En İyi 10 Yakındaki Kişileri Bulma Uygulaması

İnternetin bizlere sağladığı imkanların sınırı yok. Buna yakındaki kişileri bulmak için kullanabileceğiniz uygulamalar da dahil. GPS odaklı çalışan bu uygulamalar, yakınınızdaki kişilerle tanışmanıza olanak sağlayan bir mekaniğe sahiptir. Aşağıda bu amaçla geliştirilen en iyi uygulamaları göreceksiniz.

Yakındaki Kişileri Bulma Uygulamaları

Meetup

Çevrenizde bulunan insanlarla tanışmak mı istiyorsunuz? Meetup, bunu yapmanız için en iyi uygulamalardan birisidir. Size çevrenizde bir etkinlik etrafında oluşturulmuş grupları inceleyerek onlarla tanışma imkanı sunar. Meetup’a üzerinden diğer insanlarla sohbet edebilirsiniz.

Yerel grupların oluşturduğu etkinlikler sayesinde farklı insanlarla tanışmanıza olanak tanıyan Meetup’ı Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

MeetMe

MeetMe, size yakın insanları bulabileceğiniz, birebir sohbet edebileceğiniz ve yeni arkadaşlar edinebileceğiniz bir uygulamadır. Tipik bir sosyal medya hissiyatına sahip olan bu uygulama ile gönderiler oluşturabilir, diğer kullanıcıların gönderilerini beğenebilir ve yorum yapabilirsiniz.

Bununla birlikte uygulamada canlı yayın özelliği de bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde bölgenizde bulunan insanlar, canlı yayınızı izleyebilirler. MeetMe’yi Android cihazlar için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

Nextdoor

Eğer yeni bir yere taşındıysanız, Nextdoor size komşularınızla tanışmanıza ve yaşadığınız bölgedeki insanlarla bağlar kurmanıza yardımcı olabilir. Bu uygulama, ortak ilgi alanlarına sahip diğer insanları bulmanıza, mahalle hakkında sorular sorarak bilgi edinmenize ve size yakınlardaki etkinlikleri bulmanıza yardımcı olacak birçok özelliğe sahiptir.

Bir gönderi yaptığınızda, çevrenizdeki insanlar bunu göreceği için bölgenizdeki etkinlikler hakkında bilgi alabilir ve onlarla bağlantı kurabilirsiniz.

Nextdoor ayrıca ortak bir ilgiye dayalı grupları bulabileceğiniz veya oluşturabileceğiniz bir grup bölümüne sahiptir. Birçok yerde, yeni insanlarla tanışmaya başlayabileceğiniz arkadaşlık grupları bulunmaktadır.

Bu kullanışlı uygulamayı Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

Bumble BFF

Bumble’ı ilk adımı kadınların attığı tanışma uygulaması olarak biliyor olabilirsiniz. Bununla birlikte uygulamada yeni arkadaşlar edinmek için tamamen ayrı bir bölümü olan Bumble BFF adında bir özellik de bulunmaktadır.

Bununla Bumble uygulaması içinde bulabileceğiniz bu özellik, bir kişiyle eşleşmek için sola veya sağa kaydırma şeklinde çalışır. Eğer ikiniz de eşleşirseniz, konuşmaya başlayabilirsiniz.

Bumble uygulamasının aksine kimin ilk olarak konuşma başlatabileceği konusunda herhangi bir kısıtlama yoktur. Fakat eşleşme sonrası diğer kişiye 24 saat içinde mesaj göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde eşleşmeniz kaybolacaktır. Hızlı ve kolay bir şekilde yeni arkadaşlar edinmek isteyenler için harika bir uygulama olan Bumble BFF’yi Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

We3

We3, yakınınızdaki kişilerle tanışabilmeniz için geliştirilen bir uygulamadır. Bu uygulama, benzer ilgi alanlarına sahip insanları bir araya getirmek ve anlamlı bağlantılar kurmalarını sağlamak amacıyla tasarlanmıştır.

We3’ün çalışma prensibi oldukça basittir. Üçlü gruplar oluşturarak kullanıcıları eşleştiren uygulama, kişilik özelliklerine, ilgi alanlarına ve değerlere dayalı olarak uyumlu üçlü gruplar oluşturur. Bu gruplar, kullanıcıların ortak ilgi alanlarını paylaşmalarını ve daha derin bağlantılar kurmalarını sağlar.

We3 ayrıca grup içinde sohbet etme ve etkinlikler düzenleme gibi özelliklere de sahiptir. Bu şekilde benzer düşüncelere ve ilgi alanlarına sahip kişilerle tanışabilir ve sosyal çevrenizi genişletebilirsiniz.

Uygulamayı Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

Match

Match, insanların 1995 yılından beri birbirleriyle tanışmalarına olanak tanıyan bir uygulamadır. Yalnızca bir arkadaşlık uygulaması olmakla kalmayan uygulama, aynı zamanda çeşitli büyük şehirlerde (çoğunlukla ABD) eğlenceli etkinliklere ev sahipliği yapıyor.

Match üzerinde bir tanışma profili oluşturabilir, fotoğraflar ekleyebilir, üyeleri arayabilir ve beğenebilir, eşleşmeler alabilir, sanal göz kırpmalar gönderebilir ve alabilir ve diğer birçok şeyi ücretsiz olarak yapabilirsiniz. Birbirleriyle eşleşen kullanıcılar, birbirlerinin En İyi Seçimler listesinde ise tanışma platformunda ücretsiz olarak sohbet edebilirler.

