz kişinin telefonuna mSpy uygulamasını yükleyin. mSpy’ın verileri senkronize etmesi ve online panolarına göndermesi için birkaç saat bekleyin.
 • Şimdi mSpy Dashboard‘u açın.
 • Sosyal Ağlar (Social Networks) bölümüne girin.
 • Buradan Facebook İzleme’yi (Facebook Tracking) seçin.
 • Facebook’taki mesajlaşmaları kontrol edin.

Google Play Store veya App Store’dan ulaşamacağınız için mSpy uygulamasına resmi web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

ClevGuard

Clevguard

ClevGuard, çocuğunuzun telefonunda ne gibi aktivitelerde bulunduğunu takip etmenizi sağlayan bir ebeveyn kontrolü uygulamasıdır. Bu uygulama, ebeveynlere kapsamlı bir kapsama alanı sağlamak için Android, iOS, WhatsApp ve iCloud ile uyumlu olarak çalışır. Ücretsiz olarak indirebilir olan uygulamada Facebook’taki aktivitelerin izlenebilmesi için ödeme yapılması gerektiğini unutmayın.

ClevGuard ile arama günlüklerini ve kişileri izleyebilir, hedef telefonun ekranını gözetleyebilir ve konumu takip edebilirsiniz. Uygulamanın birkaç önemli özelliğinden bahsedecek olursak:

 • Hedef kişinin tüm aramalarını ve mesajlarını görebilirsiniz.
 • Kullanıcı adlarını ve şifrelerini görebilmeniz için bir keylogger aracı bulunuyor.
 • Mesajlar, resimler veya videolar dahil olmak üzere silinen medya ögelerini ve mesajları görebilirsiniz.
 • En çok uygulamaların, ne sıklıkta kullanıldığını öğrenmenizi sağlar.

ClevGuard’ın resmi web sayfasını ziyaret ederek ihtiyacınız olan indirme bağlantısına ulaşabilirsiniz.

uMobix

uMobix de çocuklarınızın nerede olduğunu öğrenmenizi ve cihaz kullanımı takibi sağlayan uygulamalardan biridir. Ebeveynler uMobix ile aramaları, gerçek zamanlı konumu ve fotoğraf galerisini bir pano üzerinden takip edebilirler. Önemli bilgilere uzaktan erişmenizi sağlayan uMobix, çocuğunuzu güvende tutmak için sayfaları engelleyebilmenizi, yer imlerini ve tarayıcı geçmişini kontrol etmenizi ve uzaktan veri kullanımını yönetmenizi sağlar.

uMovix’in birkaç özelliğinden bahsetmek gerekirse:

 • Facebook Messenger’daki görüşmeleri okuyabilirsiniz.
 • Kişi listelerine ve sosyal medyaya erişebilirsiniz.
 • Hedefteki kişinin ne zaman, nerede olduğunu bilmenizi sağlayacak bir GPS konum izleyicisi bulunuyor.
 • İletişim bilgilerini kolayca elde ederek Facebook profilini kontrol edebilirsiniz.

uMobix’in resmi web sitesini ziyaret ederek programın indirme bağlantısına ulaşabilirsiniz.

DoS ile Facebook Şifre Kırma

DoS saldırısı, “bir web sitesi veya uygulama gibi hedeflenen bir sistemin kullanıcılar tarafından kullanılabilirliğini etkilemeye yönelik kötü niyetli bir girişimdir. Bu yöntemle birlikte Facebook şifresini hacklemek için genellikle büyük hacimli paketler veya istekler oluşturulur. Bu tür bir saldırı gerçekleştiğinde, kullanıcılar Facebook’a erişimde sorun yaşayarak oturum açamazlar.

Bununla birlikte bir Facebook hesabına karşı DoS saldırısı kullanmaya çalışmak yasa dışı olabilir. Sonucunda da yasal masraflar ve hukuk davaları dahil olmak üzere ciddi sonuçlara yol açabilir. Eğer bu olasılıkları göze alacaksanız, söz konusu yönteme başvurabilirsiniz.

