OkCupid Ban Kaldırma Nasıl Yapılır?

Dünyanın en popüler flört uygulamalarından olan OkCupid, insanların birbirleriyle tanışıp iletişime geçmesini sağlayan bir platformdur. Bazı gerekçelerle OkCupid’de banlanabilirsiniz. Genelde bu sorun geçidir ve bir süre sonra tekrar kullanabilirsiniz. Birazdan bu sorunu çözüme kavuşturmak için hangi yöntemleri izleyebileceğinizden bahsedeceğiz.

OkCupid’de Neden Banlandım?

OkCupid hesabınızın neden yasaklandığına dair birkaç farklı sebep olabilir. Muhtemelen OkCupid hesabınızın askıya alınma nedeni Kullanım Koşulları ihlali olarak gösterilir.

Bu durum, OkCupid’in web sitesinde şu şekilde belirtilmiştir:

OkCupid’de nefret dolu, incitici veya rahatsız edici içeriğe izin vermiyoruz. İstenmeyen cinsel içerik ve mesajları cinsel taciz olarak değerlendiriyoruz. Topluluk yönergelerimize ve/veya Hizmet Şartlarımıza aykırı davranışlar tespit ettiğimizde hesabınızı yasaklayacağız.

OkCupid platformunda üyelerin yasaklanmasının nedenleri, bir kişinin sizi taciz içeren içeriği, cinsel taciz veya OkCupid’in Kullanım Koşulları’na aykırı diğer mesaj içeriği yayınlamak için rapor etmesidir.

Platformdan banlandığınızda bunun doğrudan OkCupid moderatörlerinden kaynaklanmadığını, ancak diğer kullanıcıların bu platformdaki davranışlarınızla ilgili şikayetlerinden kaynaklandığını bilmelisiniz.

Yasağın nedeni ne olursa olsun, bu engeli aşmak ve hızla flört etmeye geri dönmek için bir VPN kullanabilirsiniz.

OkCupid Hesabınız Banlandığında Ne Olur?

Eğer OkCupid’deki diğer bir kullanıcı tarafından banlandıysanız, sizi engelleyen kişiyi göremez ve bu kullanıcılara herhangi bir mesaj gönderemezsiniz. Neden banladığı hakkında bilgi almak isteseniz de bu imkansızdır.

Ancak biri tarafından eşleşmeniz bozulduysa, yine de bu platformdaki diğer kullanıcı hesaplarını görebilirsiniz. Bu da banlanmanızı değil, o kişinin eşleşmeyi kaldırdığını gösterir.

OkCupid Hesabınızı Nasıl Geri Alırsınız?

Hesabınızı OkCupid’de devre dışı bıraktıysanız (banlanma değil), şu adımları izleyerek hesabınızı her zaman yeniden etkinleştirebilirsiniz:

  • E-posta adresiniz ve şifrenizle oturum açın.
  • Eğer tercih ederseniz, hesabınızı yeniden etkinleştirmeniz için bir uyarı alacaksınız.
  • Profilinizi geri yüklemek için Evet‘i seçin.
  • Hesabınızı devre dışı bırakmanın hesabınızı silmekten farklı olduğunu unutmayın.

Hesabınızı sildiğinizde yeni bir hesap oluşturmanız gerekecektir, ancak önceki e-posta adresinizi kullanabilirsiniz. Ayrıca belirli bir süre boyunca etkin olmazsanız hesabınız kapatılır.

Askıya Alınan OkCupid Hesabının Banı Nasıl Kaldırılır?

İlk olarak eğer yasaklandıysanız, OkCupid müşteri hizmetlerinden neden yasaklandığınızı öğrenmeye çalışabilirsiniz. Eğer banlanmanız bir hatadan kaynaklanıyorsa, hesabınız yeniden etkinleştirilecektir.

Hesabınızın yasaklanması, aslında OkCupid’in sizi bir IP yasağıyla engellemesi anlamına gelmektedir. Yani IP adresinizin uygulama veya siteye erişimi kısıtlanıyor.

Eğer IP adresiniz yasaklanmışsa, bu engeli aşmanın kolay bir yolu modeminizi tekrar başlatmaktır. Ardından modemi tekrar başlattığınızda yeni bir IP adresiniz olacak ve bu yasağı aşmanıza yardımcı olacaktır.

Bunun dışında. bir VPN hizmeti kullanmayı de deneyebilirsiniz. VPN hizmeti size yeni bir IP adresi sağlayarak gerçek konumunuzu ve engellenmiş IP adresinizi gizler. Android ve iPhone için kullanabileceğiniz en iyi VPN uygulamaları listesine şuradan ulaşabilirsiniz.