TikTok Para Hesaplama Yöntemleri

TikTok-Para-Hesaplama-3

TikTok para hesaplama araçları, etkileşiminize ve takipçi sayınıza göre TikTok hesabınızdan tahmini kazançlarınızı hesaplamanıza olanak tanır. Eğer bir TikTok fenomeni olmak istiyorsanız ve öncelikli amacınız para kazanmaksa, stratejinizi iyi belirlemeniz gerekiyor. Birazdan bahsedeceğimiz TikTok para hesaplama yöntemi de bu konuyla ilgili bir fikir sahibi olmanızı sağlayabilir.

TikTok Para Hesaplama Yöntemleri

Exolyt ile TikTok Para Hesaplama

Öncelikle şunu belirtmemiz gerekiyor ki bu araçların hiçbiri resmi değildir. Geliştiriciler tarafından tahmini değerlere ulaşmanızı sağlayan çözümlerdir. Bu sebeple bu çözümlere ‘demek ki bu kadar kazanılıyor’ demek yerine, ‘ortalama bu değerler’ şeklinde yaklaşmak en sağlıklısı olacak.

TikTok para hesaplama yöntemleri arasında ilk tercih edeceğiniz yöntem, şuradaki web sitesi olabilir. Siteye girdiğinizde boş olan kısma fenomen bir TikTok kullanıcısının adını yazıp arattığınızda, tahmini kazanç değerlerini göreceksiniz.

TikTok-Para-Hesaplama
Şöyle bir görüntü karşınıza çıkacak.

Bu aracı kullanırken, hedeflediğiniz takipçi sayısına yakın bir TikTok kullanıcısını da baz alabilirsiniz. Örneğin ilk hedefiniz “50 bin takipçili TikTok hesabına sahip olmak” ise bu takipçi sayısına sahip bir kullanıcının adını yazarak sonuçları kontrol edebilirsiniz. Bu da hedefinizi belirleme konusunda size en somut örneklerden birini sunmuş olacak.

Influencermarketinghub ile TikTok Para Hesaplama

Size TikTok para hesaplama konusunda en iyi fikir verebilecek bir diğer çözüm de bu web sitesinde bulunan para hesaplayıcı. Siteye girip biraz aşağı doğru kaydırdığınızda, kullanıcı adı ve beğeni-takipçi verileri üzerinden kazanç öğrenme yöntemleriyle karşılaşacaksınız. Bir önceki yöntemde olduğu gibi burada da bir TikTok kullanıcısının adını girerek tahmini veriler görebilirsiniz. Bunun dışında diğer yöntem de Estimated Total Earnings by Account yazılı olan kısmı kullanmak olacak. Aslında en çok kullanmak isteyeceğiniz yöntem muhtemelen burası olacak. Çünkü ortalama beğeni ve takipçi sayısını girerek (video sayısı da dahil), tahmini kazançlara ulaşabileceksiniz.

İlk olarak şuradaki web sitesine gidin. Biraz aşağı doğru kaydırdığınızda ilk önce kullanıcı adı odaklı verilere ulaşmanızı sağlayan çözümü göreceksiniz. Enter your TikTok Username yazılı kısmın altına TikTok kullanıcısının adını yazın. Ardından arama butonuna tıklayın ve sonuçlar karşınıza çıksın.

TikTok-Para-Hesaplama-1

Bir diğer yöntem de bu kısmın hemen altında bulunan Estimated Total Earnings by Account, yani Hesaba Göre Tahmini Toplam Kazanç aracı. Burada yapmanız gerekenleri madde madde şu şekilde açıklayalım:

  • TOTAL LIKES yazılı kısma tahmini beğeni sayısını yazın.
  • TOTAL FOLLOWERS yazılı kısma tahmini takipçi sayınızı yazın.
  • TOTAL VIDEOS yazılı kısımda da minik yuvarlak aracı tutup sağa doğru sürükleyerek ortalama video sayısını belirleyin.

Bu işlemleri yaptığınızda, sistem size ortalama kazanç değerlerini otomatik olarak göstermeye başlayacak. Örneğin ben 10.000.000 beğeni, 1.000.000 takipçi ve 500 video olarak bir arama yaptım. Sonuç aşağıdaki görselde olduğu gibi karşıma çıktı:

TikTok-Para-Hesaplama-2

Görselin sağ alt kısmında Estimated Earnings Per Post yani Gönderi Başına Tahmini Kazanç yazılı bir kısım görünüyor. Yani bu değerlere sahip bir TikTok fenomeni, video başına ortalama 1600 ila 2400 dolar para kazanıyor. Tekrar hatırlatalım; bu verilerin resmi hiçbir tarafı yok. Yalnızca tahmini değerlere ulaşmanız için geliştirilmiş çözümlerdir.

