Türkiye’nin En Çok Takipçi Sayısına Sahip TikTok Fenomenleri

Özellikle Z kuşağı arasında oldukça yaygın olan ve artık yediden yetmişe herkesin telefonunda bulunan uygulama olan TikTok, video izlemek isteyenler için bir numara olmuş durumda. Uygulamada kısa videolar olması, içeriklerin özgünlüğü ve eğlendirici olması kullanıcılarının saatlerce başından ayrılmamasına sebep oluyor.

Bu uygulama ile birlikte hayatımızda belki isimlerini daha önce hiç duymadığımız fenomenler ortaya çıkmaya başladı. Bu kişiler Tiktok sayesinde içerik üreterek her gün daha fazla kitlelere ulaşmayı başarıyorlar. Bizde bu fenomen olmayı başarmış içerik üreticilerini sizler için araştırdık ve Türkiye’de en çok takipçisi olan TikTok hesaplarını aşağıda listeledik.

Türkiye’de en çok takipçi sayısına ulaşmış TikTok Fenomenleri

  • CZN Burak
  • Nursema
  • Ceren Yaldız
  • Cemre Solmaz
  • Sera
  • Bayram Gültekin
  • Ezgizem
  • Özgür Deniz
  • Organ Çayan
  • Doğanay Oğuz

CZN Burak

CZN Burak

Adını mutlaka duymuş olduğunuz CZN Burak yani gerçek adıyla Burak Özdemir, 1995 doğumlu bir şef ve lokantacı. Hatay Medeniyetler Sofrası adlı lokanta zincirinin sahibi olan CZN Burak, çektiği videolar sayesinde bir internet fenomeni haline geldi. Kendisine CZN denmesinin hikayesi ise babasının Cinzaro adlı bir tekstil firmasının sahibi oluşundan geliyor.

Firmaya gelen yabancı müşteriler, zamanla Burak’ın adını daha kolay telaffuz edildiği için CZN olarak belirliyor ve o günden beri lakabı CZN Burak olarak kalıyor. Şu an TikTok’ta 47,7 milyon takipçisi olan CZN Burak, Anadolu ve Arap mutfağına ait ilginç yemekler yaparken yüzüne takındığı bir gülümseme sayesinde kendini sürekli izletiyor. CZN Burak’ın TikTok profiline şuradan ulaşabilirsiniz.

Nursema

Nursema

16,2 milyon abonesi ile listenin ikinci sırasında bulunan Nursema, çizim videoları sayesinde TikTok fenomenliği konusunda oldukça başarılı. Videoları, genelde ilginç çizimler ve özel videolardan oluşuyor. Çoğu ünlü ismin portrelerini yaparak kısa sürede ivme kazanan Nursema, 1996 yılında dünyaya gelmiş.

Drama Tiyatro Sanatları ve Sahne Sanatları bölümünden mezun olan Nursema, bu şekilde yeteneğini pekiştirerek oldukça profesyonel işlere imza attı. En çok takip edilen TikTok hesapları listesinin genç yeteneği olan Nursema, hayranları tarafından oldukça merak edilen bir isim. Kendisi aynı zamanda Türkiye’nin en sevilen dizilerinden biri olan Zümrüdüanka’da rol almış. Nursema’nın TikTok profiline şuradan ulaşabilirsiniz.

Ceren Yaldız

Ceren Yaldız

Ceren Yaldız, açık ara TikTok Türkiye’nin en çok sevilen isimlerinden biri. 8,2 milyon abonesi olan ünlü fenomen, hemen hemen her gün video yüklemeyi ihmal etmiyor. Genellikle videolarında dünya çapında olan trendleri takip ediyor ve kendine has bir yorum yaparak takipçileri ile paylaşıyor.

2002 yılı doğumlu olan Ceren, kısa sürede hayranlarını ve destekçilerini genişleterek birbirinden farklı mecralardan ödüller kazandı. Bunun yanı sıra kendisinin bir YouTube kanalı var ve içerik olarak makyaj, moda ve video blogları çekiyor. Ceren Yaldız’ın TikTok profiline şuradan ulaşabilirsiniz.

Cemre Solmaz

Cemre Solmaz

TikTok’ta en çok takipçisi olan Türkler listemizin 4. sırasında Cemre Solmaz yer alıyor. 2000 yılı doğumlu Ordulu fenomen, aynı zamanda hemşirelik eğitimi almış. Videoları ağırlıklı olarak trendler üzerinden olsa da yaptığı yardımlar ve hasta insanlarla ilgilendiği videolar sayesinde oldukça alkış topladı.

8,1 milyon abonesi olan Cemre, aynı zamanda ünlü videolara playback yaparak eğlenceli videolar çekiyor. Bir ara kendisi Fenerbahçe’nin yeni tanıtım yüzü olduğu iddiasıyla gündeme gelmişti fakat TikTok fenomeni olduğu için Twitter’da birçok Fenerbahçeli tarafından istenmediği konusunda tepki almıştı. Cemre Solmaz’ın TikTok profiline şuradan ulaşabilirsiniz.

Sera

Sera

Sera, namıdiğer Sera Varol 1996 doğumlu ve TikTok’ta şu an 6,9milyon takipçisi bulunan bir fenomen. Tahmin edeceğiniz üzere kendisinin lakabı ise Pamuk Şeker. Kendisi eğlenceli videolar çekmesinin yanı sıra, canlı yayınlarda takipçileri ile oldukça etkileşim içerisinde olan bir fenomen.

