Gmail Şifre Kırma Nasıl Yapılır?

Gmail şifre kırma işlemi, bazı zamanlarda fazlasıyla gerekli olabiliyor. Normal şartlarda size ait olan fakat unuttuğunuz bir Gmail şifresini rahatlıkla değiştirebilirsiniz. Fakat ne yaptıysanız ulaşamadığınız bir Gmail şifresini kırma, hesaba tekrar erişim için yapabileceğiniz bir başka eylemdir.

Öncelikle kırmak istediğiniz şifre ne olursa olsun (Gmail de dahil), bu anlamda geliştirilen pek çok program bulunmaktadır. Daha önce hazırladığımız şifre kırma programı önerilerimize şuradan göz atarak bunun nasıl yapılabileceğini tüm detaylarıyla öğrenebilirsiniz. Bununla birlikte başka bir kişiye ait Gmail hesabının şifresini kırmak için de uygulayabileceğiniz yöntemler bulunuyor. Şimdi bunların ne olduğuna bir bakalım.

Gmail Şifresi Kırılabilir mi?

Kısaca cevap vermek gerekirse evet; Gmail hacklenebilir. Birisi Gmail hesabını ele geçirdiğinde yalnızca Google hesabına değil, kullanılan web sitelerine ve hizmetlere de erişebilir. Bu da hacklenmiş bir Gmail hesabının sadece bir e-posta adresini ve içindeki e-postaları kaybetmekten daha ciddi olduğu anlamına gelmektedir.

Siber saldırganlar, ele geçirilmiş bir Gmail hesabını kişilerinizi dolandırmak ve Google hesabınızın yanı sıra diğer hizmetlere erişim sağlamak için kullanabilir.

Bir siber suçlu Gmail şifresini ve Google hesabını ele geçirdiğinde şunları yapabilir:

 • Şifreleri değiştirebilir
 • E-posta ve spam gönderebilir
 • Verileri çalabilir
 • Tüm hesapları veya kişisel bilgileri dark web’de satabilir
 • Hesabı kapatabilir
 • Bir Google hesabına bağlı cihazları uzaktan silme işlemi yapabilir
 • Diğer web sitelerinin şifrelerini çalabilir
 • Snapchat, Facebook veya TikTok gibi sosyal medya hesaplarını hackleyebilir

Gmail Şifre Kırma Yöntemleri

Gmail şifrenizi unuttuysanız, tekrar giriş yapmaya çalışmanın yarattığı hayal kırıklığını bilirsiniz. Neyse ki bu şifreleri kırmayı yönetilebilir hale getirmek için birkaç kullanışlı yöntem var. Şimdi bunların neler olduğuna bir bakalım.

Posta Yedeklemeyi Deneyin

Google, Outlook ve Gmail dahil olmak üzere bazı hesaplarında Posta Yedekleme özelliği sunar. Daha önce hangi hesabı oluşturmuş olursanız olun, bu e-posta kimlik bilgileriyle oturum açmayı deneyin. Mail Back-Up, hesapla zaten ilişkili olduğu ve Gmail şifrenizi de bildiği için hesaba giriş yapmanızı sağlar.

Güvenlik Sorularını Yanıtlayın

Hesabınız için ayarlanmış olan güvenlik sorularını da yanıtlayabilirsiniz. Bu sorular genellikle doğum yeriniz, annenizin kızlık soyadı veya evcil hayvanınızın adı gibi bilgilerle ilgilidir. Güvenlik sorularını hesabınızı oluşturduğunuz sırada ayarladıysanız, bunlar muhtemelen hatırlayacağınız yanıtlardır.

