Instagram Beğendiğim Gönderiler Gözükmüyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Instagram’da beğendiğiniz gönderiler gözükmüyor mu? Instagram, 2022’nin başlarından itibaren beğenilen gönderilerin görünmesi özelliğini kaldırmış durumda. Önceden bu özelliğe Hesap Ayarları kısmından ulaşılabiliyordu. Ancak şimdi bu kısma baktığınızda söz konusu özelliği göremezsiniz çünkü yeri değişti.

Instagram Beğendiğim Gönderiler Neden Gözükmüyor?

Instagram’da beğendiğiniz gönderilerin gözükmemesinin bazı olası sebepleri şunlardır:

  • İnternet bağlantısı: Zayıf bir internet bağlantısı, beğendiğiniz gönderilerin Instagram’da görünmesini engelleyebilir. Uygulamaya erişmeden önce güçlü ve kararlı çalışan bir internet bağlantınızın olduğundan emin olun.
  • Uygulama güncellemesi: Instagram uygulamasının güncel olmayan bir sürümü de beğendiğiniz gönderilerin görünürlüğünde sorunlara neden olabilir. Mevcut güncellemeler için uygulama mağazasını kontrol edin.
  • Hesap sorunları: Hesabınızda sorunlar yaşanıyorsa veya Instagram’ın Topluluk Kurallarını ihlal ettiği için işaretlendiyse, bu durum beğendiğiniz gönderilerin görünürlüğünü etkileyebilir. Hesabınızdan çıkış yapmayı ve tekrar giriş yapmayı deneyin.

Instagram Beğendiğim Gönderiler Gözükmüyor Sorununun Çözümü

Beğenmeler Seçeneğini Kontrol Edin

Instagram’da beğendiğiniz gönderileri görmek için pek çok sebebiniz olabilir. Örneğin faydalı olduğunu düşündüğünüz bir gönderiyi beğenerek, bu gönderiye Beğenilenler üzerinden tekrar ulaşmak isteyebilirsiniz. Bu gibi durumlar için her ne kadar Instagram’ın ‘Kaydet‘ özelliği daha işe yarar olsa da, bir gönderiyi beğenmek de ona daha sonra ulaşmanın en iyi yollarından birisidir.

Instagram’da beğendiğiniz gönderileri görmek için izlemeniz gereken adımlar şunlar:

  • Instagram uygulamasını açıp sağ alt köşedeki profil simgesine dokunun.
  • Şimdi sağ üst köşedeki üç yatay çizgiye dokunun.
  • Ardından sırasıyla Hareketlerin > Etkileşimler > Beğenmeler‘i takip edin.

Yukarıdaki işlemler sıralamasını takip ederek Instagram’da beğendiğiniz tüm gönderileri görebilirsiniz. Instagram, varsayılan olarak beğenilerinizi en yeniden en eskiye doğru sıralayacaktır. Dilerseniz yukarıdaki seçenekler arasından en eskiden en yeniye olanı da seçebilirsiniz. Böylelikle minik bir nostalji yapmış olursunuz.

Bir hatırlatma yapmak gerekirse, beğendiğiniz gönderiye ait hesap eğer takip ettiğiniz kişiler arasında değilse o beğeniyi göremezsiniz. Beğeniyi görebilmeniz için hesapla karşılıklı takipleşiyor olmanız veya hesabın herkese açık olması gerekiyor.

İnternet Bağlantısını Kontrol Edin

Instagram beğendiğiniz gönderilerin görüntülenmemesiyle ilgili sorunlar yaşıyorsanız, muhtemel nedenlerden biri de internet bağlantınızın yavaş olması olabilir. Internet bağlantınızda sık sık kesintiler varsa, bu durum Instagram’ın doğru şekilde yüklenmesini engelleyerek beğenilerin görüntülenmemesi sorununa neden olabilir.

Instagram beğenilerinin görüntülenmemesiyle ilgili sorun yaşadığınızda yapmanız gereken ilk şeylerden birisi, internet bağlantınızın düzgün çalıştığından emin olmaktır.

Instagram Uygulamasını Güncelleyin

Son olarak Instagram uygulamasının eski sürümünü kullanıyorsanız, ufak bir yazılımsal sorun beğendiğiniz gönderileri görüntülemenize engel olabilir. Bu sebeple App Store veya Play Store’u ziyaret edip Instagram’ın güncel olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Eğer varsa Güncelle seçeneğine dokunup uygulamayı son sürüme güncelleyebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Instagram’da beğendiğim gönderileri gizli yapabilir miyim?

Hayır. Instagram’da beğendiğiniz gönderileri gizli yapamazsınız. Beğendiğiniz gönderiler, gizlilik ayarlarınıza bağlı olarak başkaları tarafından görülebilir. Beğendiğiniz gönderileri yalnızca takipçilerinizin görmesini sağlamak için hesabınızı gizli olarak ayarlayabilirsiniz.

Instagram’da bir gönderiyi beğenmemek, onu beğenilen gönderiler listemden kaldırır mı?

Evet. Bir gönderiyi beğenmemek onu beğenilen gönderiler listenizden kaldıracaktır.

Instagram’da gönderilerimi beğenenleri görebilir miyim?

Evet. Gönderinizin altındaki “beğeniler” bölümüne dokunarak Instagram’da gönderilerinizi kimlerin beğendiğini görebilirsiniz. Gönderinizi beğenen herkesin kullanıcı adlarının bir listesini göreceksiniz.

İlgili Yazılar

Instagram’da Beğeni Sayısı Nasıl Gizlenir?
Instagram’da Bir Gönderiyi Beğenememe Sorunu Nasıl Düzeltilir?
Instagram’da Takipçi Arttırma Yolları