Android ve iPhone İçin 15 VPN Önerisi | Ücretsiz

Android-ve-iOS-İçin-En-İyi-VPN-Önerileri

VPN yalnızca masaüstü cihazlarda değil, akıllı telefonlarda da kullanılıyor. Bunun için pek çok sebebiniz olabilir fakat kullanıcılar, genel olarak yasaklı sitelere giriş için VPN uygulaması kullanma yoluna gidiyor.

VPN uygulamaları, arkasında ciddi bir çalışmanın yer aldığı hizmetlerdir. Her ne kadar aşağıdaki VPN uygulamalarını ücretsiz kullanabiliyor olsanız da ücretli sürümleri, çok daha iyi bir internet deneyimi yaşamanızı sağlayacaktır. Bu sebeple bütçeniz uygunsa, beğendiğiniz VPN uygulamasının ücretli sürümünü de değerlendirmenizi tavsiye ederiz.

Aşağıda hem Android telefonlar hem de iPhone için en iyi ve ücretsiz VPN uygulamalarını bulacaksınız.

Android ve iPhone İçin VPN Nedir?

VPN, Android veya iPhone gibi cihazlarla internet arasında güvenli bir bağlantı olan Sanal Özel Ağ anlamına gelir. VPN’ler, kullanıcılara internete erişirken daha fazla gizlilik ve güvenlik sağlamak için tasarlanmıştır. Bir VPN’ye bağlandığınızda, internet trafiğiniz şifrelenir ve farklı bir ülkede bulunabilen uzak bir sunucu üzerinden yönlendirilir.

Android ve iPhone için ilgili uygulama mağazalarından bir VPN uygulaması indirebilirsiniz. Kullanıcı, kurulduktan sonra VPN hizmetini etkinleştirerek kullanılabilir ülkeler listesinden bir sunucu konumu seçebilir. Ardından VPN, cihaz ile seçilen sunucu arasında güvenli ve şifreli bir bağlantı oluşturarak kullanıcının gizliliğini korurken internete erişmesine olanak tanır.

Coğrafi kısıtlamalı içeriğe erişim, çevrimiçi gizlilik ve güvenliklerini koruma ve internet sansürünü atlatma gibi bir kişinin Android veya iPhone cihazında VPN kullanmayı seçmesinin birçok nedeni vardır. Bir VPN kullanmanın çevrimiçi gizliliğinizi ve güvenliğinizi artırabilmesine rağmen kusursuz bir çözüm olmadığını ve yine de farkında olunması gereken potansiyel riskler olduğunu unutmamak önemlidir.

Android ve iPhone İçin VPN Kullanmanın Faydaları

Android veya iPhone cihazınızda VPN kullanmanın size sağlayacağı pek çok avantaj bulunmaktadır. Bunlardan bazı önemli olanları şunlardır:

 • VPN, verilerinizi bilgisayar korsanlarından ve siber suçlulardan korumaya yardımcı olabilecek şifreli bir bağlantı sağlar. Güvenli olmayan ağlar kişisel verilerinizi hırsızlığa karşı savunmasız bırakabileceğinden, halka açık WiFi kullandığınızda bu özellikle önemlidir.
 • VPN’ler, IP adresinizi maskeleyerek çevrimiçi gizliliğinizin korunmasına yardımcı olur. Bu da reklamverenlerin, web sitelerinin ve diğer varlıkların çevrimiçi etkinliklerinizi izlemesini zorlaştırır.
 • VPN, bölgenizde veya ülkenizde kısıtlanmış olabilecek içeriğe erişebilmenize olanak tanır. Örneğin bir VPN ile başka bir ülkeden Netflix içeriğine erişebilirsiniz.
 • Bir VPN, belirli web sitelerinin veya çevrimiçi içeriğin engellenebileceği ülkelerde internet sansürünü atlamanıza yardımcı olabilir.
 • VPN, internet servis sağlayıcınızın (İSS) çevrimiçi etkinliklerinizi izlemesini engelleyerek gizliliğinizin korunmasına yardımcı olabilir.
 • Şirketinizin ağına erişmeniz veya uzaktan çalışmanız gerekiyorsa, bir VPN ağa güvenli bir bağlantı sağlayabilir.

iPhone VPN Açma Nasıl Yapılır?

