YouTube Video İndirme Yolları | En Kolay 18 Yöntem

Her gün milyonlarca yeni içeriğe ev sahipliği yapan YouTube, kullanıcıların en çok tercih ettiği video platformlarının başında geliyor. Ancak kullanıcılar, kimi zaman YouTube videolarını indirerek saklamak istiyorlar. Bu rehberimizde YouTube video indirme yollarından detaylı olarak bahsedeceğiz. Bunun yanında YouTube’da dinlediğiniz bir şarkıyı ya da videoyu MP3 formatına nasıl dönüştürebileceğinizi de anlatacağız.

YouTube’da video indirmek için kullanabileceğiniz farklı yöntemler mevcut. Bunlardan en basiti, YouTube Premium abonesi olmak. Platformun ücretli abonelik sistemi, YouTube’daki tüm videoların indirilmesine imkan tanıyor. Peki bunu para vermeden ne yapacaksınız? Gelin hep birlikte, YouTube videoları nasıl indirilir konusuna derinlemesine bir bakış atalım.

YouTube Video İndirme İçin Gerekli Şartlar

 • YouTube Premium abonesi olmak.
 • Bilgisayarınız ya da akıllı telefonunuza uygulama indirmek.
 • Programsız hizmet veren platformları kullanmak.

YouTube’dan video indirmek isteyen bir kullanıcı, eğer para verip YouTube Premium abonesi olmayı tercih etmezse, uygulayabileceği farklı farklı yöntemler var. Örneğin indirmek istediğiniz bir videonun yalnızca bağlantısını kopyalayarak videoların indirilmesini sağlayan çeşitli internet siteleri var. Üstelik bu internet sitelerine ulaşmak çok kolay.

Öte yandan; YouTube’daki bir videoyu indirmek için bilgisayarınıza ya da akıllı telefonunuza indirebileceğiniz mobil uygulamalar da mevcut. Tüm bu uygulamalar, çoğu zaman herhangi bir kısıtlama olmaksızın dilediğiniz YouTube videosunu indirmenize imkan tanıyor. Buraya kadar YouTube videoları nasıl indirilir sorusunun cevabını verdiğimize göre, şimdi de bu işlemin pratikte nasıl hayata geçirileceğine bakalım. Aşağıda, mobil ve bilgisayarda kullanabileceğiniz toplam 18 YouTube video indirme aracından bahsedeceğiz.

YouTube Video İndirme Araçları

Aşağıda bahsettiğimiz tüm YouTube video indirme araçlarını bilgisayarınızdan online olarak kullanabilirsiniz.

 • ytb.rip
 • mp3-youtube.download
 • YouTube Dönüştürücü
 • yt1s
 • 9convert
 • flvconverter
 • fastfrom
 • freemake
 • savefrom
 • onlinevideoconverter.pro
 • y2mate
 • btclod
 • Chrome ve Firefox Eklentisiyle YouTube Video İndirme
 • Opera ve Microsoft Edge Eklentisiyle YouTube Video İndirme

ytb.rip

YouTube video indirme işlemini farklı formatlarla yapabilmenizi sağlayan oldukça yararlı araçların başında gelmektedir. Herhangi bir YouTube videosunu .mp4, m4a, .webm gibi formatlarda ve farklı çözünürlüklerde indirebilmenizi sağlıyor.

Sitenin kullanımı ise oldukça basit. İndirmek istediğiniz YouTube videosunun bağlantısını kopyalayın. Ardından ytb.rip‘in web sayfasına giderek boş olan kısma bağlantıyı yapıştırıp sağdaki Start yazısına tıklayın. Sonra aşağıda bazı indirme seçeneklerini göreceksiniz. Bunlardan istediğinizin üzerine dokunarak video indirme işlemini sonlandırın.

mp3-youtube.download

YouTube MP3 dönüştürücü konusunda internet dünyasının en bilindik sitelerinden bir tanesi, kuşkusuz mp3-youtube.download. YouTube’dan ücretsiz olarak indirmek istediğiniz şarkının ya da videonun linkini kopyalayıp ‘Videonun URL bağlantısını buraya yapıştırın’ yazılı kısma gönderin. En sağ tarafta bulunan ‘indir’ yazılı kısma tıklayın. Dosyanın hazırlanmasını bekleyin, ardından alt kısımda belirecek ‘Dosyayı İndir’ kısmına tıklayın. İndireceğiniz dosyanın kaç MB olduğunu da göreceksiniz.