Uygulamayı Android için buradan, iOS içinse buradan indirebilirsiniz.

Happn

Lokasyon odaklı arkadaş bulma uygulamaları arasında en ünlü seçeneklerden birisi de Happn. Uygulamanın temel amacı, kullanıcıların yakın zamanda fiziksel olarak yolu kesiştiği kişilerle bağlantı kurmasını sağlamaktır.

Kullanıcıların konum bilgilerini kullanan Happn, aynı zaman diliminde veya yakın zamanda aynı yerde bulunan kişileri belirler. Ardından bu kişiler, uygulamanın ana ekranında “Match” olarak gösterilir. Eğer birbirinizi beğenirseniz eşleşmiş olursunuz. Yakın bir yerde eşleşmiş olacağınız için bu kişi muhtemelen çok yakınınızda olacaktır.

Yakındaki bir kişiyi bulmanızı sağlayacak en iyi uygulamalardan Happn’ı Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

BeFriend

Befriend, yakınınızdaki kişileri bulmanıza olanak tanıyan bir flört uygulamasıdır. Uygulama, konumunuzu kullanarak bulunduğunuz bölgedeki kişileri bulmanızı sağlar. Bu kişiler, uygulamanın ana ekranında “Match” olarak gösterilmektedir.

Befriend’in sunduğu belli başlı özellikler şunlardır:

  • Match: Yakınınızdaki kişilerin belirlenmesini sağlar.
  • Beğeni: Beğendiğiniz kişilerin işaretlenmesini sağlar.
  • Mesajlaşma: Birbirlerini beğenen kişilerin mesajlaşmasını sağlar.
  • Gruplar: İlgi alanlarına göre gruplar oluşturabilirsiniz.

Hem ücretsiz hem de ücretli olarak kullanılabilen uygulamanın ücretsiz sürümünde, kullanıcılar sınırlı sayıda “Beğeni” gönderebilirler. Ayrıca sık sık reklam göreceksiniz. Ücretli sürümde bu sınırlamalar bulunmamaktadır, ayrıca reklam da görmezsiniz.

Uygulamayı Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

Tribefy: Find People Nearby

Tribefy, diğerlerine göre nispeten daha yeni bir uygulamadır. Uygulama, konum tabanlı olarak çalışır ve bulunduğunuz yere, ilgi alanlarınıza veya arkadaş önerilerine göre kişiler bulmanızı sağlar. Tribefy’de insanları bulup yeni arkadaşlar edinebilir, gerçek ve değerli arkadaşlıklar kurabilirsiniz. Kaydırma yapmaya gerek kalmadan yakınınızda olan herkesi görebilir, dilerseniz ilgi alanlarınıza göre filtreleyebilirsiniz.

Yakınınızdaki kişilerle bağlantı kurmak için kullanışlı bir uygulama olan Tribefy’nin öne çıkan özellikleri, konum tabanlı arama, ilgi alanlarına göre arama ve arkadaş önerileridir. Hem iOS hem de Android cihazlarda kullanılabilen uygulama, ücretsiz olarak indirilebilir ve kullanılabilir.

Uygulamaya Android için buradan, iOS için buradan ulaşabilirsiniz.

Litmatch

Litmatch, yakındaki kişileri bulma ve onlarla sohbet etme odaklı bir sosyal medya uygulamasıdır. Litmatch’i kullanabilmeniz için öncelikle bir hesap oluşturmanız gerekiyor. Hesap oluşturmak için adınızı, e-posta adresinizi ve doğum tarihinizi girmelisiniz. Ayrıca bir profil fotoğrafı yüklerseniz, yeni partner adayınızla tanışmanız da o kadar kolay olacaktır.

Uygulama, konumunuzu kullanarak yakındaki kişileri bulmanıza olanak tanır. Ayrıca farklı ilgi alanlarına göre filtreleme yapabilir ve daha spesifik aramalar yapabilirsiniz.

Litmatch’te sohbet etmek için, çoğu uygulamada olduğu gibi bir kişiyle eşleşmeniz gerekmektedir. Eşleşme, iki kişinin birbirlerini beğenmesi durumunda gerçekleşir. Sonrasında eşleştiğiniz kişiyle sohbet edebilir, fotoğraf ve videolar paylaşabilir ve hatta dilerseniz oyun oynayabilirsiniz.

Litmatch’in öne çıkan bazı özellikleri şunlardır:

  • Yakındaki kişileri bulma: Litmatch, konumunuzu kullanarak yakındaki kişileri bulmanıza olanak tanır. Bu da yeni insanlarla tanışma olasılığınızı arttırır.
  • Farklı ilgi alanlarına göre arama: Litmatch, farklı ilgi alanlarına göre filtreleme yaparak daha spesifik aramalar yapmanızı sağlar.
  • Eğlenceli sohbet: Sohbet etmek için çok iyi bir platform olan Litmatch ile fotoğraf ve videolar paylaşabilir, oyunlar oynayabilir ve birbirinizle flört edebilirsiniz.

Bu kullanışlı uygulamayı Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik
Netflix Ne Kadar İnternet Yer?