YouTube Video İndirme Chrome İçin Nasıl Yapılır?

YouTube, kullanıcılarına video indirme için bir özellik sunmasa da bunu Chrome’da yapabileceğiniz bazı seçenekler bulunuyor. Google, uzantı özelliği ile pek çok şeyi kolaylıkla yapabilmenize olanak tanısa da konu YouTube videolarını indirmeye geldiğinde işi epey sıkı tutuyor. Zira Chrome uzantılarını kontrol ettiğimizde, çoğu video indirici uzantının YouTube’u desteklemediğini görüyoruz. Çünkü Google buna izin vermiyor. Zaten izin veriyor olsaydı, videoların indirilmesi özelliğini eklemiş olurdu. Dolayısıyla YouTube videolarını Chrome’da indirmek için farklı araçlardan faydalanacağız. Şimdi bunların neler olduğuna bir bakalım.

Chrome İçin YouTube Video İndirme Araçları

ByClickDownloader

Listemizin ilk sırasında YouTube dahil olmak üzere Instagram, Twitter, Facebook gibi platformları da destekleyen ByClickDownloader bulunuyor. Ücretli versiyonu da bulunan ByClickDownloader ile YouTube Oynatma Listeleri’ni indirme gibi özelliklere de kavuşmuş olursunuz.

iTubeGo

iTubeGo da YouTube videolarını indirmenize yardımcı olan bir başka yazılımdır. Program, videoyu MP3, MP4, 4K ve HD MP4 formatlarına dönüştürebilmenize olanak tanıyan yerleşik bir YouTube dönüştürücüye sahiptir. Bununla birlikte iTubeGo, indirdiğiniz videolar için otomatik olarak altyazı da arar. Program Windows, Mac ve Android cihazları desteklemektedir.

Internet Download Manager

Yılların eskitemediği Internet Download Manager da Chrome için kullanabileceğiniz YouTube video indirme araçlarındandır. IDM’nin Chrome uzantısı da bulunuyor fakat bu aracı kullanabilmeniz için programı bilgisayarınıza indirmeniz gerekiyor. 30 günlük ücretsiz kullanım sunan IDM’yi daha sonra kullanmak için premium aboneliğe geçiş yapabilirsiniz.

yt5s

Herhangi bir program indirmek yerine Chrome tarayıcınızdan yt5s’nin sitesine giderek de YouTube videolarını indirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey, şuradaki bağlantıya gitmek ve indirmek istediğiniz YouTube videosunun bağlantısını yapıştırmak. Ardından sağdaki Başla yazısına tıklayıp çıkan video indirme seçeneklerinden birini tercih ettikten sonra Get Link‘e tıklamalısınız. Son olarak İndir butonu karşınıza çıkacak, buraya tıkladığınızda YouTube videosunu indirmiş olacaksınız.

Programsız YouTube Video İndirme Araçları

Yukarıdakilerden bağımsız olarak Chrome’da kullanabileceğiniz pek çok YouTube video indirme aracı bulunmaktadır. Geniş çaplı bir liste olarak sunduğumuz bu araçlara şuradaki bağlantıdan ulaşabilir, dilediğinizi kullanabilirsiniz.

Sonuç

Yukarıdaki yöntemler arasında en iyisi, kuşkusuz herhangi bir program indirmeden YouTube videolarını indirebilmektir. Üstelik hemen hepsi bunu ücretsiz olarak sunuyor. Dolayısıyla YouTube videolarını programsız olarak indirebileceğiniz son yöntemin içlerinden en iyisi olduğunu söyleyebiliriz.