Tahmin Edilebilir Şifrelerle Facebook Şifre Kırma

İnanmayacaksınız fakat insanlar hala inanılmaz basit şifreleri kullanmaya devam ediyorlar. Örneğin Facebook, Instagram gibi pek çok özel bilgilerimizin ve görüşmelerimizin bulunduğu platformlar için 12345678 gibi şifreler atanabiliyor. Bu sebeple denk getirme ihtimalinizi kuvvetlendirecek bazı basit şifre önerilerimiz olacak:

 • 123456
 • 123456789
 • 111111
 • 123123
 • qwerty
 • qwerty123
 • 12345
 • 654321

Dilerseniz bunların başına veya sonuna hedef kişinin isminin ilk harfini, ! veya * gibi karakterleri de ekleyebilirsiniz.

Mail Şifresini Hackleyerek Facebook Şifre Kırma

Eğer kişinin Facebook hesabını bağladığı mail adresinin şifresine sahipseniz, bu bilgi ile hesaba ulaşabilirsiniz. Bunun için Facebook’a gidip kullanıcı adı kısmını doğru şekilde girip ardından ‘Şifremi Unuttum‘ seçeneğini seçin. Şifrenizi sıfırlamak için Facebook giriş koduna sahip olma seçeneğini seçin ve Devam deyin. Ardından e-posta adresine gidip gönderilen kodu girin ve yeni şifre belirleyin.

E-posta adresine ulaşamıyorsanız, mail adresini hackleme yoluna gidebilirsiniz. Eğer ilgili e-posta servisi Gmail ise şuradaki makaleden Gmail şifre kırma yöntemlerine ulaşabilirsiniz.

Şifre Kırma Programı ile Facebook Şifre Kırma

Hackerların türlü işlemler için kullanabileceği pek çok şifre kırma programı bulunmaktadır. Bu programlar, ağır hack işlemleri dışında sosyal medya hesaplarını hacklemek için de kullanılabilir. Daha önce hazırladığımız en iyi şifre kırma programı önerilerimize göz atarak içlerinden kendinize en uygun olanı kullanabilirsiniz.

Fake Mail ile Facebook Şifresi Kırma

Birinin Facebook ile ilgili mail adresini bilmiyor olsanız dahi sahte bir mail adresi kullanarak Facebook şifresi kırılabilir. Üstelik bu yöntem günden güne daha sofistike hale gelmiştir. Hackerlar, Facebook’tan gelmiş gibi görünebilen bir e-posta ile göze batmayan bağlantılar ve logolar gönderebilir. Bir e-postanın sahte olup olmadığını belirlemek çok zor olabileceği için bu yöntemle bir Facebook şifresi rahatlıkla kırılabilir.

Sahte Facebook Butonları

Bağlantılara güvenmemeniz gerektiğini biliyor olabilirsiniz, ancak “beğen” ve “paylaş” butonlarının da bağlantı gibi görünebileceğini unutmayın. Sahte bir sitede bu düğmelerden birine tıklayarak bilgilerinizi çalmak için tasarlanmış sahte bir giriş sayfasına yönlendirilebilirsiniz.

Bunu önlemek için tarayıcınızda yeni bir sekmeden Facebook hesabınıza giriş yapın. Tarayıcınız diğer sekmelerde oturumunuzu açık tutacaktır. Artık tüm beğeniler veya paylaşımlar doğrudan Facebook’a gidecektir. Eğer hala giriş yapmak için bir uyarı alıyorsanız, bu butonun sahte olduğunun bir göstergesidir.

Güvenli Olmayan Ağlar

En iyi şifrelere sahip olsanız ve güvenilir bir bilgisayar kullanıyor olsanız dahi, kullandığınız ağ güvenli değilse bunun bir faydası olmayacaktır. Halka açık olan internetlerin güvenli olmadığını bilmelisiniz. Güvenli olmayan ağlar, bilgisayar korsanlarının bu ağdayken web sayfalarından gönderdiğiniz ve aldığınız tüm verileri gözetlemesine olanak tanır.

Hareket halindeyken Facebook’a erişmek için ücretsiz eriştiğiniz WiFi’leri kullanmak yerine, mobil veri kullanarak internet gereksinimizi karşılayabilirsiniz. Bu işlem, verilerinizin daha güvende kalmasını sağlayacaktır.