YouTube Dönüştürücü

YouTube’daki şarkıları MP3’e dönüştürüp indirmenizi sağlayan alternatifler arasına youtubemp3dönüştürücü’yü de ekleyebiliriz. Bu sitede isterseniz videoları MP4 formatında da indirebilirsiniz. Öncelikle hangi işletim sistemini kullanıyorsanız, ona uygun olan programı cihazınıza yüklemelisiniz. İndirmek istediğiniz URL’yi belirtilen yere yapıştırıp öncelikle hangi formata dönüştürmek istediğinizi belirleyin. Ardından hemen sağında bulunan ‘İndir’e tıklayın ve indirme işlemini tamamlayın.

yt1s

Konu YouTube’dan şarkı indirme olunca, elbette alternatifler de bir o kadar fazla oluyor. yt1s, bu anlamda tüm dünyadaki kullanıcılar tarafından kabul görmüş sitelerden bir tanesi. İndirmek istediğiniz videoları ister MP3, ister MP4 formatında indirebilirsiniz. Eğer MP4 formatında indirirseniz, nispeten daha fazla kalite alternatifine sahip olacaksınız. 144p’den 720p aralığına kadar hangisini dilerseniz, onu seçerek indirebilirsiniz. Tabii kalite yükseldikçe dosyanın boyutunun da ona göre artacağını unutmamalısınız.

9convert

Bu siteyi diğerlerinden ayıran en spesifik özelliği, MP3 formatında diğerlerine nazaran daha fazla sayıda indirme opsiyonunu bulundurması. Diğer sitelerinde genel olarak bir adet indirme opsiyonu bulunurken 9convert’te 64kbps’ten 320kbps’e kadar seçenekleriniz bulunuyor. Kalite ne kadar yüksek olursa, cihazınızda o kadar doğru orantıda yer kaplayacağını unutmayın.

Eğer iOS cihazınız üzerinden indirme işlemi yapacaksınız, öncelikle şu uygulamayı indirmeniz gerekiyor. Uygulamayı açıp sağ alt kısmında bulunan, Apple’ın Safari’sinin simgesine benzeyen tarayıcı simgesine tıklayın. Adrese 9convert.com yazın ve ‘Git’ butonuna tıklayın. İndirmek istediğiniz videonun URL’sini kopyalayıp arama kısmına yapıştırın ve ‘Başlat’ deyin. Hangi kalitede indirmek istediğinizi belirleyin ve ardından ‘İndir’ deyin.

fastfrom

Eğer web sitesinden nasıl video indirilir merak ediyorsanız, fastfrom bu anlamda sizi fazlasıyla memnun edecektir. Zira fastfrom ile yalnızca YouTube’dan değil, TikTok, Instagram, Twitter, Facebook gibi platformlarda yer alan videoları da sorunsuz bir şekilde indirebilirsiniz. Kullanıcılara kötü amaçlı bir yazılım barındırmadıklarının garantisini veren site, ayrıca telif hakkı ihlal tehlikesinin de olmadığını belirtiyor. Eğer ‘farklı platformlardan da indirme işlemi yapabilirim’ diyorsanız, fastfrom’u şimdiden yer imlerine eklemenizi tavsiye ederiz.

Freemake

Freemake.com, YouTube’da yer alan bir videoyu indirmenizi sağlayan internet sitelerinden bir tanesi. İndirmek istediğiniz videonun bağlantısını bu internet sitesine girdikten sonra videonun kalitesini seçin ve ardından da “Videoyu indir” butonuna basın. İşte hepsi bu kadar.

Savefrom

savefrom.net alan adıyla hizmet veren platform da YouTube’da video indirmek için tercih edebileceğini mecralardan bir tanesi. Videonun bağlantısını girdikten sonra “İndir” butonuna tıklayın ve videonun indirilmesini bekleyin.

onlinevideoconverter.pro

YouTube videolarını MP4 video formatına veya MP3 müzik formatına dönüştürerek indirmenizi sağlayan bir sitedir. Programsız bir şekilde YouTube videolarını indirebileceğiniz bu site, tüm alternatifler arasında en hızlısı olabilir. Yapmış olduğumuz birkaç deneme, sitenin videoları indirme ve dönüştürme hızının dikkat çekici boyutlarda olduğunu gösterdi.

