Netflix Üyelik Ücretleri Ne Kadar?

Dünya genelindeki internet kullanıcıları, özellikle de son birkaç yıldır Netflix isimli platforma büyük ilgi gösteriyorlar. Çünkü dizi ve filmlerin yayınlandığı çevrimiçi bir platform olarak karşımıza çıkan Netflix, insanların televizyon izleme alışkanlıklarını değiştirdi. Hal böyle olunca da Netflix, her gün binlerce yeni abone kazanıyor. Henüz abone olmayan kullanıcılar ise Netflix üyelik ücretleri ne kadar diye merak eder oldu.

Kullanıcılar, özellikle de Netflix üyelik ücretleri ne kadar diye merak ediyor olsa da dünyanın en popüler çevrimiçi dizi ve film platformuyla ilgili önemli olan tek husus bu değil. İnsanlar, Netflix’in üyelik ücretlerini nasıl düşürebileceklerini de çoğu zaman merak ediyorlar. Sizlere, Netflix’in üyelik ücretleri ile bu tutarı nasıl düşürebileceğinizin yollarından da bahsedeceğiz.

netflix üyelik ücretleri

Netflix Ücretleri Ne Kadar? – 2022

  • Temel Paket: 37,99 TL
  • Standart Paket: 57,99 TL
  • Özel Paket: 77,99 TL

Yukarıda da görebileceğiniz üzere, Netflix’in abonelik ücretleri 37,99 TL ila 77,99 TL aralığında değişiyor. Platform, tüketicilere sundukları abonelik paketleri, sahip oldukları farklı özellikler nedeniyle bu şekilde farklı farklı belirlenmiş durumda. Peki hangi kullanıcı, hangi paketi seçmeli? Dilerseniz önce bu sorunun cevabına, sonra da Netflix’e ödediğiniz parayı nasıl azaltacağınıza bakalım.

Temel Paket neler sunuyor?

Netflix’in ülkemizde de yaygın olarak tercih edilen paketlerinden bir tanesi, Temel Paket olarak isimlendirilen ve giriş seviye olarak nitelendirebileceğimiz pakettir. Bu paket, yalnızca bir kullanıcı tarafından kullanılabiliyor oluşunun yanı sıra, görüntü kalitesi açısından da yalnızca 480p’yi destekliyor. Yalnızsanız ve görüntü kalitesi sizin için pek de önemli değilse, Temel Paket işinizi görecektir.

Standart Paket Neler Sunuyor?

Netflix üyelik ücretleri ne kadar diye merak eden kullanıcıların büyük bir çoğunluğu, Standart Paket’i tercih ediyor. Bunun nedeni, bu paketin hem 1080p yani FHD ekran çözünürlüğünü destekliyor hem de 2 farklı ekranda aynı anda kullanılabiliyor oluşu. Eğer hayatınızda birisi varsa ya da sıkı bir dostunuzla birlikte Netflix kullanmak isterseniz, Standart Paket sizin için daha iyi bir tercih olacaktır.

Özel Paket Neler Sunuyor?

Netflix’in en pahalı ücretli abonelik paketi olan Özel Paket, 4K ekran çözünürlüğünü destekliyor. Yani eğer bu gereksinimi karşılayan bir televizyon ya da monitöre sahipseniz, bu paketi tercih edebilirsiniz. Ayrıca Özel Paket, dört farklı ekranda eş zamanlı olarak kullanılabiliyor. Eğer birkaç kişi ortak olarak Netflix almak istiyorsanız da bu paketi tercih edebilirsiniz.

Netflix Abonelik Paketleriyle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Netflix üyelik ücretlerinin ne kadar olduğu ile hangi paketin hangi kullanıcıya daha uygun olduğu sorularının cevaplarını verdiğimize göre, şimdi bu paketlerle ilgili bilmeniz gerekenlere geçebiliriz.

Netflix, çeşitli platformlarda olduğu gibi yıllık bir paket sunmuyor. Yani yukarıda bahsettiğimiz paketlerin hepsi de aylık olarak yapmanız gereken tutarları gösteriyor. Bu da şu anlama geliyor; ne zaman isterseniz, Netflix aboneliğinizi iptal edebilirsiniz. Ancak ne olursa olsun, paketi iptal etmediğiniz sürece ödeme yapmaya devam ediyorsunuz.