Aşağıdaki VPN uygulamalarından bir tanesini iPhone’unuza yükledikten sonra VPN’i kolaylıkla açabilirsiniz. Bunun için izlemeniz gereken adımlar sırasıyla şunlar:

 • App Store’dan iPhone’unuza beğendiğiniz bir VPN uygulaması yükleyin.
 • VPN uygulamasını açıp kaydolun veya önceden bir hesabınız varsa giriş yapın.
 • VPN bağlantısını kurmak için uygulamanın talimatlarını izleyin. Bu genellikle bir sunucu konumu seçmeyi ve VPN’ye bağlanmayı içerecektir.
 • VPN bağlantısı kurulduktan sonra VPN üzerinden internete güvenli ve özel olarak erişebilirsiniz.
 • Farklı bir sunucu konumu seçmek veya bağlantı protokolünüzü yapılandırmak gibi VPN ayarlarınızı özelleştirmeyi de seçebilirsiniz.
 • VPN bağlantısını kesmek için VPN uygulamasını açmanız ve “Bağlantıyı Kes” seçeneğine dokunmanız yeterli olacaktır.

Bilinen bir VPN sağlayıcısı seçmek ve VPN bağlantınızı kurmadan önce uygulamanın talimatlarını dikkatlice okumak oldukça önemlidir. Bu, iPhone’unuzda VPN kullanırken verilerinizin korunmasına ve gizliliğinizin korunmasına yardımcı olacaktır.

Android VPN Açma Nasıl Yapılır?

Android telefonlarda bir VPN uygulaması kurulumu yaptıktan sonra VPN açma işlemi de oldukça basittir. Bunun için yapmanız gerekenler sırasıyla şunlar:

 • Android telefonunuza Google Play Store’dan veya aşağıdaki seçeneklerden bir VPN uygulaması yükleyin.
 • VPN uygulamasını açıp kayıt işlemini gerçekleştirin.
 • VPN bağlantısını kurmak için uygulamanın talimatlarını izleyin. Bu genellikle bir sunucu konumu seçmeyi ve VPN’ye bağlanmayı içermektedir.
 • VPN bağlantısını kurduktan sonra VPN üzerinden internete güvenli ve özel olarak erişebilirsiniz.
 • Farklı bir sunucu konumu seçmek veya bağlantı protokolünüzü yapılandırmak gibi VPN ayarlarınızı özelleştirmeyi de seçebilirsiniz.
 • VPN bağlantısını kesmek için VPN uygulamasını açmanız ve “Bağlantıyı Kes” seçeneğine dokunabilirsiniz.

Android ve iPhone İçin VPN Önerisi | Ücretsiz

Avira Phantom VPN

Popüler antivirüs programı Avira’nın VPN uygulamasıdır. İndirme ve yükleme hızları oldukça etkileyici olan bu VPN uygulamasını oyun oynamak veya video izlemek için kullanabilirsiniz. Kullanıcılarının güvenliğini üst seviyede tutan Avira Phantom VPN, AES-256 bit şifreleme sistemini kullanmaktadır.

Web sitesi ve uygulaması sezgisel olarak tasarlanan VPN uygulaması, yeni başlayanlar tarafından da sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. Avira Phantom VPN’in ücretsiz sürümünde müşteri desteği bulunmuyor fakat genel olarak buna çok fazla ihtiyaç duyacağınızı sanmıyoruz.

Uygulamayı Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

NordVPN

NordVPN-1

Kullanıcıların tek dokunuşla VPN servisine bağlanmalarını sağlayan ücretsiz bir VPN hizmetidir. 59’dan fazla ülkede 5500 adet sunucu bulunmaktadır. Web sitelerine, mesajlaşma platformlarına ve sosyal medya sitelerine güvenli erişim sağlamak için kullanabilirsiniz.