Yapmanız gereken tek şey, YouTube video URL’sini ana sayfadaki boş olan kısma yapıştırmak. Ardından bir altındaki sekmeden MP3 ve MP4 formatından birini seçip ‘Convert‘ yazılı kısma tıklamak. Ardından ‘İndir’ (download) yazılı kısma tıklayarak videoyu indirin. Web sitesine şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

y2mate

YouTube videolarını hem MP4 hem de MP3 formatlarına dönüştüren web sitelerinden bir tanesidir. Şuradan ulaşacağınız sitede boş kısma kopyaladığınız YouTube video bağlantısını yapıştırır yapıştırmaz aşağıda bazı indirme seçenekleri göreceksiniz. Video ve Audio şeklinde iki farklı sekme altında göreceğiniz seçeneklerden istediğiniz kaliteyi belirleyerek indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Audio ile YouTube videolarını MP3 formatında ve ses olarak indirebileceğinizi unutmayın.

btclod

Tüm programsız YouTube video indirme seçenekleri arasında en fonksiyonel olanı btclod diyebiliriz. Bu site ile YouTube videolarını ses, video ve GIF şeklinde indirebilirsiniz. Farklı çözünürlük ve kalite seçeneklerini kullanarak YouTube videolarını indirebilir ayrıca Thumbnail yazılı sekmeye tıklayarak videonun görseline de ulaşabilirsiniz.

Download4.cc

Son olarak bahsetmek istediğimiz YouTube video indirme sitesi ise Download4. Bu site ile yalnızca YouTube’daki değil, içerisinde video bulunan yüzlerce sitedeki videoları indirebiliyorsunuz. Yapmanız gereken tek şey video URL’sini kopyalamak ve boş olan kısma yapıştırıp yandaki DOWNLOAD yazısına tıklamak. Sonrasında aşağıda videoyu indirebileceğiniz birçok format ve kalite alternatiflerini göreceksiniz.

Bu sitenin günlük indirme limitinin olduğunu, belirli bir limiti geçtikten sonra ödeme yapmanız gerektiğini unutmayın. Günde birkaç video indiriyorsanız, Download4 iyi bir seçenek olabilir. Siteye şuradaki bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Chrome ve Firefox Eklentisiyle YouTube Video İndirme

Tarayıcı ekletilerinin imdadımıza yetişmediği alan yok. Normal şartlarda bir programa ihtiyaç duyduğumuz çoğu işlemi tarayıcı eklentileri sayesinde rahatlıkla yapabiliyoruz. Aynısı elbette YouTube video indirme için de geçerli.

Aşağıdaki iki eklenti, Chrome ve Firefox tarayıcılarında kullanılabiliyor:

Her iki eklentinin de puanları epeyce yüksek. Üstelik kullanıcı sayıları da bir hayli fazla. Dolayısıyla eklentileri tarayıcınıza gönül rahatlığıyla indirip YouTube videolarını indirebilirsiniz. İki eklenti de 1080p’ye kadar çözünürlük desteği sunuyor.

Opera ve Microsoft Edge Eklentisiyle YouTube Video İndirme

Yukarıdaki eklentilerin dışında Opera veya Microsoft Edge tarayıcılarını kullanıyorsanız da YouTube videolarını indirebileceğiniz eklentilerden faydalanabilirsiniz. Bu eklentilere aşağıdaki bağlantılar üzerinden ulaşabilirsiniz:

Yukarıdaki eklentileri kullanarak YouTube videolarını 360p, 480p, 720p veya 1080p çözünürlüklerinde indirebilirsiniz. Microsoft Edge eklentisi; MP4, MP3, FLV, M4V, WMV, WEBM gibi çoğu popüler formatı da destekliyor. Tüm eklentileri ücretsiz olarak kullanabileceğinizi unutmayın.

YouTube Video İndirme | iPhone – Android

 • InShot – MP3 Dönüştürücü [Android]
 • Tubazy – [Android]
 • Snaptube – [iOS]

InShot [Android]

Android kullanıcıları, YouTube’dan ve bir videodaki herhangi bir kısmı kırparak MP3 elde etme konusunda oldukça yararlı bir uygulamaya sahipler. InShot, Türk kullanıcıların da favorisi olan uygulamalardan bir tanesi.

