TikTok Hesap Açma Nasıl Yapılır?

İnternet, akıllı telefon ve tablet kullanımının yaygınlaşması, sosyal medya platformlarına duyulan ilginin artmasına yol açtı. Tüketiciler, günümüzde artık en az bir sosyal medya platformunu kullanıyor ve hatta gününün çok ciddi bir bölümünü burada geçiriyor. Bu platformlardan bir tanesi de TikTok. Bu içeriğimizde, TikTok hesap açma konusuna derinlemesine bir bakış atacağız.

TikTok, kullanılabilir sosyal ağlar arasında en yeni olanlarından bir tanesi. Ancak bu platform, özellikle de son birkaç yıldır görülmemiş düzeyde ilgi görmeye başladı. Her ay en çok indirilen mobil uygulamalar listesinin başında olan TikTok, kullanıcılar tarafından her geçen gün biraz daha fazla önemseniyor. Peki, TikTok hesap açma işlemi tam olarak nasıl yapılır?

TikTok Hesap Açma Yöntemleri

  • Telefon numarası ile kaydolma
  • E-posta adresi ile kaydolma
  • Facebook hesabı ile kaydolma
  • Google hesabı ile kaydolma

Şu sıralar dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından bir tanesi haline gelen TikTok, hesap açabilmeniz için farklı farklı yollar sunuyor. Böylelikle bir kullanıcı, kendisi için en uygun yöntemi seçerek TikTok hesabı açabiliyor. Dilerseniz şimdi de TikTok hesabı açmak için kullanabileceğiniz yöntemlere yakından bakalım.

Telefon Numarası ile TikTok Hesap Açma

TikTok hesap açma konusunda uygulayabileceğiniz yöntemlerden bir tanesi, telefon numaranızı kullanarak kayıt işlemini tamamlamak. Birkaç dakika içerisinde tamamlayabileceğiniz adımlarla cep telefon numaranızı kullanarak TikTok’ta hesap açabiliyorsunuz. Bu işleme başlamak için akıllı telefon, tablet ya da internet tarayıcınız üzerinden TikTok’a giriş yapın ve şimdi bahsedeceğimiz adımları uygulayın.

TikTok, platforma üye olmak için doğum tarihinize ihtiyaç duyuyor. Çünkü bu platform, bir süredir çocuklar nedeniyle tartışma konusu olmuş durumda. Bu yüzden; eğer cep telefonunuzla TikTok’ta hesap açmak isterseniz, öncelikle doğum tarihinizi sonra da telefonunuzun alan kodunu seçtikten sonra telefonunuza gönderilecek kodu istenen alana girmelisiniz.

E-posta ile TikTok Hesap Açma

Az önce de belirtmiş olduğumuz gibi, TikTok’ta hesap açarken kullanabileceğiniz yöntemlerden bir tanesi de e-posta adresinizi kullanmak. Bu işlem de tıpkı cep telefonuyla TikTok hesabı açmak kadar kolay. TikTok’un mobil uygulamasına giriş yaparak ya da internet tarayıcınız üzerinden TikTok’un internet sitesine erişerek kendinize bir TikTok hesabı açabilirsiniz.

Eğer TikTok’a kayıt olurken e-posta adresinizi kullanmak istiyorsanız, yapmanız gereken şey bu sefer de e-posta ile kayıt ol butonunu kullanmak. Bu bağlamda, önce doğum tarihinizi sonra da e-posta adresinizi girin ve sonra da kendiniz için bir şifre oluşturun. Daha sonra da e-posta adresinize gönderilen kodu istenen bölüme girerek onaylayın. Hepsi bu kadar.

Facebook Hesabı ile TikTok Hesap Açma

Facebook, hiç şüphesiz dünyanın en büyük sosyal medya platformu. Mark Zuckerberg tarafından kurulan, zaman zaman kullanıcı güvenliği nedeniyle tartışılıyor olsa da kullanıcıların bir türlü vazgeçemedikleri Facebook, pek çok sosyal ağda olduğu gibi TikTok’ta da kendinize hesap açmanızı sağlayan bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor.

Facebook hesabı ile TikTok hesabı nasıl açılır diye merak ediyorsanız, yapmanız gerekenler çok basit. Öncelikle TikTok’un mobil uygulamasına ya platformun internet sitesine eriştikten sonra kayıt ol bölümü altında “Facebook ile devam et” yazan bölüme tıklayın. Ufak bir yönlendirme yapılacak ve Facebook hesabınıza ait bilgileri girmeniz istenecek. Bu bilgileri girdikten sonra TikTok kullanmak için hazırsınız demektir.