Kullanıcılarına güvenlik anlamında üst seviye hizmete sunan NordVPN, bağlantılarınızı yeni nesil şifreleme ile garanti altına alır. Böylelikle banka hesaplarınıza giriş, transfer ve online alışverişlerinizi tedirgin olmadan gerçekleştirebilirsiniz.

NordVPN’i Android cihazlar için buradan, iOS içinse buradan indirebilirsiniz.

Super VPN

Super-VPN

Herhangi bir sınırlama olmadan kullanabileceğiniz en VPN hizmetlerinden bir tanesidir. Kullanımı oldukça kolay olan Super VPN, coğrafi olarak erişim engeli bulunan sitelere erişebilmenizi kolaylaştırır.

Ücretli sürüme geçiş için kullanıcıların aklını çelmeye çalışmaması, Super VPN’i bu piyasanın en gözde VPN servisleri arasına sokmuştur. Zira oluşumun kendisi de ‘Eğer ücretsiz servis sizin için yeterliyse ücretliyi boşverin. Premium üyeliğe geçerseniz reklamlar kaldırılacak ve biraz daha hızlı bir internet deneyimi yaşayacaksınız‘ diyor.

Super VPN’i Android için buradan, iOS içinse buradan indirebilirsiniz.

VPN

VPN

VPN kaydı veya oturum açmanıza gerek kalmadan kullanabileceğiniz en hızlı ve güvenilir VPN servislerindendir. Ağ bağlantılarınızı şifreleyen VPN, sizi siber tehditlerden, kimlik hırsızlarından ve reklamcılardan koruyarak veri güvenliğinizi sağlar.

Küresel olarak çevrimiçi proxy sunucu konumları alternatiflerinden kendinize en uygun olanı seçebilirsiniz. Anonim proxy sunucuları sayesinde IP adresinizi internet trafiğinden gizleme imkanına sahip olacaksınız. Hız konusunda oldukça iddialı olan VPN; YouTube, Facebook, Netflix, HBO Max, Disney+, Amazon Prime gibi platformları gecikme yaşamadan izleyebileceğinizi söylüyor.

iOS için geliştirilen bu VPN hizmetini şuradaki bağlantıdan cihazınıza yükleyebilirsiniz.

Windscribe VPN

Windscribe-VPN

İnternette mutlak gizlilik‘ mottosuyla hareket eden Windscribe VPN, kullanımı en kolay özelliklere sahip uygulamalardandır. Örneğin herhangi bir ülke sunucusuna, herhangi bir yerde oturum açmanıza gerek kalmadan tek dokunuşla bağlanabilirsiniz. Ayda 10 GB’a kadar ücretsiz kullanabileceğiniz bant genişliği sunan Windscribe VPN, bu anlamda da rakiplerinden epeyce üstün.

Diğer VPN servisleri gibi bunda da coğrafi olarak erişimi kısıtlanmış çoğu siteye girebilirsiniz. Mobil uygulamaları dışında Chrome, Firefox ve Opera için tarayıcı eklentisi olarak kullanabilirsiniz.

Windscribe VPN’i Android için buradan, iOS içinse buradan indirebilirsiniz.

HotspotShield VPN & Wifi Proxy

HotspotShield-VPN-Wifi-Proxy

Muadillerine nazaran çok fazla özelliğe sahip olmasıyla ön plana çıkan VPN servislerinden bir tanesidir. Güvenli tarama özelliği sayesinde internette sınırsız erişim sağlamanız için kişisel ağınızda özel internet erişimi oluşturur.

HotspotShield VPN & Wifi Proxy’nin temel özelliklerini sonsuza dek ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Servis, daha yüksek hız ve güçlü güvenlik için sunucu bağlantınızı optimize eden 30’dan fazla patente sahiptir. Kullanıcılarının aktivitelerini izlemeyen HotspotShield VPN & Wifi Proxy, herhangi bir günlük kaydı da tutmuyor. Bu sayede karşınıza ‘anlamsız’ reklamların çıkması ihtimali de ortadan kalkmış oluyor.

Bu VPN uygulamasını Android için buradan, iOS içinse buradan indirebilirsiniz.

