Instagram Profil Büyütme Özelliği Nasıl Kapatılır?

Bazı insanlar, profilini herkese açık hale getirme konusunda kriterlere sahip değildir. Bazıları ise kapalı ve gizli bir hayat sürmeyi tercih eder. Sosyal medyada çok fazla fotoğraf paylaşmaktan hoşlanmazlar ve genellikle yüzleri görünmeyen fotoğraflar paylaşırlar.

Instagram’da eskiden profil fotoğrafı büyütülemiyordu. Ancak bir süre sonra durum değişti ve artık bu fotoğraflar yakınlaştırılabiliyor.

Instagram yakın zamanda, gizli hesapları olsa bile insanların profil fotoğraflarını yakınlaştırıp görebilmelerini sağlayan bir özellik geliştirdi.

Bu özellik bazı kişileri rahatsız edebilir. Siz de bu kişilerden biriyseniz ve Instagram profil resmi yakınlaştırmayı nasıl kapatacağınızı merak ediyorsanız doğru yerdesiniz.

Instagram Profil Resmi Yakınlaştırma Nasıl Kapatılır?

Profil fotoğrafınızı büyütme özelliğini devre dışı bırakmak için şu adımları izleyin:

  • Instagram hesabınızı açın ve profilinize gidin.
  • Sağ üstteki üç çizgiye dokunun.
  • Ayarlar’a dokunun.
  • “Hesap gizliliği”ni görmek için aşağı kaydırın ve üzerine dokunun.
  • “Profil fotoğrafının büyütülmesine izin ver” seçeneğini kapatın.

İşte oldu! Artık kimse profil resminizi yakınlaştıramaz ve gizliliğiniz geri döndü.

Instagram Profil Fotoğrafı Büyütme Özelliğini Göremiyorum

Instagram’da “Profil Fotoğrafının Büyütülmesine İzin Ver” seçeneğini görmüyorsanız, bunun birkaç nedeni olabilir:

  • Hesabınız yeni veya uygulamanız güncel değil: Instagram hesabınız çok yeniyse veya uygulamayı bir süredir güncellemediyseniz, henüz bu özelliğe erişiminiz olmayabilir.
  • Instagram özelliği yavaş yavaş kullanıma sunuyor: Tıpkı diğer birçok uygulama güncellemesi gibi, Instagram da profil fotoğrafı yakınlaştırma özelliğini farklı bölgelere veya kullanıcı gruplarına yavaş yavaş sunuyor olabilir. Konumunuz veya hesabınız henüz bu özelliğe sahip olmayabilir.

Bu durumda ne yapabilirsiniz?

  • Güncellemeleri kontrol edin: Uygulama mağazanıza gidin ve Instagram için herhangi bir güncelleme olup olmadığına bakın. Uygulamayı güncellemek size yeni özellikler sağlayabilir.
  • Sabırlı olun: Yakın zamanda güncellediyseniz ve hesabınız yeni değilse, biraz bekleyin. Muhtemelen yakın zamanda bu seçeneği göreceksiniz.