Snapchat’te Birinin Doğum Günü Nasıl Öğrenilir?

Bazı kimseler, doğum günü kutlamasını ve doğum günlerinin kutlanmasını önemserler. Çoğu sosyal medya platformunda (LindkedIn dahil) kullanıcıların doğum günlerini görebilirsiniz. Bu durum Snapchat için de geçerlidir. Hatta Snapchat’te yaklaşan doğum gününü dahi öğrenebilirsiniz. Aşağıda bunları nasıl yapabileceğinize dair bazı bilgiler bulacaksınız.

Snapchat’te Doğum Günü Nasıl Görülür?

Snapchat’te bir arkadaşınızın doğum günü olup olmadığını öğrenmenin yolu oldukça basit. Bunun için aşağıdaki sıralamaları takip etmeniz yeterli olacak:

 • Telefonunuzdan Snapchat uygulamasını açın.
 • Uygulamayı açar açmaz kamera da açılmış olacak.
 • Aşağıdaki menüden Mesajlaşma simgesine dokunun.
 • Buradan arkadaşlarınızın Bitmoji’lerini görüyor olacaksınız.
 • Arkadaşınızın profilinde parti veya doğum günü pastası simgesi varsa, bu, o kişinin doğum günü olduğunu gösterir.

Snapchat’te Yaklaşan Doğum Günü Nasıl Görülür?

Snapchat’te bir kişinin doğum gününü görmekle birlikte bu tarihin yaklaştığını da anlayabilirsiniz. Bu sayede bir doğum günü kutlaması hazırlığı da yapmış olma fırsatına ulaşmış olursunuz. Arkadaşınızın doğum gününün yaklaşmakta olup olmadığını öğrenmek için şu sıralamayı takip edin:

 • Yine Snapchat uygulamasını açın.
 • Mesajlaşma sayfasına, arkadaş listenize ve ardından doğum günü simgesine dokunun.
 • Burada yaklaşan tüm doğum günlerini göreceksiniz.
 • Aynı yerde ‘Doğum Günü Fotoğrafı Gönder‘ diyerek arkadaşınıza Doğum Günü Snap‘i gönderebilirsiniz.
 • Gönderdiğiniz snap, komik bir mesaj içeren videoya dönüşecek.

Doğum Gününüzde Doğum Günü Lensleri Alırsınız

Şimdiye kadar arkadaşınızla olan doğum günü ilişkinizden bahsettik. Şimdiyse sizin doğum gününüz olduğunda neler olacağından bahsedelim.

Doğum gününüz geldiğinide, Snapchat’te bazı eğlenceli doğum günü Lensleri almış olacaksınız. Arkadaşlarınız da doğum gününüzü özel Lenslerle kutlamak için bir bildirim alacaklar.

Snapchat’te Doğum Günü Nasıl Değiştirilir?

Snapchat kullanıcıları, isterlerse doğum tarihlerini değiştirebilirler. Ancak bunu ne sıklıkla yapabileceğinizle birlikte bir dizi sınırlamalar bulunuyor.

Snapchat doğum gününüzü en fazla bir kez değiştirebilirsiniz. Bu değişikliği yaptıktan sonra bir daha geri dönüşün olmayacağını unutmayın. Bu sebeple onaylamadan evvel tarihin tam olarak nasıl olması gerektiğini kontrol edin. Buraya kadar anlaştıysak, Snapchat’te doğum gününüzü değiştirmek için aşağıdaki adımları uygulamaya koyulabilirsiniz:

 • Uygulamadan Ayarlar‘ı açmak için profil ekranında görünen ⚙️ simgesine (Ayarlar) dokunun.
 • Buradan ‘Hesabım‘ bölümünün altında bulunan ‘Doğum Günü‘ne dokunun.
 • Doğum gününüzü doğru tarih olarak güncelledikten sonra onaylamak için ‘Tamam‘ı seçin.
  • Doğum tarihinizi sınırlı sayıda değiştirebileceğinizi, 18 yaşından küçükseniz doğum yılınızı değiştiremeyeceğinizi unutmayın.

Doğum Günü Partisi‘ni etkinleştirdiğinizde, profilinizde bazı sürprizler (burcunuz gibi) göreceksiniz. Bu aynı zamanda arkadaşlarınızın doğum gününüzü öğrenmesine ve kutlamasına yardımcı olur. Bununla birlikte Snapchat, yaşınızı diğer kullanıcılarla paylaşmaz.

Snapchat’in bu özelliği, arkadaşınızla olan bağınızın da kuvvetlenmesini sağlayacaktır. Ayrıca sık sık iletişimde olduğunuz bir kişiyse, gönderdiğiniz Snap sayesinde Snap Streak‘i de devam ettirmiş olursunuz. Snap Streak geri getirme veya devam ettirme ile ilgili hazırladığımız kılavuza şuradan ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Snapchat’te doğum günü filtresini doğum günümden sonra kullanabilir miyim?

Hayır, doğum günü filtresini yalnızca gerçek doğum gününüzde kullanabilirsiniz. Bununla birlikte filtreyi kullandığınız tüm Snap’leri veya hikayeleri daha sonra görüntülemek üzere kaydedebilirsiniz.

Doğum günü Snap’ini nasıl gönderebilirim?

Bir fotoğraf veya video çektikten sonra bir doğum günü filtresi veya lensi ekleyerek, ardından doğrudan arkadaşınıza göndererek veya hikayenize ekleyerek arkadaşınıza bir doğum günü fotoğrafı gönderebilirsiniz.

Snapchat’te doğum günüm geldiği zaman ne olur?

Doğum gününüzde, arkadaş listenizde adınızın yanında bir pasta emojisi belirir. Ayrıca özel bir doğum günü filtresi ve lens alırsınız. Arkadaşlarınız da size doğum günü fotoğrafları ve mesajları gönderebilirler.

Snapchat doğum günüm olduğunu nereden biliyor?

Snapchat, bir hesap açtığınızda sizden doğum tarihinizi ister. Doğum tarihinizi vermediyseniz veya yanlış girdiyseniz Snapchat ayarlarınızdan güncelleyebilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik
WhatsApp Ses Kaydı İndirme | 5 Farklı Yöntem