Dosyaları yüksek kaliteyle indirme fırsatı sunan InShot, 64kb/s, 128kb/s, 192kb/s, 256kb/s, 320kb/s, gibi bit oranlarını destekliyor. Dilerseniz indirdiğiniz ses kaydını zil sesi olarak da atayabiliyorsunuz. Basit olduğu kadar etkili bir uygulama olan InShot’ı şuradaki bağlantı üzerinden Android cihazınıza yükleyebilirsiniz.

Tubazy

YouTube’daki herhangi bir sesi MP3 formatında indirebileceğiniz bir diğer uygulamaya geldi sıra. Tubazy, Eğer InShot yerine şansınızı farklı bir uygulamadan yana kullanmak istiyorsanız, Tubazy bu anlamda en uygun alternatiflerden bir tanesi olacaktır. Uygulamayı Android için şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Snaptube

Elbette bu konuda iOS kullanıcılarını unutmadık. Snaptube, iPhone’u bulunan kullanıcıların YouTube’dan istedikleri videoyu MP3 ya da MP4 formatında indirebilecekleri bir uygulama. Videonun URL’sini kopyaladıktan sonra şuradan indireceğiniz uygulama geçiş yapın. Uygulamada uygun olan kısma URL’yi yapıştırıp indirme işlemini başlatın. İndirdiğiniz dosyalar, iPhone’unuzdaki ‘İndirilenler’e yüklenecektir. Cihazınızın arama kısmına ‘indirilenler’ yazıp indirdiğiniz kayıtlara ulaşabilirsiniz.

YouTube Premium Aboneliği ile Video İndirme

YouTube videoları nasıl indirilir rehberimizdeki bir diğer yöntem de doğrudan yasal bir yöntem olan YouTube Premium aboneliğini kullanmak. Pek çok ülkede kullanılabilir olan abonelik paket, YouTube’daki reklamların kaldırılmasına ek olarak videoların indirilmesine ve çevrimdışı izlenmesine de imkan tanıyor. Bu sayede akıllı telefonunuzun internet paketi olmasa da YouTube videolarını indirerek izleyebiliyorsunuz.

YouTube’da video indirmek için YouTube Premium aboneliğinizi kullanacaksanız, yapmanız gereken şeyler çok kolay. Öyle ki iOS ya da Android cihazınız fark etmeksizin YouTube uygulamasına giriş yapın ve indirmek istediğiniz videoyu bulun. Videoyu oynatmaya başladığınızda ya da video isminin yanında yer alan butona tıkladığınızda “İndir” yazan bir buton ile karşılaşacaksınız. İşte bu butona tıklayan indirme işlemini yapabilirsiniz.

Bu arada, diğer yöntemlerle uğraşmak istemiyor, aylık belirli bir tutar ödeyerek YouTube Premium abonesi olmak istiyor olabilirsiniz. Eğer böyle düşünüyorsanız, burada bulunan rehberimize ulaşarak YouTube Premium ile ilgili detaylı bilgi sahibi olabilir ve bu hizmetin fiyatını öğrenebilirsiniz.

YouTube’da Video İndirirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

YouTube videoları nasıl indirilir konusu kullanıcılar arasında merak edilen bir durum olsa da bu işlemin bazı risklere gebe olduğunu da unutmamanız gerekiyor. Özellikle de Android kullanıcıları, Google Play Store aracılığıyla indirecekleri bir kötü amaçlı yazılım ile kişisel verilerinden olabilirler. Benzer bir durum, düşük bir ihtimal olsa da iOS kullanıcıları için de geçerli.

YouTube’da video indirme için bilgisayarını tercih eden kullanıcıların da risk altında olduğunu unutmamak gerekiyor. Özellikle de internet sitelerini kullanarak video indirecekseniz, bu siteler sizi açılabilir pencere şeklinde karşınıza çıkacak reklam sayfalarına yönlendirecektir. Bu reklam sayfalarında yapacağınız hatalı bir tıklama, bilgisayarınıza virüs bulaşmasına yol açabilmektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik
Clash of Clans FHx Server Nasıl İndirilir?