Google Hesabını Kullanarak TikTok Hesap Açma

TikTok hesabı açmak için kullanabileceğiniz son yöntem de Google hesabınızı kullanmak. Kafanız karışmasın, Google hesabından kastettiğimiz şey, bildiğiniz Gmail hesabı. Bu hesabı kullanarak, yalnızca TikTok’a değil, YouTube ile birlikte Google’ın tüm hizmetlerine rahatlıkla erişebiliyorsunuz. Peki, Google hesabı ile TikTok hesabı nasıl açılır?

Rehberimizin yukarıdaki maddelerinde de belirttiğimiz gibi TikTok uygulamasına ya da platformun internet sitesine girin. Daha sonra kayır ol bölümü altında yer alan Google hesabı ile devam et butonuna tıklayın. Sonra da Google hesabınızın adresi ile şifresini girin ve devam edin. TikTok hesabınız, Google’daki bilgilerinize göre otomatik olarak oluşturulacaktır.

Rehberimizin bu bölümüne kadar, TikTok hesabı nasıl açılır konusuna değinmeye çalıştık. Bu bağlamda, TikTok hesabı açmak için kullanabileceğiniz yöntemlerden bahsettik. Haliyle, artık bir TikTok hesabı açmak için hazır olduğunuzu düşünüyoruz. Peki bundan sonra sizi neler bekliyor? TikTok, gerçekten de hesap açmaya ve kullanmaya değer bir platform mu?

Özellikle de Z kuşağının çok fazla kullandığı bir platform olarak karşımıza çıkan TikTok, kısa süreli videoların paylaşıldığı bir mecra. Kullanıcılar, kendilerine sunulan efekt ve sesleri kullanarak videolar oluşturabildikleri gibi, harici uygulamalar aracılığıyla da TikTok videoları çekebiliyorlar. Bu videoların bazıları gerçekten de üst düzeyken bazılarıysa ne yazık ki vasat durumda…

TikTok’un dikkat çekici yanlarından bir tanesi de bu platformun çeşitli akımlara yol açıyor. İnternet dünyasında challenge olarak da bilinen akımlar, binlerce, kimi zaman on binlerce kullanıcının aynı türden video çekmesi anlamına geliyor. Açık konuşmak gerekirse TikTok’un bugüne kadar hayatımıza kattığı sayısız challenge olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Akım demişken, TikTok’un en çok tartışıldığı konulardan bir tanesi de çocukların bu akımlara dahil oluyor oluşları. Öyle ki bugüne kadar, bu akımlara dahil olan çocuklarla ilgili onlarca kötü haber geldi. Bu haberlerde, TikTok akımına dahil olmak isteyen çocukların hayatlarını nasıl kaybettiklerine yer verildi. Bu yüzden çocuğunuz varsa ve TikTok’u kullanmak istiyorsa lütfen dikkatli olun.

TikTok’un Instagram’dan Ne Farkı Var?

Buraya kadar anlattıklarımız, TikTok ile Instagram arasındaki büyük benzerlikler olduğunu gözler önüne seriyor. Aynen öyle, aslında TikTok ile Instagram birbirine çok benzeyen iki platform olarak biliniyor. İki platform arasındaki temel fark ise Instagram’da fotoğraf paylaşımları da yapılabiliyorken TikTok’un böyle bir şeye imkan tanımıyor oluşu.

Instagram demişken, Facebook’a ait olan fotoğraf ve video paylaşım platformunun TikTok’tan “arakladığı” bazı özellikler olduğunu da söylemeden geçmeyelim. Örneğin Instagram’da son yılların en büyük yeniliklerinden olan Reels videoları, aslında TikTok’un bir kopyası. Zaten keşfet sayfanızda gezerken çok sayıda TikTok videosuna denk gelmenizin temel nedeni de tam olarak bu…

TikTok’u Android cihazınız için buradan, iOS cihazınız içinse buradan indirebilirsiniz.

İlgili Yazılar

TikTok Video İndirme Nasıl Yapılır?
TikTok Video Yapma ve Düzenleme Yöntemleri
TikTok Para Hesaplama İşlemi Nasıl Yapılır?