TikTok Profilime Bakanlar Gözükmüyor Sorununun Çözümü

TikTok’ta profilinize kimlerin baktığını gösteren bir özellik bulunuyor. Şubat 2022’de duyurulan bu özellik, TikTok profilinize son 30 gün içerisinde kimlerin baktığını gösterir. Fakat özelliğin kullanılabilmesi için hem sizin hem de diğer kullanıcının bu özelliği aktif etmesi gerekiyor. Başka bir kullanıcının profilini ziyaret ettiğiniz zaman eğer bu seçeneği aktif ettiyse, profilini görüntülediğinizi görebilir. Yalnız bu özellik bazen kararlı şekilde çalışmayabiliyor. Kullanıcılar da TikTok profilime bakanlar neden gözükmüyor? sorusuna cevap arayabiliyorlar. Bu makale ile TikTok profilinize bakanları tekrar görebilmenizi sağlayacak bazı çözüm önerileri bulacaksınız.

TikTok Profilime Bakanlar Neden Gözükmüyor?

Eğer 16 yaşından küçükseniz veya 5.000’den fazla takipçiniz varsa, TikTok profilinizi kimlerin görüntülediğini göremezsiniz. TikTok, profil görüntüleme özelliğini yalnızca 16 yaş ve üzeri kullanıcıların erişimine açmış durumda. Ayrıca bu özelliğe erişebilmek için takipçi sayınızın da 5000’den az olması gerekiyor.

Yaşınızı TikTok profili > Menü > Ayarlar ve gizlilik > Hesabı yönet > Doğum tarihi aracılığıyla belirleyebilirsiniz. Eğer doğum tarihinizi önceden ayarladıysanız, uygulama üzerinden değiştiremezsiniz. Yaşınız gibi bazı hesap bilgilerini değiştirmek için TikTok ile iletişime geçmeniz gerekiyor.

Genel olarak TikTok profilinize bakanları görmemenizin sebeplerinden madde madde bahsedecek olursak:

  • TikTok, kullanıcıların profillerini kimlerin görüntüleyebileceğini seçmesine olanak tanır. EĞer profilinizi “gizli” olarak ayarladıysanız, içeriğinizi ve profil görünümlerinizi yalnızca onaylı takipçileriniz görebilir.
  • TikTok, verilerini güncellemede genellikle gecikme yaşar, bu nedenle en son profil görünümlerini görmeniz biraz zaman alabilir. Görünümlerin görünüp görünmediğini görmek için daha sonra tekrar kontrol etmeyi deneyin.
  • Uygulamada profil görünümlerini görmenizi engelleyen bir aksaklık veya teknik sorun olabilir. Bu durumda uygulamayı yeniden başlatmayı veya oturumu kapatıp tekrar açmayı deneyin.
  • TikTok, özellikle çok sayıda takipçiniz varsa size yalnızca sınırlı sayıda profil görünümü gösterebilir. Profilinizi görüntüleyenlerin hepsini göremiyor olabilirsiniz.

TikTok Profilime Bakanlar Gözükmüyor Sorunu İçin Çözüm Önerileri

TikTok profilinize bakanları göremiyorsanız, bu sorunu düzeltmek için başvurabileceğiniz üç yöntem bulunmaktadır. Şimdi bunların neler olduğuna bir bakalım.

TikTok ile İletişime Geçin

Başvuracağınız ilk yöntem, TikTok ile iletişime geçmek olmalıdır. TikTok ile iletişime geçebilmenin birkaç yolu bulunuyor. TikTok’ta bir sorun olduğunu bildirebilir veya TikTok’taki geri bildirim formunu kullanabilirsiniz.

TikTok’ta bir sorun olduğunu bildirmek TikTok profilinize gidin, ardından Menü > Ayarlar ve gizlilik > Sorun bildir sıralamasını takip edin. Sorun bildir’i seçtikten sonra uygun olan yardım kategorilerini seçip “Daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var?” yazılı seçeneğin üzerine dokunun. Buradan sorunu açık bir şekilde belirtip Bildir‘e dokunun.

İkinci yol olarak TikTok geri bildirim formunu kullanabilirsiniz. Forma giriş yaptıktan sonra TikTok hesabınıza bağlı olan e-posta adresinizi ve kullanıcı adınızı girin. Konu olarak Hesap bilgilerini değiştir‘i, alt konu olarak da Diğer‘i seçin. Bu kısma karşılaştığınız sorunun ne olduğunu açık bir şekilde yazıp formu gönderin. Buraya örnek olarak yaşınızın 16’dan büyük olduğunu ve takipçi sayınızın 5000’den az olduğunu (ki böyle de olması gerekiyor, yoksa bir işe yaramayacaktır) belirtin.

TikTok, size 1 ila 3 iş günü içinde hesabınızla ilintili e-posta adresinize yanıtını iletecektir.

Yeni Bir TikTok Hesabı Açın

Yukarıda belirttiğimiz yöntem, TikTok profilinize bakanları görmenizi sağlayacak tek etkili yöntemdir. Eğer bu işe yaramazsa maalesef yeni bir TikTok hesabı açmanız gerekecek. Bunu nasıl yapacağınızla ilgili detaylı bilgilere şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Hesap açarken aynı hataya tekrar düşmemek için yaşınızın 16’dan büyük olduğunu belirtmeyi unutmayın. Çünkü TikTok profilinize kimlerin baktığını görememenizin sebeplerinden birisi, büyük ihtimalle 16 yaşından küçük olmanızdır.

TikTok Hesabınızı Güncelleyin

Profil görüntüleme geçmişi özelliği, küresel olarak kullanılmasına başlamadan önce bazı bölgelerde tanıtıldı. Bu nedenle eğer bu özelliği görmüyorsanız, muhtemelen hala eski bir TikTok sürümünü kullanıyorsunuzdur ve güncelleme gerekiyor.

Bu yüzden Google Play Store (Android) veya App Store (iOS) gidip en son güncellemeleri kontrol etmelisiniz. TikTok’u alana yazıp güncelleme seçeneğini görürseniz, üzerine dokunarak uygulamanızı güncellemelisiniz. Şimdi TikTok’a dönün ve seçeneğin size görünüp görünmediğini kontrol edin.