Videolarının çoğu dans, müzik ve yavaş çekim videoları içeriyor ve genellikle fenomen erkek arkadaşı Semih ile videolar paylaşıyor. Videolar çekmesinin yanı sıra eğitim hayatını İstanbul’da devam ettiren fenomen bazı sosyal projelerine destek vererek hayranlarının ilgisini kazanmaya devam ediyor. Sera’nın TikTok profiline şuradan ulaşabilirsiniz.

Bayram Gültekin

Bayram Gültekin

Aile babası olan ve videolarında genellikle ailesi ile geçirdiği keyifli anları paylaşan Bayram Gültekin, TikTok’ta oldukça popüler. Kendisinin 6,7 milyon takipçisi bulunuyor ve videoları hemen hemen 100 bine yakın izlenme sayısına ulaşıyor. Eğlenceli tavırları ve kurduğu kurgu videoları sayesinde popüler hale gelen fenomenin 61 milyon beğenisi bulunuyor.

İki çocuk sahibi olan Bayram Gültekin en popüler akımları çocukları ile birlikte yapıyor. Bunun yanı sıra Instagram hesabını oldukça aktif kullanıyor ve çeşitli çekilişler ile takipçilerine güzel hediyeler dağıtıyor. Bayram Gültekin’in TikTok profiline şuradan ulaşabilirsiniz.

Ezgizem

Sosyal medya içerik üreticisi ve TikTok fenomeni olan Ezgizem yani tam adıyla Ezgi Gizem Akdoğan, TikTok’un en çok konuşulan ve takipçi sayısına sahip olan (6,6 milyon) isimlerinden biri. 1989 doğumlu olan Ezgi, dans ederek ve şarkı söyleyerek çektiği videolar ile günden güne ünlü olmaya başlamış. Aslen Kayserili fakat Antalya’da yaşayan Ezgi, günün neredeyse tamamını TikTok’la ilgilenerek geçirdiğini belirtmiş.

Kısa zaman önce hamile olduğunu belirten fenomen, yakın zamanda hamilelik üzerine içerikler üretmeye başladı. Bunun yanı sıra ünlü fenomen, Ezgizem Shop adında bir markaya sahip olup e-ticaret sektöründe de boy göstermektedir. Ezgizem’in TikTok profiline şuradan ulaşabilirsiniz.

Özgür Deniz

Özgür Deniz

TikTok’ta en çok takipçisi olan Türkler listemizin 8. sırasında Özgür Deniz, namıdiğer cellat36 bulunuyor. Kendisi TikTok’ta 6,9 milyon takipçi sayısı ile oldukça ilginç içerikler üreten bir fenomen. 1999 Kars doğumlu olan Özgür, bir süredir Eskişehir’de yaşamını sürdürüyor. Videolarında genellikle sempatik tavırlar sergileyerek kadın takipçilerinin dikkatini çekmeye çalışıyor.

Bir ara hayranlarının kendilerine Özgür Deniz Cellatın kızları olarak isimlendirdikleri için tepki çektiği dahi olmuş. Ayrıca ünlü fenomen, şarkı videoları da yayınlayarak YouTube’da da aktif olarak boy göstermeye çalışıyor. Özgür Deniz’in TikTok profiline şuradan ulaşabilirsiniz.

Orhan Çayan

Orhan Çayan

6,2 milyon takipçisi ile listemizin 9. sırasında yer alan Orhan Çayan, 1993 doğumlu bir fenomen. Lakabı ise saçlarından anlaşılacağı gibi Beyaz Gölge. Özellikle sosyal sorumluluk adı altında çektiği videolar ile ilgi toplamış olan Orhan, bunun yanı sıra eğlence içerikli videolarda çekiyor.

Anadolu Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler okuyan TikTok fenomeni, çektiği videoların tamamen pozitif enerji ve iyilik saçma üzerine olduğunu belirtmiş. Ürettiği içerikler sayesinde 3 ayrı ödül almış ve toplamda aldığı 105 milyon beğeni de takipçilerinin ona ne kadar düşkün olduklarını gösteriyor. Beyaz Gölge’nin TikTok profiline şuradan ulaşabilirsiniz.

Doğanay Oğuz

Doğanay Oğuz

Listemizin son sırasında Doğanay Oğuz yer alıyor. 2001 doğumlu olan fenomen aslen Ağrılı fakat şu an İstanbul’da yaşıyor. 5,4 milyon takipçisi ile ilginç bir tarza sahip olduğu videolarından belli olan fenomen, genellikle sokak tarzı içerikler üretiyor.

İstanbul, Adana, Diyarbakır ve Ankara gibi illerin tehlikeli sokaklarını gezerek videolar çekerek takipçilerinin ilgisini çeken Doğanay’ın, toplamda 212 milyon beğeni ile her videosu epeyce izleniyor. Asi tarzı ile kadın takipçilerinin oldukça hoşuna giden Doğanay, videolarında çoğu zaman başka fenomenlerle de işbirliği yapıyor. Doğanay Oğuz’un TikTok profiline şuradan ulaşabilirsiniz.