Plerdy ile TikTok Para Hesaplama

Plerdy de yukarıda paylaştığımız siteler gibi TikTok’ta bazı rakamlardan yola çıkarak para hesaplama yoluna giden bir web sitesidir. Yaptığınız video paylaşımına gelen beğeniyi, takipçi sayınızı ve toplam video sayınızı girdiğinizde, ortalama bir kazanç karşınıza çıkar. Bunu kullanabilmek için yapmanız gereken işlemler sırasıyla şunlar:

  • Şuradaki bağlantıdan Plerdy’nin web sayfasına gidin.
  • Enter the number of likes yazılı kısma videoların ortalama beğeni sayısını, Enter the number of followers yazılı kısma ise toplam takipçi sayısını girin.
  • Total videos yazılı kısmın altındaki kaydırıcıyı tutarak, toplam video sayısını belirleyin.
  • Bunu yaptığınızda hemen altta TikTok’taki ortalama kazancınıza dair veriyi göreceksiniz.

Chrome Eklentisi ile TikTok Para Hesaplama

Chrome eklentileri hemen her konuda olduğu gibi TikTok para hesaplama konusunda da imdadımıza yetişiyor. TikTok Money Calculator adı altında geliştirilmiş bir TikTok para hesaplama aracı geliştirilmiş durumda. Bu eklenti ile kazancını merak ettiğiniz TikTok fenomeninin ismini yazarak aşağıdaki görselde olduğu gibi verilerle karşılaşacaksınız.

Chrome-Eklentisi-ile-TikTok-Para-Hesaplama

Bu Chrome eklentisini şuradaki bağlantı üzerinden tarayıcınıza yükleyebilirsiniz.

Firefox Eklentisi ile TikTok Para Hesaplama

Tıpkı Chrome’da olduğu gibi Firefox tarayıcı için de bir TikTok para hesaplama eklentisi geliştirilmiş. Şuradaki bağlantı üzerinden ulaşıp tarayıcınıza yükleyeceğiniz eklenti sayesinde TikTok hesabınızın etkileşimine ve takipçi sayına göre tahmini kazanç verilerine ulaşırsınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Ortalama bir TikTok hesabı ne kadar para kazanabilir?

Ortalama bir TikTok hesabı ile ne demek istediğinize bağlı olarak, bunun hesaptan hesaba farklılık göstereceğini söylememiz gerekiyor. Fakat sektöre, hedef kitleye, coğrafi konuma, izleyicilerin katılımına bağlı olarak değişeceğini söyleyebiliriz.

TikTok’ta başarılı olmak için ne kadar zamana ihtiyacım var?

İlk aylarında dahi bazı TikTok kullanıcılarının popüler olduğunu görmüşsünüzdür. Fakat yeni başlayan bir TikTok kullanıcısının öne çıkması, ortalama 6 ayı bulabilir. Ancak bunların hepsi, yayınladığınız içeriğin kalitesine, takipçilerinizin katılımına (beğeniler, yorumlar, paylaşımlar) ve tabii ki nerede yaşadığınıza bağlıdır. Türkiye ile birlikte Hindistan, ABD ve Rusya, TikTok kullanımının en yüksek olduğu ülkelerdir. Markalar da en çok TikTok influencer yoluyla tanıtımlarını gerçekleştirmektedirler.

TikTok para hesaplama aracı, potansiyel kazancı nasıl tahmin ediyor?

Yukarıdaki TikTok para hesaplama araçlarının arkasında, saniyeler içinde doğru bir tarih vermek için birden fazla hesaplama yapan akıllı bir algoritma bulunuyor. Örneğin Plerdy, bu aracı hazırlarken 2000’den fazla hesap analizine ve 10’dan fazla veri analiz aracından faydalanmış durumda. Bu hesaplamalar, TikTok metriklerinin her birine formüller eklenerek yapılıyor.

İlgili Yazılar

TikTok Para Kazanma Stratejileri
TikTok’taki Videolar Nasıl İndirilir?