YouTube Gizli Video İzleme Nasıl Yapılır?

YouTube’da bazı kanalların yüklediği videolar gizli olabiliyor. Bunları izlemek istiyor olabilirsiniz fakat bunun için bazı gereklilikleri yerine getirmeniz gerekiyor. Ancak bu şekilde YouTube’daki gizli videoları izleyebilirsiniz. Şimdi bu gerekliliklerin neler olduğuna kısaca bir bakalım.

Neden YouTube’daki Gizli Videoları İzleyemezsiniz?

Bazı YouTuber’lar gizlilik ayarlarını özel olarak ayarlarlar. Bu nedenle kullanıcılar yalnızca kanal veya videoların bağlantısı paylaşıldığında özel videoları izleyebilirler.

Özel videolar arama sonuçlarında görünmez, çünkü görüntülenemezler ve önerilen videolar olarak da görünmezler. Ayrıca aboneler özel videolar yüklendiğinde bilgilendirilmezler. Bir kişi size bağlantıyı paylaştığında özel olmayan bir videoyu izleyebilirsiniz, ancak özel bir videoya erişmek için sahibiyle iletişime geçmeniz ve izlemek için izin istemeniz gerekir.

Herhangi bir özel YouTube videosunu yalnızca yükleyici veya videonun belirli video ayarı sayfasında izin verilen kullanıcılar izleyebilir. Bu aynı zamanda iş profillerinin kampanya sırasında videolarını önceden yayınlamalarına yardımcı olabilir. Videonun doğru zamanında halka açılması da iyi bir strateji olarak düşünülebilir.

YouTube’da Gizli Video İzleme Yöntemi Var mı?

Makalemize giriş yapmadan önce YouTube’da gizli videoları izlemenin bir yolu olup olmadığına bir bakmalıyız. Sonuçta böyle bir yöntem yoksa bu süreci yaşamanın da bir anlamı yok.

Varsayılan olarak gizli bir YouTube videosu yalnızca yükleyici tarafından görüntülenebilir. Durum böyle olduğu için başka bir kişiye ait gizli bir videoyu izleyebilmeniz için, yükleyici tarafından erişim izni almanız gerekir. Bu da gizli bir videonun YouTube’daki herhangi bir kullanıcı tarafından görüntülenemeyeceği anlamına gelmektedir.

Bu şekilde düşünürsek bu kulağa gayet mantıklı geliyor. Peki insanların görmesini istiyorsa, birisi YouTube kanalına neden özel (gizli) bir video yükler? Bunun için spesifik bir cevabımız bulunmuyor fakat YouTube’da gizli videoları izleyebilmeniz için yerine getirebileceğiniz bazı şeyler var.

YouTube Gizli Video İzleme Adımları

Gizli YouTube videolarını izleyebilmeniz için kanal sahibinin bu videolara erişmenize izin vermesi gerekir. Bunun için de yükleyicilerle iletişime geçmenizi sağlayacak bir süreçten geçmelisiniz. Bu süreçten geçmezseniz YouTube kanalındaki gizli videoları izleyemezsiniz.

YouTube Kanal Sahibi ile İletişime Geçin

İşe koyulmak için öncelikle izlemek istediğiniz gizli videoyu yükleyen YouTube kanalı ile iletişime geçmelisiniz. Bunu yapmanın en kolay yolu e-postadır. Kanala ait mail adresini YouTube kanal sayfasındaki “Hakkında” sekmesinden kolayca bulabilirsiniz.

Gizli Videoya Erişim İsteyin

Hangi gizli YouTube videosunu izlemek istediğinizi muhtemelen biliyorsunuzdur. Bu nedenle videoyu yükleyiciye göndereceğiniz e-postada, söz konusu videoya erişim isteğinde bulunduğunuzdan emin olun. Bu şekilde size yanlış bir URL gönderilmeyecektir.

Videonun Bağlantısını Alın

Gönderdiğiniz e-postaya karşılık olarak YouTube kanal sahibinin size bir URL gönderdiğini umuyoruz. Bu URL ile gizli olan YouTube videosunu artık izleyebiliyor olmalısınız.

Sonuç olarak YouTube’daki gizli videoları izlemek için bu süreçten geçmeniz gerekiyor. Aksi takdirde YouTube kanal sahibinin videoyu herkese açık hale getirmesini beklemeniz gerekecektir.

Video Önbelleği ile YouTube Gizli Video İzleme

Daha önce izlediğiniz bir YouTube videosunun sahibi gizlilik ayarlarını değiştirip videoyu gizli yaptıysa, videoya tekrar erişebilirsiniz. Bunun için bilmeniz gereken bazı detaylar bulunuyor.

Öncelikle tarayıcınızdaki önbelleğin daha önce eriştiğiniz tüm videoları kaydettiğini unutmamalısınız. Video önbelleğinde özel olarak bir video arayabilirsiniz. Aradığınız videoyu bulduğunuzda herhangi bir kısıtlama olmadan izleyebileceksiniz.

Önbelleğinizde depolanan videoyu mp4 biçimine dönüştürmek için kullanabileceğiniz çok sayıda online araç bulunmaktadır. Videoyu indirip izlemek için böyle bir araçtan faydalanabilirsiniz. Dolayısıyla videoları internet olmadığı zamanlarda dahi izleyebilirsiniz.

Yaş Sınırlaması Olan YouTube Videoları

Uygunsuz içerikleri nedeniyle tüm izleyiciler yaş sınırlaması olan videoları izleyemezler. Bu videolarda şiddet, küfür ve cinsel veya uygunsuz içerik mevcuttur. YouTube videolarını izlemek için 18 yaşını onaylamak gerekir.

Yaş sınırlaması olan videolar genellikle yetişkin kitleleri hedefleyen veya hassas konuları ele alan kişiler, kuruluşlar veya şirketler tarafından yüklenir. Eğer yaş kısıtlaması nedeniyle video izleyemiyorsanız, bu sorunu çözmek için şuradaki makalemize göz atabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik
TikTok MP3 Dönüştürücü | En İyi 5 Seçenek