Tarayıcının Şifre Yöneticisini Kullanarak Gmail Şifre Kırma

Bu yöntemde de Gmail hesabının kullanıldığı cihaza fiziksel olarak erişiminizin olması gerekmektedir. Bilgisayarda kullanılan tarayıcı parola yöneticisi, hedef Gmail hesabına ait şifreye ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Bunun için izlemeniz gereken adımlar şunlar:

 • Hedef bilgisayardaki web tarayıcısını açın. Örnek olarak Google Chrome’dan faydalanacağız.
 • Şimdi ekranın sağ üst köşesindeki 3 noktaya tıklayın ve buradan Ayarlar‘ı seçin.
 • Sol tarafta Otomatik Doldurma yazılı bir seçenek göreceksiniz, onun üzerine tıklayın.
 • Şimdi ekranın ortasında beliren Şifreler‘in üzerine tıklayın.
 • Buradan Gmail hesabını bulup şifreyi görüntülemek için göz simgesine tıklayın.

Sözlük Saldırısı

Bu saldırı türü ile bilgisayar korsanları, doğru şifreyi bulmak için sözlük saldırısı tekniğini kullanır. Sözlük saldırısı, siyaset, film, müzik grupları gibi birçok tema ve konu karışımını içermektedir. Kullanıcıların güçlü şifre oluşturma konusundaki başarısızlığı, bu yaklaşımın şifreleri yüksek tahmin gücüyle kırmasını sağlamaktadır. Biraz daha basit şekilde ifade etmek gerekirse, bu saldırı, birçok kişinin şifre olarak kullandığı kelimeleri kullanır. Bir bilgisayar korsanı, elde ettiği parola hash’ini, sözlük saldırı hash’leriyle karşılaştırarak doğru şifreyi bulabilmektedir.

Kali Yazılımı ile Gmail Şifre Kırma

Bir Gmail hesabının şifresine ulaşmak için Kali yazılımından faydalanabilirsiniz. Fakat diğer yöntemlere nazaran biraz daha sınırlı bir kullanım alanı bulunmaktadır. Kali’yi yalnızca Microsoft’un Windows işletim sistemi üzerinde kullanabilirsiniz. Bir avantajı ise kullanmak için herhangi bir ödeme yapmanıza gerek olmamasıdır.

Kali yazılımı ile bir Gmail hesabına ait şifreyi kırmak için aşağıdaki adımları izlemelisiniz:

 • Bilgisayarınıza Kali yazılımı indirin.
 • Programı yükledikten sonra çalıştırın.
 • Şimdi tüm koşulları kabul edin ve yazılımın sizden istediği izinleri verin.
 • Şifresine ulaşmak istediğiniz Gmail e-posta adresini girin ve ekranda beliren talimatları yerine getirin.

Bir Hacker ile Anlaşın

Yukarıdaki yöntemler işe yaramadıysa ve Gmail hesabınıza muhakkak ulaşmanız gerekiyorsa, son çare olarak bir hacker ile anlaşmayı düşünebilirsiniz. İnternette biraz araştırma yaparak “beyaz şapkalı hacker” bulma ihtimaliniz her zaman var. Beyaz şapkalı hacker, hack işlemini iyi niyetli olarak gerçekleştiren kişilere denir. Eğer bir beyaz şakalı hacker ile anlaşırsanız, bir ihtimal Gmail hesabınızı geri almanıza yardımcı olabilir.

Alternatif Gmail Şifre Kırma Yolları

Yukarıdaki öneriler dışında bir Gmail şifresini kırmak için aşağıdaki yöntemlere başvurabilirsiniz.

Sahte Tarayıcı Eklentileri: Sahte tarayıcı uzantıları veya eklentileri, bazı önemli güvenlik tehditleri barındırır. Bilinen uzantıları taklit etmek için tasarlanan bu eklentiler, hassas verileri elde etme, tarama faaliyetlerini gözetleme veya web sitelerine kötü amaçlı kod enjekte ederek potansiyel olarak zarar verme amaçlarını gizler.

Kimlik Bilgisinin Yeniden Kullanımı: Birçok kullanıcı şifrelerini çeşitli platformlarda yeniden kullanarak, şifrenin başka bir web sitesinde ihlal edilmesi durumunda Gmail hesaplarını savunmasız hale getirebilir.