ProtonVPN

ProtonVPN-Fast-Secure-VPN

ProtonVPN, güçlü şifreleme ve katı gizlilik sistemleri ile en çok kullanılan VPN uygulamaları arasındadır. Her Zaman Açık VPN özelliği sayesinde internette güvenli şekilde gezinebilir ve IP’nizi tam olarak korursunuz. Kullanıcı gizliliği konusunda hassas bir servistir. Bu yüzden popüler ve güvenilir bir VPN uygulaması olarak isim yapmışlardır.

Hız kısıtlaması olmadan kullanabileceğiniz bu VPN servisi, verilerinizi hiçbir şekilde saklamıyor. Erişim engeli olan sitelere rahatlıkla girebilmenizi sağlayan ProtonVPN, bizim de önerebileceğimiz VPN uygulamalarından.

ProtonVPN’i Android için buradan, iOS içinse buradan indirebilirsiniz.

TunnelBear

TunnelBear-Secure-VPN-Wifi

TunnelBear, VPN dünyasının ‘kullanımı en kolay uygulaması‘ olarak nam salmış hizmetlerinin başında gelir. Basit kullanımı ve sağlam şifreleme sistemi ile kullanıcılar, güvenli ve sorunsuz bir şekilde internette gezinebilirler. Dahası, bu VPN uygulaması 22’den fazla ülkede bulunan sunucu konumları ile birlikte gelir. Bu da sevdiğiniz web sitelerine ve uygulamalara hızlı bir şekilde erişiminizi sağlar.

AES-256 bit şifrelem sistemini kullanan TunnelBear, gizlilik ve güvenlik anlamında da oldukça başarılıdır. 7/24 destek hattı bulunan TunnelBear, favori VPN servisiniz olma konusunda çok güçlü bir aday.

Uygulamayı Android için buradan, iOS içinse buradan indirebilirsiniz.

hide.me VPN

hide.me-VPN

hide.me VPN, kendilerini “Dünyanın en hızlı VPN’i” olarak tanımlayan, ücretsiz bir VPN hizmetidir. PC sürümüyle adını duyuran VPN servisinin mobil uygulama çözümü de milyonlarca kişi tarafından tercih edilmektedir.

Kullanımı ve kurulumu oldukça basittir. Uygulamayı indiriyorsunuz, ücretsiz kullanım seçeneğine dokunuyorsunuz ve ‘VPN’i etkinleştir’ diyorsunuz. Hepsi bu kadar. Kullanıcılarının kaydını asla tutmadığını iddia eden hide.me VPN, sansürlü sitelere de sorunsuzca erişebilmenizi sağlıyor.

Uygulamayı Android için buradan, iOS içinse buradan indirebilirsiniz.

SurfEasy VPN

SurfEasy-VPN-WiFi-Proxy

Kullanıcılarının çevrimiçi etkinliklerini kimseye açıklamadan internette özgürce gezinmelerini sağlayan, gizlilik odaklı bir VPN hizmetidir. Cihazınızdaki tüm trafiği şifreleyerek gizliliğinizi bir üst seviyeye çıkarabilirsiniz.

Uygulamanın izleyici engelleme algoritması, reklamcılar tarafından çevrimiçi takip edilmeniz için kullanılan izleme çerezlerini engeller. Bu sayede karşınıza istemediğiniz türden reklamların çıkmasını engellemiş olursunuz. Elbette erişim engeli bulunan sitelere rahatlıkla erişebilmenizi de sağlar.

Uygulamayı Android için buradan, iOS içinse buradan indirebilirsiniz.

Atlas VPN

Atlas-VPN

Tüm web sitelerine sorunsuzca erişebilmenizi sağlayan Atlas VPN, benzersiz bir çevrimiçi güvenlik sunar. Kullanıcılarına reklamsız bir kullanım imkanı sunan VPN uygulaması, yüksek hız ve kesintisiz 4K akışa ulaşmanızı sağlar.