Platformun, Netflix üyelik ücretleri ne kadar konusu kadar önemli olan bir diğer husus da bu ücretlerin nasıl ödendiği. Hatırlayacak olursanız, az önce sizlere bu paketleri ortak olarak alabileceğinizden bahsetmiştik. Ancak bu noktada, Netflix’te hesap açarken yalnızca bir adet kredi kartını sisteme girebileceğinizi belirtmekte fayda var.

Netflix’e Daha Az Para Ödemenin Yolları

Dünyanın en popüler çevrimiçi dizi ve film platformu, bugün pek çok kişi tarafından kullanılmak isteniyor. Ancak bazı tüketiciler için, yukarıda bahsettiğimiz fiyatlar hayli yüksek. Bu yüzden tüketiciler, Netflix’in daha ucuza kullanmanın yollarını merak edebiliyorlar. Eğer bu durum sizin de ilginizi çekiyorsa, size iyi bir haberimiz var. Evet, Netflix’i daha ucuza kullanabilirsiniz.

  • Papara kullanın
  • Enpara kullanın
  • Kampanyaları takip edin

Eğer Netflix üyelik ücretleri ne kadar rehberimizin ilk kısmındaki fiyatlar size biraz yüksek geldiyse, yukarıdaki maddeler aracılığıya Netflix’in aylık maliyetini düşürebilirsiniz. Bu arada, biz sizlere yalnızca bu üç maddeden bahsetmiş olsak da Netflix’i daha ucuza kullanmanın farklı yolları olduğunu da belirtelim.

netflix ucuza alma

Papara kullanın

Papara, Türkiye’nin en popüler dijital ödeme kuruluşlarından bir tanesi. T.C. Merkez Bankası’na bağlı bir kuruluş olan Papara, kullanıma sunduğu mobil uygulamaları aracılığıyla yüzde 50’ye varan geri ödeme imkanı tanıyor. Eğer Netflix’i ucuza kullanmak isterseniz, bunun için en güvenli yollardan bir tanesinin Papara olduğunu belirtebiliriz.

Papara’nın Netflix için oluşturduğu geri ödeme kampanyasına baktığımızda, aylık olarak 15 TL’ye kadar indirim kazanabileceğinizi belirtmemiz gerekiyor. Bu da 57,99 TL’ye kullanabileceğiniz Standart Paket’e 42,99 TL’ye kullanabileceğiniz anlamına geliyor. Papara’nın Netflix kampanyasına katılmak isterseniz, kendinize bir Papara hesabı açarak uygulamanın size yapacağı yönlendirmeyi uygulayabilirsiniz.

Enpara kullanın

QNB Finansbank tarafından hayata geçirilen dijital bankacılık sistemi Enpara da tıpkı Papara gibi Netflix’te ücret iadesi yapıyor. Bankanın kendi koşullarını sağlamanız durumunda dahil olabileceğiniz sistem, Netflix’i ucuza kullanmanız için etkili olan yöntemlerden bir tanesi. Üstelik Enpara, 50 TL’ye kadar olan her harcamanız için doğrudan yüzde 50 iade yapıyor.

Enpara’nın Netflix kampanyasından faydalanmak isterseniz, Enpara’nın kredi kartını Netflix hesabınıza entegre etmeniz gerekiyor. Bu işlemi tamamladıktan sonra Enpara’nın sunduğu şartları yerine getirirseniz, Netflix’i ucuza getirmiş olursunuz. Ancak bu kampanyadan faydalanmak için Enpara müşterisi olmanız gerektiğini lütfen unutmayın.

Kampanyaları takip edin

Netflix’i ucuza kullanmanın bir diğer yolu da kampanyaları takip etmek. Özellikle e-ticaret platformları tarafından yapılan sıklıkla yapılan kampanyalar, Netflix’i ucuza kullanmanızı sağlayan yollardan bir tanesidir. Eğer bu platformların e-posta aboneliklerine üye olursanız, Netflix’e yönelik kampanyalardan rahatlıkla haberdar olabilirsiniz.

Son olarak; Netflix’i ucuz kullanmanın en kolay yolunun, birkaç kişi bir araya gelerek abonelik paketi satın almak olduğunu da belirtelim. Örneğin dört kişilik bir arkadaş grubuna sahipseniz, 77,99 TL karşılığında satın alınabilen Özel Paket’i satın almak işinize gelebilir. Böylesi bir durumda, Netflix’in size maliyetinin aylık 26 TL olacağını belirtelim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik
Twitter Hesabı Nasıl Açılır?