Keylogging: Keylogger’lar, tuş vuruşlarını kaydederek bilgisayar korsanlarının oturum açma kimlik bilgilerini ve diğer hassas bilgileri ele geçirmesine olanak tanıyan kötü amaçlı yazılımlardır.

Sosyal Mühendislik: Bilgisayar korsanları, güven istismarı veya psikolojik manipülasyon yoluyla kullanıcıları Gmail giriş bilgilerini ifşa etmeye yönlendirmek için sosyal mühendislik taktiklerini kullanabilir.

Şifresi Kırılan Gmail Hesabı Nasıl Kurtarılır?

Yukarıdaki yöntemler, herhangi bir kişinin Gmail hesabının başkasının eline geçmesine sebep olabilir. Bu kişi elbette siz de olabilirsiniz. Böyle bir durumda Gmail hesabınızı kurtarmak için neler yapabileceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. Aşağıda şifresi kırılan Gmail hesabını kurtarma adımlarını göreceksiniz:

 • Gmail uygulamasını açıp profil simgenize, ardından ‘Google Hesabınızı Yönetin‘e dokunun.
 • Şimdi ekranın sol üst köşesindeki ‘Güvenlik‘i seçin.
 • Google Oturum Açma bölümüne gidip ardından Şifre‘yi seçin ve ekranda beliren talimatları izleyin.

Eski şifrenizi unuttuysanız veya şifrenizi bir hacker tarafından değiştirildiği için değiştiremiyorsanız, hesabınızı kurtarmanız gerekecek. Bunun için Google’ın şuradaki resmi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Gmail Hesap Güvenliği İçin 2 Adımlı Doğrulamayı Açın

Gmail hesabınızı kurtardıktan sonra alabileceğiniz en iyi güvenlik önlemlerinden birisi 2 adımlı doğrulamayı açmaktır. Bunun için izlemeniz gereken adımlar sırasıyla şunlar:

 • Öncelikle Google hesabınızı açın.
 • Gezinme paneli üzerinden Güvenlik‘i seçin.
 • “Google’da oturum açma” bölümünün altında bulunan 2 Adımlı Doğrulama > Başlayın sıralamasını izleyin.
 • Ekranda beliren talimatları uygulamaya devam edin.

Bu işlem sonrası sizden kimliğinizi doğrulamanız istenecek. Bunun için Google hesabınızı kullandığınız bir telefonun bulunması gerekiyor. Telefona gelen bildirimi onaylayarak 2 adımlı doğrulamayı açmış olacaksınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Birinin Gmail şifresini kırabilir miyim?

Teorik olarak cevabımız evet. Bunun için pek çok yöntemle birlikte hack programlarından faydalanabilirsiniz.

Gmail şifremi unutursam ne yapmalıyım?

Gmail şifrenizi unuttuğunuzda sıfırlamak için şifre kurtarma özelliğini kullanabilirsiniz. Gmail giriş sayfasına gidip “Şifremi Unuttum” seçeneğine tıklayın. Kimliğinizi doğrulamak ve şifrenizi sıfırlamak için ekrandaki talimatları izleyin.

Gmail dahil birden fazla hesap için aynı şifreyi kullanabilir miyim?

Gmail dahil birden fazla hesap için aynı şifreyi kullanmanızı önermiyoruz. Bir hesabınızın şifresi deşifre olduğunda diğer tüm hesaplarınız risk altında olabilir. Her hesap için benzersiz bir şifre kullanın. Ayrıca tüm şifrelerinizi hatırlamanıza yardımcı olması için bir şifre yöneticisi kullanmayı düşünebilirsiniz.

Gmail şifremi ne sıklıkla değiştirmeliyim?

Güvenliğiniz açısından Gmail şifrenizi 3-6 ayda bir değiştirmenizi öneririz. Ancak hesabınızın ele geçirilmiş olabileceğinden şüpheleniyorsanız şifrenizi mutlaka en kısa sürede değiştirin.