Atlas VPN; Avrupa, Kuzey Amerika ve Asya’da 700’den fazla sunucuya Avustralya, İsveç, İsviçre, BAE, İngiltere ve ABD gibi birçok ülkede proxy sunucusuna sahiptir. Bu sayede çevrimiçi akışınız oldukça hızlı olacak.

Atlas VPN’i Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

CyberGhost

CyberGhost

CyberGhost, çevrimiçi bağlantınızı şifreleyerek dijital gizliliğinizi ve güvenliğinizi artıran bir VPN uygulamasıdır. İnternete bağlandığınız her seferinde otomatik olarak koruma sağlayan CyberGhost, 256 bit AES şifreleme tekniğini kullanarak verilerinizi şifrelemenizi sağlar.

Aynı anda yedi cihazı bağlamanıza izin veren uygulama, IP’nizi tek bir dokunuşla gizleyebilmenize olanak tanır. Güvenli olmayan bir ağa bağlandığınızda bilgilendirmede bulunur. 90 ülkede bulunan 7.000’den fazla VPN sunucusundan istediğinizi seçerek internette gezinebilirsiniz.

CyberGhost’ı Android için buradan, iOS içinse buradan indirebilirsiniz.

IPVanish VPN

IPVanish-VPN-The-Fastest-VPN

IPVanish, IP adresinizi otomatik olarak gizler, gizliliğinizi çevrimiçi reklamcılardan ve kimlik hırsızlığından korumak için bağlantınızı şifreler. Ücretsiz bir internet deneyimi için tercih edebileceğiniz IPVanish, arama motorlarının ve web sitelerinin konumunuzu izlemesini ve bilgilerinizi analiz etmesini önler. Bu da internette üst seviye güvenlikle gezinmenizi sağlar.

40.000’den fazla paylaşılan IP adresiyle 75 ülkede ağ varlığı bulunan VPN servisi, dünya çapında 1.400’den fazla VPN sunucusuna sahip. Aynı anda 10 cihaza kadar şifreli bağlantılar oluşturabileceğiniz IPVanish, ücretli sürümden memnun kalmazsanız 30 güne kadar para iadesi sağlıyor.

Uygulamayı Android için buradan, iOS içinse buradan indirebilirsiniz.

Kaspersky VPN

Kaspersky-VPN

Güvenlik konusunda ismi dünya çapında bilinen Kaspersky, VPN servisinde de ‘masada olan’ isimlerden. İletişim anlamında tamamen gizli kalmanızı sağlayan Kaspersky VPN, en hızlı VPN servislerinden birine sahip. Oyuncuların da kalbine dokunan Kaspersky, ping ve FPS olarak en iyi deneyime ulaşmanız için oyun sunucusunun konumuyla eşleşen bir sunucu aracılığıyla bağlantı kurmanıza olanak tanıyor.

Herkese açık Wi-Fi erişim noktaları algıladığında otomatik olarak başlayan Kaspersky VPN, açık alanlarda güvende kalmanızı sağlar. Bir tek eksisi, günlük yalnızca 200 MB‘lik kullanım imkanı sağlaması. Gerçi ayda 6 GB çok da az gibi görünmüyor ama yine de siz bilirsiniz.

Kaspersky VPN’i Android cihazınız için buradan, iOS cihazınız için de buradan indirebilirsiniz.

PrivateVPN

PrivateVPN

PrivateVPN, güvenli internet gezintisi ve erişim sağlamak istediğiniz tüm web sitelerine giriş konusunda iddialı olan bir servistir. İnternette anonimlik ve sunucu ile güvenli bağlantı sağlayan çevrimiçi VPN hizmeti, IP’niz engellenmiş olsa bile herhangi bir web sitesine kolay erişim sağlar. Dünyanın her yerinde bulunan PrivateVPN sunucuları ile 24 saat kesintisiz çalışmayı garanti eder.

VPN dünyasında yeni olsa da her iki platformda aldığı puanlar, PrivateVPN’in hizmet konusunda kullanıcıların memnuniyetini kazandığını gösteriyor. Uygulamayı Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir?
En İyi ve En Hızlı DNS Adresleri [Ücretsiz]